Loading

Ubytovanie v Košiciach

(19 objektov + 4 objekty v okolí 25 km)

Apartmán ANDREA

Košice - Juh, v obci / v meste, v centre mesta
Komfort a výhodná cena pri centre mesta

Family’s Apartments next to the park

Košice, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

MEI Hostel

Košice - Západ, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Penzión ROZÁLIA

Košice - Sever, v obci / v meste, v chatovej osade
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

Turistická ubytovňa K2

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V pokojnom areáli uprostred mesta

Apartmán Moyzesova

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby

Turistická ubytovňa Strojár

Košice - Juh, v obci / v meste
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!

Apartmány Košice

Košice - Juh, v obci / v meste, v centre mesta
V tesnej blízkosti centra mesta

Apartmán Mäsiarska 39

Košice, v obci / v meste, v centre mesta
Apartmán priamo v centre mesta
1 - 23 / 23

Košice

Košice 1

Na východe Slovenska, v abovskom regióne, sa hrdo vypína mesto Košice. Mesto, ktoré utíši nielen hlad po poznaní histórie, ale aj prírodných skvostov a kultúrneho života. Myslíte si, že vás už nemôže ničím prekvapiť? Vyberte sa tam s nami a možno zmeníte názor.

Košice ležia na hranici Slovenského Rudohoria. Svoju nesmiernu silu tu príroda dáva na obdiv nielen v tomto národnom parku, ale aj vo vskutku nádhernej Jasovskej jaskyni. Táto národná prírodná pamiatka je súčasťou Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Zaujímavosťou sú nálezy kostí jaskynného medveďa, jaskynnej hyeny a rozličné nápisy. Ten v Husitskej sieni ju skrášľuje už od roku 1452. Jaskyňa v Jasove je elektricky osvetlená a počas zimy v nej sídli 19 druhov netopierov. Na ich ochranu v roku 1995 vznikol ochranný panel. Jasov sa hrdí nádhernou prírodou, cez ktorú prechádza Náučný chodník Jasovská skala.

Krásnym výtvorom prírody je aj národná prírodná pamiatka – studený Herľanský gejzír. Pri erupcii dosahuje výšku 20 metrov. Kúsok živej prírody si môžete vychutnať v ZOO Košice, rozlohou najväčšej v strednej Európe. Prehliadka 151 druhov zvierat vám zabezpečí príjemne strávený rodinný víkend. Pohľad na korytnačky, opičky, huculské kone a množstvo ďalších druhov cicavcov, plazov a vtákov rozhodne vyčarí na tvárach vašich detí nejeden úsmev.

Košice 2

Možností ako v Košiciach tráviť voľný čas je ale oveľa viac. V zimnom období sú vyhľadávané najmä lyžiarske strediská. V okolí je ich hneď niekoľko: Červený breh, Jahodná, Kavečany, Kojšovská hoľa, Plejsy, Štós–Šikmá stráň a Mulpark.

V lete mesto organizuje množstvo kultúrnych podujatí akými sú vernisáže, autorské čítania, koncerty, predstavenia a športové akcie. Pekný večer môžete stráviť v Štátnej filharmónii Košice. Znamenité koncerty si v nej návštevníci užívajú už od roku 1968. Je jediným orchestrom na Slovensku a okrem tradičných koncertov organizuje aj tri festivaly – Košickú hudobnú jar, Medzinárodný organový festival Ivana Sokola a festival súčasného umenia Ars Nova Cassoviae. Košice sú takisto sídlom viacerých divadiel, no najväčšiu pozornosť si nesporne zaslúži Štátne divadlo. Významným miestom je aj Východoslovenská galériaSlovenské technické múzeum.

Množstvo podujatí sa usporadúva aj v priestoroch STEEL Arény. Koncertovali tam už také hviezdy ako Bryan Adams, Deep Purple, či legendárna skupina Scorpions. V prvom rade je to však hokejový štadión. Zápasy košických hokejistov sa tešia veľkej obľube. Z času na čas sa divákom naskytne možnosť pozrieť si ľadovú revue. Športu sa v meste nesmierne darí. Okrem obľúbenej bobovej dráhy sa využíva aj kolkáreň, viacero kúpalísk, plaváreň, tenisové kurty, golfové ihriská fitness centrá. Jednou z najväčších športových udalostí je ale Medzinárodný maratón mieru. Je to najstarší európsky a druhý najstarší svetový maratón. Štart i cieľ má priamo v centre mesta a každoročne sa ho zúčastňuje kvantum športovcov z viacerých krajín.

Z pohľadu histórie sú Košice odvekou dominantou Slovenska. Závan dávnych čias vás pohládza na každom kroku. Hlavná ulica, kedysi stredoveké námestie, sa turistami len tak hemží. Veď kto ho nenavštívil, akoby v Košiciach ani nebol. Obzvlášť navštevovaný je Dóm sv. Alžbety. Jeho výstavba začala v roku 1378. Od tých čias bol skúšaný mnohými živelnými pohromami, čo si vynútilo viaceré rekonštrukcie. Napriek tomu prekrásne plastiky svätých, bronzová krstiteľnica i ostatné časti chrámu nestratili zo svojej umeleckej, ani historickej hodnoty.

Košice 3

Okrem dómu by ste nemali vynechať ani prehliadku Starej radnice, Kaplnky sv. Michala, Urbanovej veže, Levočského, Žobráckeho a Župného domu, či Košického hradumestských hradieb. Zachovalo sa z nich iba 26 fragmentov, ale celková dĺžka dosahovala zhruba 2260 metrov. V rokoch 1996–1998 sa objavili pozostatky Dolnej brány, no a dnes na jej základoch stojí unikátne Podzemné archeologické múzeum. Jeho priestory sa okrem iného využívajú aj na rôzne kultúrne a spoločenské akcie.

Do starobylých dôb sa premiestnite aj návštevou okolitých palácov. Kráľovské mesto Košice je nimi priam popretkávané. Biskupský, Andrássyho, Hádik–Barkocziho, Jakabov, Pongrácovsko - Forgáčovský, Kapitánsky, či Csáky – Dezőfiho palác sú pre turistov ohromným lákadlom. Rekreačná oblasť Čemeľ, BankovHudobný altánok v Mestskom parku sú takisto nesmierne obľúbenými výletnými miestami.

Košice sa, vďaka priemernému veku obyvateľov, nazývajú mestom mladých. Snáď aj to je dôvodom toho, že v nich pulzuje život. Ak ste sa práve rozhodli, že si chcete prúd košického života užiť na vlastnej koži, poteší vás dostupnosť ubytovacích zariadení. Niekoľko prvotriednych hotelov sa nachádza priamo v centre, ale v tomto smere sa žiadna časť mesta nemá za čo hanbiť. Časť z nich je dokonca označená štyrmi hviezdičkami. Ubytovať sa môžete aj v apartmánových hoteloch, množstve penziónov a turistických ubytovní. Pre tých mladších sú k dispozícii mládežnícke ubytovne, ktoré rozhodne nenabúrajú rozpočet určený na výlet. V žiadnom zo spomenutých zariadení nechýbajú milý ľudia, skvelé služby a výdobytky modernej doby. Napríklad pripojenie na internet. V blízkosti rekreačných oblastí sa rozhodne nájde aj nejaká tá chata, či kemp.

O košických pamätihodnostiach, prírode, kultúrnych podujatiach, či športových akciách by sa dalo rozprávať donekonečna, no lepším nápadom je ísť tam osobne a užiť si ich nezabudnuteľnú atmosféru na vlastnej koži.