Loading

Ubytovanie v Bratislava v Karlovej Vsi

(0 objektov + 32 objektov v okolí 25 km)

Penzión Angelika

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Karlova Ves 2,3 km vz...
Super poloha a komfortné ubytovanie!

Ubytovňa Rosi - Bratislava Lamač

Bratislava - Lamač (Bratislava - Karlova Ves 3,3 km vzdušne)...
Vhodné pre jednotlivcov aj skupiny

Hotel ANTARES

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Karlova Ves 3,4 km vzdušne), v obci / v mest...
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!

Patio Hostel

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Karlova Ves 4,9 km vzdušne), v obci / v mest...
Najlepší hostel v Bratislave

Apartmány Mickiewiczova

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Karlova Ves 4,9 km vzdušne), v obci / v mest...
Komfortné apartmány v centre Bratislavy!

Apartmán Račianska 1

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Karlova Ves 5,1 km vzdušne), v obci / v meste...
Blízko historického centra Bratislavy!

Turistická ubytovňa v Bratislave

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Karlova Ves 5,4 km vzd...
Výhodné ubytovanie blízko centra

Školský internát

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Karlova Ves 6,1 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Akciová cena pre študentky VŠ v lete!

Penzión RAKI

Bratislava - Petržalka (Bratislava - Karlova Ves 6,1 km vzdušne), v obci / v meste
Luxusný penzión,blízko centra s wellness

Robotnícka ubytovňa RAKI

Bratislava - Petržalka (Bratislava - Karlova Ves 6,1 km vzdušne), v obci / v meste,...
Nadštandardná ubytovňa blízko centra!
1 - 32 / 32

Bratislava Karlova Ves

Skúste spoznať Bratislavu aj z iného uhla, ako obvykle. Skúste spoznať jej mestské časti, z ktorých má každá svoj príbeh. Jednou z nich je aj Karlova Ves. Nachádza sa na západom okraji Bratislavy, len kúsok od brehu Dunaja.

Územie dnešnej Karlovej Vsi patrí k jednému z najstaršie osídlených území Slovenska vôbec. Kedysi patrila pod Devínske panstvo, postupom času sa z nej stala prosperujúca vinohradnícka dedinka. Dnes je známa hlavne tým, že tu nájde lacné ubytovanie každoročne množstvo študentov. Taktiež aj pre turistov tu nájdete mnoho výhodných ubytovní.

Centrom Karlovej Vsi je Námestie sv. Františka. Hlavne v letných mesiacoch sa tu usporadúvajú koncerty či rôzne kultúrne podujatia. Zaujímavou pamiatkou je aj kostol sv. Michala archanjela, či celý Karloveský cintorín. Vládne tu tajomná a mystická atmosféra, ktorá opantá každého z Vás. Okrem toho sa táto mestská časť môže pýšiť botanickou záhradou. Ak budete mať v blízkosti hlavného mesta aj tak málo prírody, navštívte Bratislavskú ZOO. Je jednou z najväčších na Slovensku.

Okolie je mimoriadne krásne. Spomenieme romantické prechádzky Karloveským ramenom, či po brehu Dunaja. Krásnou je aj blízka Fialková dolina. Hneď za rohom je hrad Devín. Je to majestátny a preslávený hrad, bdejúci nad sútokom Dunaja a Moravy. Okolie je vhodné aj pre nenáročných turistov a priaznivcov cyklistiky v tichom prostredí. Z Karlovej Vsi to je len na skok na Kamzík, alebo Železnú studničku. Obe destinácie patria k mimoriadne obľúbeným hlavne u domácich.

No a samozrejme keď budete v Karlovej Vsi, nenechajte si ujsť prehliadku Starého mesta. Je plné historických budov, nad ním drží ochrannú ruku známy Bratislavský hrad. V centre mestá sú aj krásne paláce, budova nového Slovenského Národného Divadla, rovnako aj jeho historická budova. A večer sa môžete vydať na vyhliadkovú plavbu loďou po Dunaji, odkiaľ si vychutnáte nasvietenú panorámu celého mesta. V letných mesiacoch sa môžete schladiť v jednom z mnohých kúpalísk v meste, v Lamači, či Petržalke, všade ich je nadostač.

Zima v Bratislave je naozaj rozprávková. Vianočné trhy, vôňa punču a typická zimná idylka. Možno k tomu chcete pridať ešte niečo navyše. A tým môže byť lyžovačka na Zochovej chate. Alebo snežnicová turistika v okolí. Karlova Ves má čo ponúknuť v každom ročnom období.

V Karlovej Vsi nájdete jedno z najlacnejších ubytovaní v Bratislave. Rôznorodé hotely ale aj mnoho ubytovní, ktoré poskytujú síce lacné, no zároveň útulné a komfortné ubytovanie. Z Karlovej Vsi to budete mať do centra naozaj kúsok a pokiaľ sa ubytujete práve tu, chybu rozhodne neurobíte. Karlova Ves je blízko centra, je cenovo dostupná a sama o sebe dokáže zaujať. Práve preto by ste mali pri najbližšej návšteve Bratislavy rozmýšľať práve nad ňou.