Loading

Ubytovanie v Bratislave v Petržalke

(3 objekty + 29 objektov v okolí 25 km)

Manager privát

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste, v centre mesta
Od 3,30 Eur pre skupiny aj jednotlivcov!

Robotnícka ubytovňa RAKI

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Nadštandardná ubytovňa blízko centra!

Penzión RAKI

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste
Luxusný penzión,blízko centra s wellness

Elisabeth Old Town

Bratislava - Staré Mesto (Bratislava - Petržalka 3,8 km vzdušne), v obci / v meste,...
V centre Bratislavy, za výhodnú cenu
1 - 32 / 32

Bratislava Petržalka

Petržalka, miesto ktoré by ste mali ako turista navštíviť? Napriek tomu, že ide o pomerne netradičný tip, aj taká Petržalka dokáže prekvapiť. Je to azda najznámejšia mestská časť nášho hlavného mesta. Najväčšie slovenské sídlisko, v ktorom žije viac ako 100 000 obyvateľov. Skutočná betónová džungľa. Pôvodne to bola tradičná vidiecka obec, s rastom Bratislavy sa rozrastala aj Petržalka. Dodnes v niektorých jej častiach môžete nájsť pôvodné vidiecke domčeky.

Je známa svojimi vysokým panelákmi. Ak by ste si radi zaspomínali na časy minulé a vrátili sa v čase do socializmu, toto sídlisko Vám to umožní. Nielen obytné budovy, ale aj nákupné centrá či socialistické pamätníky evokujú dobu čias minulých. S centrom Bratislavy ju spája 5 mostov a tak to budete mať ku najväčším Bratislavským atrakciám len na skok.

Pre turistov je azda najznámejšou atraktivitou reštaurácia UFO na Novom moste. Vo výške 85 metrov ponúka jedinečný výhľad do širokého okolia. Neďaleko sa nachádza jedno z našich najznámejších zábavno obchodných stredísk - Aupark, v ktorom bez problémov strávite aj celé hodiny. Je tu dokonca aj jeden prírodný unikát. Je ním najstarší verejný park v Strednej Európe, Sad Janka Kráľa. Prechádzka v zeleni okolitých stromov je v rušnom meste skutočne ukľudňujúca. Toto pulzujúce sídlisko má aj iné prírodné zaujímavosti. Okrem niekoľkých lužných lesíkov tu nájdete aj Chorvátske rameno, jedno z ramien Dunaja. Aj v uponáhľanom meste si tak nájdete ten kúsok len pre seba. Chránenou krajinnou oblasťou je lužný les Starý háj a nájdete tu aj dve jazerá, obľúbené predovšetkým u domácich. Ide o VeľkýMalý Draždiak.

Socialistickú atmosféru si užijete aj na petržalských námestiach. Nie sú to typické námestia, ako v známych mestách plné historických budov. Nájdete tu predovšetkým paneláky a im podobné stavby. Najznámejšími sú NobelovoNámestie Hraničiarov. V ich okolí si však užijete dostatok športových aktivít, nájdete tu cyklistické chodníky, trasy pre korčuliarov či letné kúpalisko, kde sa schladíte počas horúcich dní. Na bicykli si budete môcť spraviť výlet aj po okolí, či skočiť si do neďalekého Rakúska či Maďarska.

Okrem spomenutých zaujímavostí tu nájdete aj divadlá, či jednu z najznámejších výstavných hál – výstavisko Incheba, kde sa konajú celosvetovo známe výstavy. Ak máte radi tajomno, Petržalka je plná miest, ktoré čakajú na to, kým ich objavíte. Najznámejšími je depo plánovaného bratislavského metra, či vojenské bunkre, ktoré slúžili ako obranná línia počas 2. svetovej vojny.

Napriek tomu, že sa jedná o sídlisko, ponúka neobvykle širokú paletu všemožných možností ubytovať sa. Nájdete tu hotely, aj penzióny. Ak hľadáte naozaj lacné ubytovanie, to nájdete na súkromí alebo v ubytovniach. Domáci Vás radi ochotne prichýlia a Vy budete mať celú Petržalku na dosah ruky.

Názory a odporúčania

Ľuboš Štekl (ubytovateľ) 10.9.2018
Naše ubytovanie je vhodné hlavne pre turistov a športovcov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Bratislavu alebo Viedeň. Pokoj a komfort sú zaručené. Vynikajúca dostupnosť do hlavného mesta. Obec má napojenie na diaľničný obchvat. Do Rakúskych obcí napr. (Kittsee - 3 km) sa dostanete do 5 minút autom aj na bicykloch po poľných cestách. Nákupné centrá v Bratislave a v Rakúsku - na dosah. Taktiež možnosť windsurfing na vodnom diele Čunovo aj splav Dunaja.
Juraj Lim (ubytovateľ) 8.9.2018
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Gabriela (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.10.2016
Mesto super, kúpalisko paráda.
Oswald Pichta (mladý pár - návštevník) 14.6.2016
Vo Viedni som si objednal niečo v rovnakej cenovej relácii a bolo to úžasne,v Budapešti tiez to bolo na úrovni. Toto v BA - HNUS, takto ten komunizmus nedohodneme ani keby sme išli oproti nemu...
martin Žitniak (sólo hosť - návštevník) 9.5.2016
jednoznačne lokalita, história, festivaly (Majáles, noc múzeí, svetový beh atd atd + iné možnosti (parky, zjazdovka, lanovka a pod.). Každý sem hlavne chodí kvôli práci nie?
Tomáš Páterek (skupina - návštevník) 13.12.2015
nič
Peter Hyben (mladý pár - návštevník) 6.9.2015
nič moc
Janka Kopicova (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2015
Sturovo je idealne pre rodiny s detmi