Loading

Ubytovanie Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

(66 objektov v okolí 25 km)
Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

Lyžiarske stredisko Pezinská Baba

Pezinok

Myslíte si, že lyžovať sa dá len kdesi na severe Slovenska alebo vo vysokých pohoriach? V tom prípade sa mýlite, zažiť kvalitnú lyžovačku môžete aj niekde, kde by ste to ani nepovedali. Napríklad blízko Bratislavy, pri Pezinku.

Mestečko na okraji Malých Karpát je známe každému. Ak sa vydáte hlbšie do hôr, nájdete prekrásne prírodné scenérie, pokoj v tichých lesoch ale aj prvotriedne lyžiarske stredisko. Je ním Pezinská Baba, nachádzajúca sa priamo na hrebeni Malých Karpát, len kúsok od Pezinka. Narazíte na neho pokiaľ pôjdete po ceste smerom na Malacky. Tu pohodlne zaparkujete, parkovisko má kapacitu až 400 parkovacích miest. Vzhľadom na to, že ide o menšie lyžiarske stredisko je kapacita viac ako dostačujúca. 

Pezinská Baba je známa a obľúbená predovšetkým u obyvateľov západnej časti našej krajiny. Napriek tomu by jej mali venovať pozornosť lyžiari zo širšieho okolia. Na Babe totiž nájdete všetko. Perfektné služby a zjazdovky všetkých náročností.

V stredisku je 5 vlekov, ktoré zaručujú plynulú prepravu a krátke rady. Celková dĺžka zjazdoviek je až 3,5 km, čo je vzhľadom na malú výšku pohoria Malých Karpát pomerne vysoká hodnota. Nájdete tu nielen krátku modrú zjazdovku pre začiatočníkov a deti, ale aj pýchu strediska. Približne 1 km dlhú zjazdovku, na ktorej absolvujete všetky stupne náročností lyžovania. Zo začiatku prejdete krátkym stredne náročným úsekom. Zjazdovka pokračuje miernym sklonom a záverečná časť je najstrmšia, čierna. Pokiaľ si na ňu netrúfnete, môžete tento strmý úsek obísť miernou časťou.

Napriek malej nadmorskej výške, len 595 metrov nad morom, má Pezinská Baba dostatočné snehové podmienky, predovšetkým zásluhou moderného systému umelého zasnežovania. Pokiaľ nebudete mať svahov Pezinskej Baby dosť, nezúfajte. Stredisko si pre Vás pripravilo možnosť večernej lyžovačky na osvetlenom svahu.

Blízke okolie strediska ponúka dostatok trás vhodných na zimnú turistiku alebo skialpinistické túry. Krásne prostredie priam ťahá von na potulky po okolí. Na svoje si tu prídu aj lyžiari s bežkami. Čakajú na nich upravené trate s dĺžkami 1,2 a 5 km. To je dostatočná ponuka aj pre tých náročnejších. Prišli ste si odpočinúť s deťmi? V tom prípade Vás rozhodne poteší aj prítomnosť sánkarskej dráhy.

V lyžiarskom stredisku Vás zaujmú nie len kvalitne upravené zjazdovky ale aj pomerne nízke a prijateľné ceny. Okrem nich na Vás čaká aj požičovňaservis lyžiarskej výstroje, takže so sebou nemusíte brať vôbec nič. Samozrejmosťou je lyžiarskasnowboardová škola, či snowpark pre milovníkov adrenalínu. Občerstviť sa budete môcť nielen v bufete, ale aj v blízkych reštauráciách.

Po dobrej lyžovačke môžete zapadnúť do jednej z príjemných vínnych pivničiek. Oblasť Pezinka je preslávená kvalitným vínom a degustácia v príjemnom prostredí je ten najlepší spôsob ako si cenný mok vychutnať. V Pezinku alebo neďalekej Modre si užijete aj dostatok nočného života, diskoték a zábavy. Len to neprežeňte, lebo na druhý deň Vás už bude čakať Pezinská Baba opäť.

Pod hrebeňom Malých Karpát, pri Pezinskej Babe, nájdete množstvo ubytovacích kapacít. Obľúbené sú horské hotely ale aj chaty s typickou zimnou atmosférou. Drevo praskajúce v kozube dodá obyčajnému posedeniu s priateľmi tú správnu iskru. Okrem toho si budete môcť vybrať aj z cenovo dostupných penziónovprivátov v blízkych dedinkách.

Aj keď Pezinská Baba neponúka to najväčšie stredisko, nájdete tu zjazdovky pre nenáročných lyžiarov, ktoré určite zabavia. Prijateľná dĺžka zjazdoviek, dostatok vlekov, kvalitné služby a príjemné ceny sú hlavnými dôvodmi, prečo ísť túto zimu lyžovať na Pezinskú Babu.

 

... zobraziť viac

Chata Luky

0,1 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Pezinok, v rekre...
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

0,1 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Pezinok, v rekre...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Apartmán Horáreň Rybníček

2,5 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Pezinok, na samo...
Nový apartmán v lese, pri rybníku!

Chata Cementarka

7,8 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Lozorno, na samo...
Chata na samote v lese kúsok od BA

Chata v Harmónii

8,1 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Modra - Harmónia...
Nádherná chata v tichej horskej oblasti

Hotel Jeleň

9,1 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Pezinok, v obci...
Ubytovanie priamo v centre mesta!

Hotel Kriser

9,5 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Pezinok, v obci...
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Ubytovňa QHome

9,8 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Pezinok, na okraji obce / mesta
Zrekonštruovaná ubytovňa-blízko centa

Chata Fugelka

9,9 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Dubová (okres Pe...
Chata v tichom prostredí pod lesom

HUSACINA PLUS PENZIÓN

12,1 km od Lyžiarske stredisko Pezinská Baba, Slovenský Grob,...
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!