Loading

Ubytovanie v Lozorne

(2 objekty + 23 objektov v okolí 25 km)

Chata Cementarka

Lozorno, na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA

Ubytovňa Zohor-QHome

Lozorno, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Najlepšia ubytovňa v okolí...Vyskúšajte!

Ubytovanie Martina

Plavecký Štvrtok (Lozorno 5,3 km vzdušne), v obci / v meste,...
Lacné ubytovanie v centre, aj dlhodobo

Apartmánový dom u Bociana

Plavecký Štvrtok (Lozorno 5,9 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné cenovo výhodné ubytovanie.

Privát Roman Mackovič

Plavecký Štvrtok (Lozorno 6,0 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a turistov

Penzión Green Hof

Stupava (Lozorno 6,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Raňajky v cene ubytovania!

Penzión PRIVÁT Stupava

Stupava (Lozorno 7,9 km vzdušne), v obci / v meste
Komfortné ubytovanie neďaleko Bratislavy

Apart Hotel VILLA IVICA

Bratislava - Záhorská Bystrica (Lozorno 9,1 km vzdušne), na...
ubytko v Bratislave - zľava 12% do 31.3.

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica (Lozorno 9,5 km vzdušne), na...
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Chata Luky

Pezinok (Lozorno 11,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA
1 - 25 / 25

Lozorno

Lozorno 1

Lozorno je malá obec na západe Slovenska pochádzajúca zo 14. storočia. Nachádza sa v okrese Malacky, v samosprávnom kraji Bratislava, len 24 km od hlavného mesta. Obec je situovaná medzi svahmi Malých KarpátZáhorskou nížinou. Svojou vynikajúcou polohou v blízkosti rakúskych hraníc a neďaleko Bratislavy je obec priam predurčená na rozvoj cestovného ruchu.

Nad obcou si môžte prísť oddýchnuť alebo zarybárčiť k miestnej vodnej nádrži. K nádrži je možné sa dostať priamo z obce peši, bicyklom aj autom. Je príjemným miestom na odpočinok v lete, vhodná je aj na kúpanie. Navyše sa tu každoročne usporadúvajú Rybárske zábavy. Ponad nádrž vedú aj turistické trasy Malých Karpát, na ceste ktorými môžete vidieť ešte ďalšie dve nádrže a prejsť až k chatovej oblasti Košariská.

Asi kilometer nad vodnou nádržou je umiestnený Ranč Abeland. Abeland je akousi dedinkou remesiel a umenia. Zaujímavosťou tohto areálu je usporadúvanie tzv. rodinných dobrodružstiev. Tento program je zameraný na rodiny s deťmi a mladých ľudí. Príďte si užiť spoločne strávený čas, zažiť dobrodružstvo a niečo nezvyčajné. Na výber máte z ponuky troch druhov dobrodružných ciest – rytier, lovec a gazda. Na ranči sa nachádza aj výcvikový areál pre psov a takisto aj hotel pre psov. Ranč sa zaoberá aj chovom koní a ponúka vychádzky po okolitej prírode na chrbtoch týchto ušľachtilých zvierat.

Lozorno 2

Lozorno ako aj mnoho ďalších obcí Záhorskej nížiny má výborné prírodné podmienky na vybudovanie golfových areálov. Priamo v obci sa nachádza golfové ihrisko. Pre priaznivcov golfu je pripravená okrem 9 jamkového ihriska aj Golf academy, kde máte možnosť získať certifikát resp. oprávnenie ku hre.

Neďaleko obce je možnosť navštíviť historický strážny hrad Pajštún. V minulosti patril do sústavy hradov, ktoré v Malých Karpatoch strážili hranice Uhorska. Hrad pochádza z 13. storočia, ale začiatkom 19.storočia stratil svoj význam, keď ho zničili Turci. Odvtedy už len chátra a dnes sú návštevníkom k dispozícií už len pozostatky a ruiny hradu. Hrad sa týči nad obcou Borinka. Priamo z obce výstup na hrad trvá asi polhodinku. K hradu vedú aj ďalšie turistické trasy zo Záhorskej Bystrice a z Rače.

Lozorno 3

V blízkosti obce Lozorno môžete navštíviť aj Stupavu. Obec ponúka možnosti športového vyžitia, najmä viaceré antukové tenisové kurty či kurty v tenisovej hale. V okolí Stupavy je mnoho využívaných a obľúbených turistických chodníkov, napríklad aj na už spomínaný hrad Pajštún. Obec je známa aj svojimi každoročnými Slávnosťami kapusty alebo tradičným country festivalom Stupavský širák.

Možností ubytovania v Lozorne a okolí je hneď viacero. Priamo v obci sa nachádza trojhviezdičkový hotel a mnohé chatky v chatovej oblasti Košariská alebo v okolí vodnej nádrže a ranča Abeland. Samozrejmosťou dnes už sú aj ponuky ubytovania v súkromí. Podobne je to s ubytovaním aj v okolitých obciach. A v blízkom hlavnom meste sa už môžete ubytovať spôsobom aký Vám najviac vyhovuje, nakoľko ponuka ubytovania ja tu takmer neobmedzená.

Ak sa aj Vy vyberiete na výlet do Lozorna, určite neoľutujete. Spojenie tichej a pokojnej lokality obce a blízkosti Bratislavy dáva tomuto miestu čarovnú atmosféru. V okolí Lozorna si prídu na svoje určite všetci turisti, či už peší alebo cykloturisti. Vychutnať si pokoj malebnej dedinky alebo zažiť ruch neďalekého veľkomesta – výber je už len na Vás.