Loading

Ubytovanie v Bratislave

(29 objektov + 9 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v Bratislave

Robotnícka ubytovňa RAKI

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Nadštandardná ubytovňa blízko centra!

Priestory na prenájom Galandová 7

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v chatovej osade
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

Ubytovňa Nobelova

Bratislava - Nové Mesto - Bratislava - Nové Mesto, v obci / v meste
Ubytovanie blízko centra za výhodné ceny

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri...
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Ubytovňa Rožňavská

Bratislava - Nové Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Príjemné ubytovanie v Novom meste

Patio Hostel

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Najlepší hostel v Bratislave

PRO.RESTAV - PLUS

Bratislava - Podunajské Biskupice, na okraji obce / mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Apartmány Mickiewiczova

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre Bratislavy!

Apartmán Račianska

Bratislava - Nové Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Blízko historického centra Bratislavy!
1 - 38 / 38

Bratislava

TOP 27+ najlepších atrakcií Bratislavy

Hlavné mesto Slovenska sa do povedomia zahraničných návštevníkov dostalo ako mesto zábavy, nočného života, kvalitnej gastronómie, lahodného vína a čarovných historických uličiek. Očarí milovníkov kultúry, histórie aj príjemných prírodných zákutí. Je výborným východiskovým bodom výletov do okolitých krajín. Viedeň aj Budapešť máte z Bratislavy len skok.
 

Bratislavský hrad

Dominanta metropoly Slovenska sa rozprestiera na návrší nad mestom. Viacero historických stavieb tvorí areál Bratislavského hradu. Prvá písomná zmienka pochádza z roku 907. Centrálnou budovou je stavba bývalého kráľovského hradu. Podľa jej štyroch vežičiek Bratislavu spozná snáď každý. Dnes hrad nadväzuje na svoju históriu tým, že v jeho interiéri nájdete historickú expozíciu Slovenského národného múzea. Časť priestorov hradu, ktorý sa v minulosti využíval na korunovačné slávnosti, využívajú dnes štátnici na reprezentačné účely. Exteriér je obľúbeným miestom prechádzok domácich obyvateľov aj turistov. Prístup k nemu je úplne bezproblémový a ľahko sa k nemu dostanete aj hromadnou dopravou. Hrad je otvorený počas celého roka. Čarovný pohľad na nočnú oblohu si užijete každodenne z nádvoria. Za dobrých podmienok z hradu dovidíte až do rakúskych Álp.
 

Historické centrum Bratislavy

Historické centrum Bratislavy, Staré Mesto, zahŕňa historické jadro a priľahlé štvrte. Prejdite sa jeho uličkami na nasávajte atmosféru miest, ktoré navštívila aj Mária Terézia. Jedným zo symbolov historickej Bratislavy je Michalská brána. Je jednou z pôvodných štyroch brán, ktorými sa vstupovalo do opevneného stredovekého mesta. Na rohu Prepoštskej a Ventúrskej ulice stojí elegantný klasicistický Zichyho palác z 18. storočia. Na rohu Zelenej a Ventúrskej ulice narazíte na Pálffyho palác, v ktorom ako šesťročný koncertoval Wolfgang Amadeus Mozart. Pri potulkách uličkami sa nezabudnite odfotiť pri soche Čumila a Schöne Náciho.

Najpôsobivejšie z bratislavských námestí je štvorcové Hlavné námestie, kde si dnes príjemne posedíte pri renesančnej fontáne alebo na terase niektorej zo štýlových kaviarničiek a reštaurácií. Nevynechajte návštevu Starej radnice, ktorá si do dnešných dní zachovala svoju pôvodnú podobu. Sídli tu Múzeum dejín mesta. Komornejšiu atmosféru ponúka tiché Františkánske námestie obklopené historickými budovami. Meno nesie podľa najstaršieho bratislavského Františkánskeho kostola z 13. storočia. Architektonicky mu dominuje jeden z najkrajších palácov, Mirbachov palác, v ktorom sídli Galéria mesta Bratislava. Druhým palácom, ktorý je medzi turistami označovaný ako najkrajší, je Primaciálny palác. „Kraľuje“ rozsiahlemu Primaciálnemu námestiu a je sídlom primátora.

Návštevníci tu môžu, okrem architektúry samotnej, obdivovať expozície Galérie mesta Bratislavy. Vynechať nemôžete ani Prezidentský palác na Hodžovom námestí, ktorý očarí okrasnou záhradou aj čestným nádvorím. Najživším námestím mesta je Hviezdoslavove námestie, ktorému dominuje Slovenské národné divadlo. Miestom príjemného posedenia aj prechádzky sú nielen námestia, ale aj ľavé nábrežie Dunaja. Okrem samotnej vodnej hladiny, kaviarní a reštaurácií kotviacich na rieke, poteší Vaše zmysly návšteva Slovenského národného múzea, Slovenskej filharmónie alebo vyhliadková plavba po Dunaji, smerujúca pokojne až k zrúcanine hradu Devín.

Potulky po Bratislave však už dávno nie sú iba o histórii. Hlavné mesto Slovenka je tiež miestom, kde sa snúbia chute a vône tých najlepších reštaurácií s vôňou street foodu. Miesto, kde si ráno kúpite čerstvé chrumkavé domáce pečivo aj keď ste celiatik. Je to tiež miesto voňajúce kávou praženou na Slovensku a pripravovanou s vášňou na milión spôsobov. Pre milovníkov sladkého sú tu cukrárne lákajúce klasickými aj zdravými dezertmi. Večer Bratislava chutí aj čapovaným pivom z miestnych malých pivovarov a nezameniteľným vínom z okolitých regiónov.
 

Katedrála sv. Martina

Snáď každý návštevník Bratislavy, vyhľadá modrú strechu Katedrály sv. Martina. Najväčší a najvýznamnejší kostol mesta je známy aj pod pomenovaním Dóm sv. Martina. Pôvodne gotická sakrálna stavba pochádza zo 14. storočia a stojí priamo v historickej časti mesta. Najväčšiu slávu zažil v rokoch 1563 až 1830, kedy bol hlavným korunovačným chrámom Uhorska a bol svedkom 19 korunovácií, vrátane korunovácie jednej kráľovnej, Márie Terézie. Trojloďová stavba je ukončená hranolovitou vežou a z hlavnej stavby vystupujú dve kaplnky a tzv. južná predsieň. Dominantným architektonickým prvkom je vstavaná západná veža, ukončená helmicou s modelom uhorskej kráľovskej koruny. Na fasáde zvonice uvidíte štvoricu hodinových ciferníkov. Exteriér chrámu zaujme sochárskou reliéfnou výzdobou. Vzácnosťou je dvojica erbov uhorského kráľa Mateja Korvína a najväčší počet zachovaných renesančných a barokových náhrobkov medzi bratislavskými kostolmi.

Interiérová výzdoba pochádza predovšetkým z prestavby v druhej polovici 19. storočia. Neogotický hlavný oltár je súčasťou chrámu od 2. polovice 19. storočia. Jeho súčasťou je šesť sôch svätcov, ktorí mali vzťah k mestu. Znaky gotickej architektúry objavíte v rebrovej klenbe obsahujúcej erby miest, krajov a rodov, ktoré podporili výstavbu chrámu. Klenba upúta Váš pohľad aj dekoratívnou ornamentálnou freskovou maľbou. Umelecky zaujme aj oltár Sedembolestnej Panny Márie s Kristom v náručí, aj bronzové súsošie Svätý Martin so žobrákom. Cez sklenený priezor v podlahe pred súsoším môžete vidieť pozostatky cintorína z 11. storočia a roh sakrálnej stavby z 13. storočia. Najstarší pôvodný artefakt v chráme tvorí spodná časť gotickej krstiteľnice, pochádzajúca z 15. storočia. Návštevníkmi vyhľadávané sú aj podzemné hrobky.
 

Prezidentský palác

Prepychový Grasalkovičov palác bol v roku 1760 postavený pre predsedu Uhorskej kráľovskej komory a poradcu Márie Terézie, grófa Antona Grassalkovicha. V minulosti vyhľadávané miesto spoločenského života šľachty je dnes sídlom kancelárie Prezidenta Slovenskej republiky. Interiér nie je bežne prístupný verejnosti. Pozrieť si môžete okolitý park známy ako záhrada Prezidentského paláca alebo Grasalkovičova záhrada. Je to obľúbené miesto prechádzok domácich aj turistov už od roku 1919. Nájdete tu nielen sochu Márie Terézie na koni, ale aj sochy súčasných avantgardných umelcov. V aleji prezidentov rastú dubové stromy, ktoré tu zasadili hlavy štátov pri svojej návšteve Bratislavy.


Výlet na Slavín

Ďalšia dominantná stavba Bratislavy je vojnový pamätník Slavín. 7 metrov vysoká bronzová socha sovietskeho vojaka stojaca na 37 metrovom obelisku sa týči nad mestom neďaleko Palisád a Bratislavského hradu. Určite ho pri obhliadke mesta neprehliadnete. Za námahu stojí výstup až na vrchol pamätníka. Čaká Vás tu 10 000 m² prevažne trávnatej plochy, kde sa môžete poprechádzať, vzdať hold takmer 7-mim tisícom vojakom Červenej armády, ktorí sú tu pochovaní a pokochať sa výhľadom na mesto. Ak vystúpite až k pamätníku, uvidíte detail, ktorý z diaľky nezbadáte. Je to hákový kríž medzi obeliskom a sochou vojaka, ktorý po ňom šliape. Je to symbol víťazstva nad fašizmom. Obelisk stojí na obradnej miestnosti, ktorej dominuje obklad z tmavého mramoru i ťažké bronzové dvere, vyzdobené reliéfmi s dátumom a miestom najväčších víťazstiev Červenej armády nad Nemcami na území Slovenska.

Slovenské UFO

Mimozemské teleso, vznášajúce sa nad hladinou Dunaja. Nie, to nie je halucinácia ani priveľká predstavivosť. Je to originálna vyhliadková veža s reštauráciou UFO, ktorá je zaradená do zoznamu veľkolepých veží sveta. S druhou stranou Dunaja ju spája jeden z najdlhších závesných mostov sveta. Most je 21 m široký a 432 m dlhý. Od roku 2001 mu prináleží titul stavba storočia. Reštaurácia s kaviarňou „letí“ 85 m nad zemou. Do je interiéru sa dostanete vďaka výťahu alebo núdzovým schodiskom pozostávajúcim zo 430 schodov. Ak sa do tejto výšky dostanete, potešia sa nielen Vaše chuťové poháriky. Aj Vaše oči si prídu na svoje vďaka vyhliadkovej plošine na vrchole kupoly, z ktorej dovidíte až do vzdialenosti 100 km, a tak budete mať mesto aj jeho okolie ako na dlani. Gurmánska reštaurácia a luxusná kaviareň sú veľmi obľúbené predovšetkým v podvečerných hodinách, kedy sa Vám pri dobrom jedle naskytne pohľad na osvetlené mesto. Špecialita Vás čaká v letných mesiacoch aj pod UFOm. Z pláže pod mostom si užijete najkrajší západ slnka v Bratislave, lahôdky plážovej kuchyne, kvalitné víno aj letné drinky. Ak máte chuť na horúcu letnú párty, sledujte kalendár a vyberte sa na Pláž pod UFOm počas dní, kedy ju ovládnu tí najlepší dídžeji.

Michalská brána

Posledná zachovaná brána stredovekého opevnenia Bratislavy ponúka výhľad na celé Staré mesto a okolie. Michalská brána slúžila ako vstup do mesta. 51 metrov vysoká veža nad ňou dnes slúži ako Múzeum zbraní a mestského opevnenia. Základy brány boli postavené približne pred 700 rokmi. Na kovovej mape pod bránou, „Nulovom kilometri“, nájdete vzdialenosti viacerých svetových metropol od tej slovenskej.
 

Nákupy na tržnici v Bratislave

Prišli ste do Bratislavy za kultúrou? Navštívte Starú tržnicu. Prvá mestská krytá tržnica bola postavená v roku 1910. Dnes je to nielen trhové miesto, ale aj hlavný stretávací bod rôznych kultúrnych štýlov, ktorý je k dispozícii pre všetky vekové kategórie. Každú sobotu sa tu konajú potravinové trhy, kde si nakúpite tie najkvalitnejšie potraviny predovšetkým od lokálnych producentov. Aktivita nadväzuje na históriu budovy a je zameraná nielen na nakupovanie samotné, ale aj na príjemný zážitok, ktorý si z nákupov donesiete. Zástupcovia zahraničných komunít tu varia špeciality svojej krajiny v Komunitnej kuchyni, detskí diváci sa zabavia v detskom kútiku aj na divadielku. Raz mesačne si príďte pochutnať na jedle „na stojáka“ na festivale pouličného občerstvenia Street Food Park. V priestoroch tržnice má svoje miesto viacero stabilných prevádzok. Občerstviť sa môžete pivom z pivovaru v suteréne budovy. Hlad zaženiete v bistre, požičiate si tu bicykel, elektromobil aj kolobežku. Vybaviť povinnosti môžete v co-workingových priestoroch alebo zdieľanej dielni.

ZOO v Bratislave

Domáce aj cudzokrajné zvieratá z bezprostrednej blízkosti môžete vzhliadnuť v ZOO Bratislava. Od svojho vzniku, v roku 1960, patrí medzi najobľúbenejšie miesta spoznávania zvierat. Medzi jej najvzácnejších obyvateľov patrí biely tiger, lev juhoafrický, jaguár americký či leopard cejlónsky. Obľúbencami detských návštevníkov sú hrošíky libérijské a žirafy. Zoznámite sa tu tak so 178 druhmi zvierat, ktorých celkový počet presahuje 1000 kusov. Hlavnou atrakciu v teplejších mesiacoch roka je Dinopark, plný modelov dinosaurov v životnej veľkosti. Niektoré z nich sú pohyblivé a ozvučené, čo im pridáva na autenticite. Odpočinúť si môžete na lavičkách pri chodníkoch, v bufetoch aj na detských ihriskách.
 

Botanická záhrada UK

Od apríla do októbra vaše oko aj pľúca poteší návšteva Botanickej záhrady UK Bratislava. Jej expozície pozostávajú zo skleníkových rastlín a z rastlín vonkajších. Vstúpte do oázy exotickej prírody, ktorá sa rozprestiera na ploche približne 60 ha. Prakticky uprostred mesta vstúpite do džungle aj na upravené chodníky, stvorené na príjemnú každodennú prechádzku. Pokocháte sa tu pohľadom na rôzne druhy rastlín od malých kvietkov, cez rozmanité kaktusy, až po mohutné stromy. Ak navštívite záhradu na jar, nezabudnite na bozk pod rozkvitnutou čerešňou na ružovej lavičke, ktorá je tu pre zaľúbencov pripravená. Milovníci ruží nevynechajú rozárium. Na mäkkej pokosenej trávičke si rozložíte deku a len-tak relaxujete. Rodičia malých detí ocenia chodníčky vhodné pre kočíky, detské ihrisko aj blízkosť ZOO Bratislava. Keď spojíte do jedného výletu návštevu oboch týchto atrakcií, deti určite potešíte a dostatočne unavíte.

 

Bratislava 1

Radi spoznávate európske hlavné mestá, navštívili ste Rím, Paríž, či Prahu? Určite by ste však mali upriamiť svoju pozornosť aj na to, čo máme doma. Bratislava s mnohými zaujímavosťami priťahuje tisícky zahraničných turistov. Pridajte sa k nim a spoznajte krásy nášho hlavného mesta.

Bratislava je výnimočná už svojou polohou. Je jediným hlavným mestom susediacim s dvoma štátmi. S Maďarskom a s Rakúskom. Ani ich hlavné mestá, Viedeň a Budapešť nie sú od nej veľmi vzdialené. Mesto má skutočne veľmi bohatú históriu. Dlhé roky bola hlavným mestom Uhorska, neskôr miestom korunovácie uhorských kráľov. Vďaka svojej výhodnej polohe na Dunaji bola viacnárodným mestom. Veľkú časť obyvateľstva v minulosti tvorili Nemci a Maďari.

Čo však v Bratislave navštíviť skôr? Otázka na ktorú nie je jednoznačná odpoveď. Množstvo kultúrnych pamiatok, či iných zaujímavostí je skutočne obrovské. Povinnosťou je rozhodne návšteva Starého mesta. Prechádzky historickými uličkami s mnohými kaviarničkami majú nezameniteľnú atmosféru. Význačnou pre túto časť mesta je veľká koncentrácia palácov. Najznámejšími sú PrimaciálnyGrasalkovičov palác, v ktorom sídli prezident Slovenskej republiky. Jednou z najvyhľadávanejších pamiatok je gotický Dóm svätého Martina. Svojou architektúrou a pestrofarebnými vitrážami očarí každého návštevníka. Dominantou Starého mesta je aj stará budova Slovenského národného divadla. Jeho nová budova sa v meste nachádza taktiež. Vyhľadávanou je aj Michalská brána s vežou, ktorá je jedinou zachovanou zo štyroch mestských brán. Môžete tak sami vidieť, ako sa oproti minulosti Bratislava rozrástla. Jednou z najstarších bratislavských budov je Stará radnicaBratislava 2Dnes si v jej priestoroch vďaka Mestskému múzeu môžete urobiť výlet do minulosti. Dominantou mesta je ale jednoznačne Slavín a predovšetkým Bratislavský hrad. Ten si prešiel komplikovanou históriou, o nej sa viac dozviete v Slovenskom národnom múzeu, ktoré tu sídli.

Bratislava za srdce chytí predovšetkým milovníkov kultúry. Množstvo divadiel s najrôznejším repertoárom žánrov, či múzeá. Z nich okrem spomenutých vyberieme Múzeum dopravy, hodín, moderného umenia, či vinárstva. Na svoje si príde skutočne každý. Obdivovatelia obrazov zas navštívia Slovenskú národnú galériu, či mnohé ďalšie. Bratislava praje aj hudobným fanušíkom. Od klasickej hudby, opernej hudby, jazzu, až po rôzne hudobné festivaly či vystúpenia svetoznámych spevákov a kapiel tu nájdete všetko. Po dni plnom spoznávania Bratislavy si večer môžete príjemne oddýchnuť pri sledovaní dobrého filmu. Je na Vás, či dáte prednosť jednému z multikín, alebo uprednostníte nostalgickú atmosféru niektorého z menších, ktoré sú roztrúsené po Bratislave.

Ak nemáte dosť, na výber máte mnoho ďalších zaujímavostí. Budova Academie Istropolitana, hrad Devín, mnoho kostolov, či mostov. Na Novom moste si môžete dopriať výlet do reštaurácie vo výške 85 metrov a kochať sa odtiaľto prekrásnym panoramatickým výhľadom na slovenskú metropolu. Na nákupy sa vyberiete do jedného z mnohých nákupných centier. Potom je veľmi príjemnou prechádza po dunajskom nábreží ktoré je nádherne upravené. Obdivovať môžete modernú architektúru a lode plaviace sa po Dunaji. Prípadne si na nich aj sami doprajete vyhliadkovú plavbu. Prehliadku centrom môžete absolvovať buď pešo, na turistickom vláčiku, či čoraz populárnejšom prostriedku na spoznávanie miest, zvanom segway. Na prvý pohľad proti zákonom fyziky, no zaručene vzbudzujúc pozornosť sa na ňom budete môcť preháňať uličkami tohto čarovného mesta. Na Bratislave je zaujímavá aj blízkosť prírody. Bratislava 3Na neďalekých svahoch Malých Karpát máte bohaté možnosti na turistiku. Vyberiete sa na Železnú studienku, prípadne Kolibu. Po dobrom obede sa môžete túlať cestičkami Horského parku, či Sadu Janka Kráľa. Mesto praje aj čulému nočnému životu. Bary, kluby a diskotéky čakajú na to, ako to v nich poriadne roztočíte.

Ponuka ubytovania je azda najširšou na Slovensku. Od najmodernejších luxusných hotelov, až po lacné ubytovanie nájdete všetko. Veľké hotely s komplexnými službami, bazénmi, wellness centrami a posilňovňami. Príjemné penzióny s dobrou domáckou kuchyňou. Takmer nekonečné možnosti ubytovania na privátoch alebo v súkromí. V okrajových častiach mesta nie je problém si prenajať peknú drevenú chatku, či chalúpku a stále byť v tesne blízkosti mestského ruchu.

Bratislava stále ostáva mnohými nepoznaná. Ponúka však oveľa viac, ako ktorékoľvek iné slovenské mesto. Množstvo športových aktivít je samozrejmosťou, no jedinečná atmosféra jedného z kedysi najvýznamnejších miest Európy je neopakovateľná. Genius moci tohto mesta na Vás dýchne v každom z jeho mnohých zákutí. Je na Vás, či sa mu podvolíte.

Názory a odporúčania

Kristína Slámová (manažér) (ubytovateľ) 20.3.2019
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Kamil Plíšek (sólo hosť - návštevník) 11.3.2019
Ušli jsme 2 km rušnou třídou, než jsme našli restauraci, kde bychom mohli povečeřet! V kavárně ani kasinu se večeřet po dlouhé cestě nedá!
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Oswald Pichta (mladý pár - návštevník) 14.6.2016
Vo Viedni som si objednal niečo v rovnakej cenovej relácii a bolo to úžasne,v Budapešti tiez to bolo na úrovni. Toto v BA - HNUS, takto ten komunizmus nedohodneme ani keby sme išli oproti nemu...
martin Žitniak (sólo hosť - návštevník) 9.5.2016
jednoznačne lokalita, história, festivaly (Majáles, noc múzeí, svetový beh atd atd + iné možnosti (parky, zjazdovka, lanovka a pod.). Každý sem hlavne chodí kvôli práci nie?
Tomáš Páterek (skupina - návštevník) 13.12.2015
nič
Peter Hyben (mladý pár - návštevník) 6.9.2015
nič moc