Loading

Chaty v Bratislave

(1 objekt + 1 objekt v okolí 25 km)

Hausboat „Život na vode“

Bratislava - Rusovce, v rekreačnej oblasti, pri vode
Vyskúšajte život na vode!

Chata Cementarka

Lozorno (Bratislava 15,3 km vzdušne), na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA
1 - 2 / 2

Chaty Bratislava

Hlavné mesto krajiny, aj hlavné mesto turizmu. To je Bratislava. Centrum zábavy, kultúry, mestskej turistiky, športových aktivítrekreačného vyžitia.

Čo ponúka Bratislava?

Chaty Bratislava 1

Bratislava je obľúbená nielen medzi našincami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi, ktorí radi odhaľujú jej krásy za bieleho dňa aj v noci. Pri návšteve Bratislavy nemôžete vynechať reprezentačné sídlo prezidenta a dominantu mesta zároveň, Bratislavský hrad. Poprechádzajte sa nádvorím, navštívte jeho výstavné aj múzejné priestory.

Po stopách hlavy štátu môžete ďalej pokračovať do Prezidentského (Grassalkovičovho) paláca na Hodžovom námestí. Zaujme nielen svojou architektúrou, ale aj vytrvalými strážami, ktoré svojou pevnou vôľou pripomínajú britskú hradnú stráž pred Buckinghamským palácom.

Jeden z najkrajších klasicistických palácov na Slovensku je Primaciálny palác. Slúži ako galerijná expozícia a sídlo primátora hlavného mesta zároveň. Bez ohľadu na vieru, nevynechajte ani gotický korunovačný chrám, Katedrálu svätého Martina. Práve tu sa uhorskou kráľovnou stala Mária Terézia.

Najstaršie múzeum Slovenska, Múzeum mesta Bratislavy, nájdete v budove Starej radnice. Pri jeho návšteve stojí za to zdolať 45 metrov vysokú vežu, z ktorej sa Vám naskytne jedinečný pohľad na Staré mesto. Ďalšou neopakovateľnou vyhliadkovou vežou je Michalská brána. Jediná zachovaná brána z opevnenia mesta zo 14. storočia je tiež Múzeom zbraní.

Pohľad na celé mesto a okolie až do vzdialenosti 100 km si užijete, ak sa vydáte za kulinárskymi zážitkami do reštaurácie UFO, ktorá je súčasťou Mosta SNP. Ďalším naj v stredoeurópskom meradle je Slavín. Najväčší vojnový pamätník určite neprehliadnete vďaka jeho 52 metrovej výške.

Na okraji mesta, na sútoku Dunaja a Moravy, objavíte jednu z najvýznamnejších archeologických lokalít strednej Európy, zrúcaninu hradu Devín.

Chaty a chalupy v okolí Bratislavy

Chaty Bratislava 2

Pokiaľ chcete spojiť spoznávanie mesta s pokojom a súkromím chaty, poobzerajte sa po ubytovaní v okrajových alebo prímestských častiach. Netradičnou možnosťou je napríklad ubytovanie priamo na hladine Dunaja, v hausboate. Tu si vychutnáte maximálnu pohodu, užijete si rybolov a žblnkot rieky. Na svoje si prídu aj milovníci aktívnej dovolenky a vodných športov.

Dunaj spoznáte ešte bližšie počas výletnej plavby. A do centra mesta to budete mať len na skok autom či hromadnou dopravou.

Ak si dovolenku nedokážete predstaviť bez pobytu pri vode, zvoľte si chaty na Seneckých jazerách. Mesto leží neďaleko a Vy sa po jeho intenzívnom spoznávaní utiahnete do súkromia chaty na pláži. Užijete si zábavu na vodnej hladine, pokoj pri rybárčení aj sladké ničnerobenie na brehu.

Milovníci vína si ako východisko dovolenky môžu zvoliť chaty v Pezinku alebo chaty v Limbachu. Odtiaľto sa poľahky dostanete do centra Bratislavy aj do pivníc miestnych vinárov.

Výhody chát v Bratislave

Chaty Bratislava 3

Chaty nie sú typickým ubytovaním pre mestskú dovolenku. Dajú im prednosť predovšetkým tí, ktorí si potrpia na súkromie, pokoj, pohodu a ničím nerušenú dovolenkovú atmosféru. Chaty ponúkajú štýlové ubytovanie v okrajových častiach mesta za výbornú cenu aj domácku atmosféru.

K dispozícii sú rozľahlejšie chaty, ako stvorené na skupinovú dovolenku, aj malé chatky ideálne pre páry či rodiny. Medzi štandardné vybavenie patrí kuchynka, televízor, parkovacie miesto či WiFi pripojenie na internet. Komfortne vybavené spálne, kúpeľňa aj spoločenská miestnosť patria k bežnému štandardu. Ubytujete sa tu bez problémov aj so zvieratkom.

Bratislava je tradičná mestská destinácia. Preto gro ubytovania tvoria mestské ubytovne, penzióny, apartmány či hotely. Ponúkajú širokú škálu služieb a úrovní ubytovania. Stačí si zosumarizovať rozpočet a ujasniť preferencie, a určite si vyberiete.

Bratislava Vás pozýva zažiť veľkomestský kolotočmultikultúrnosť, ktorá sa spája so svetovými metropolami. Pozýva Vás za zábavou, kultúrou, umením aj históriou. Pozýva Vás tiež spoznať jej zákutia a pokojnejšie okrajové časti. Práve tam nájdete tie najkrajšie chaty a pokoj aj v bezprostrednej vzdialenosti mestského diania.