Loading

Ubytovanie Bratislava Lamač

(1 objekt + 37 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Rosi - Bratislava Lamač

Bratislava - Lamač, v obci / v meste
Vhodné pre jednotlivcov aj skupiny

Penzión Angelika

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Lamač 4,0 km vzdušne)...
Super poloha a komfortné ubytovanie!

Hotel ANTARES

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Lamač 6,1 km vzdušne), v obci / v meste, v c...
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica (Bratislava - Lamač 6,2 km vz...
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Priestory na prenájom Galandová 7

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Lamač 6,3 km vzdušne)...
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

APARTMÁNY - VILLA IVICA

Bratislava - Záhorská Bystrica (Bratislava - Lamač 6,4 km vzdušne), v obci / v mest...
18% ZĽAVA (február - marec 2019)

Ubytovňa Nobelova

Bratislava - Nové Mesto - Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Lamač 6,7 km vzdušn...
Ubytovanie blízko centra za výhodné ceny

Apartmán Račianska

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Lamač 6,7 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Blízko historického centra Bratislavy!

Turistická ubytovňa v Bratislave

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Lamač 7,0 km vzdušne),...
Výhodné ubytovanie blízko centra

Apartmány Mickiewiczova

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Lamač 7,1 km vzdušne)...
Komfortné apartmány v centre Bratislavy!
1 - 38 / 38

Bratislava Lamač

Bratislava Lamač 1

Lamač, známa obec, mestská časť nášho hlavného mesta, Bratislavy. Mesta pulzujúceho a neustále živého. No napriek tomu dokáže Lamač ponúknuť iný pohľad. Presvedčí Vás, že aj tak blízko pri našom najväčšom meste si užijete krásnej prírody a pokoja. A ak budete chcieť mestský ruch, máte to čo by kameňom dohodil.

Lamač bol kedysi samostatnou osadou a založili ju chorvátsky kolonisti. Významnú úlohu zohrávalo vinohradníctvo, tunajšie vinohrady boli preslávené široko ďaleko. Vzhľadom na územný rozmach Bratislavy bol Lamač v roku 1946 k nej pričlenený, ako jej mestská časť.

Najznámejšou pamiatkou obce je kostol svätej Margitykaplnka svätej Rozálie. Ak chcete vidieť pôvodné historické jadro Lamača, tak choďte na Vrančovičovu ulicu. Centrom obce je však Malokarpatské námestie, kde nájdete aj obchody a koná sa tu množstvo kultúrnych akcií, obzvlášť v lete.

Bratislava Lamač 2

Pýchou Lamača je okolité prostredie. Kde sa pozriete, všade je prítomná zeleň. Priamo pri obci ležia svahy Malých Karpát. Toto pohorie je vyhľadávané hlavne u domácich, no aj Vy si určite vychutnajte jeho krásu. Z obce vedie turistický chodník aj ku známemu vysielaču Kamzík. Z neho budete mať celé hlavné mesto ako na dlani. Ak je takáto prechádzka pre Vás prikrátka, žiaden problém. Túru si môžete predĺžiť na Biely kríž, alebo Veľký Javorník. A určite si požičajte aj bicykel, v Malých Karpatoch ho oceníte.

Samozrejmosťou je návšteva všetkých tradičných pamiatok Bratislavy, Michalská brána, UFO, Bratislavský hrad, Staré mesto a mnoho ďalšieho. Z Lamača to máte na skok ale aj na Devín, z ktorého uvidíte sútok dvoch slovenských veľtokov, DunajaMoravy. Povinnosťou je návšteva Slavína a ak Vám je náhodou Devín málo, hrad Pajštún je to pravé pre Vás. Možno sa zaujímate o druhú svetovú vojnu. Zabudnite na obyčajné múzeá, navštívte pravý vojenský bunker pri Petržalke. Pohraničie ich skrýva viacero, po ich stopách sa môžete vydať aj Vy. Nielen najmenších poteší výlet do neďalekej zoologickej, alebo botanickej záhrady.,

Bratislava Lamač 3

V lete dobre padne oddych niekde pri vode. Priamo v Lamači nájdete miestne kúpalisko, kde sa schladíte aj v tých najväčších horúčavách. Kúpaliská však nie je problém nájsť ani inde. K dispozícií sú Vám tie v Starom meste, Novom meste, Petržalke, Ružinove alebo populárne jazerá Zlaté piesky, Vajnorské jazerá alebo Veľký Draždiak. Adrenalínu na vode si užijete v Čoňove, kde okúsite aké je to plaviť sa s raftom na divokej vode.

V zime okolie praje skôr milovníkom bežeckého lyžovania. No ak si aj tak neodpustíte zbesilú jazdu zasneženými zjazdovkami, tak pre Vás je tu lyžiarske stredisko Zochova chata. Je tiché, pokojné no veľmi ústretové so vždy perfektne upravenými zjazdovkami.

V Lamači nájdete rodinné penzióny v krásnom prírodnom prostredí. Hlbšie do lesa natrafíte na útulné chatky, vhodné aj pre veľké skupiny, ktoré hľadajú svoje súkromie. V domoch sa budete môcť ubytovať na súkromí a niektorých možno oslovia turistické ubytovne, ktoré Vám z vrecká vytiahnu najmenej. Všetko je len na Vás. Lamač Vám ponúka iný pohľad na Bratislavu. Pohľad pokojný a čistý, bez hluku a stresu. Skúste sa na naše hlavné mesto pozrieť z inej perspektívy.