Loading

Ubytovanie v Bratislave v Petržalke

(4 objekty + 28 objektov v okolí 25 km)

Manager privát

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste, v centre mesta
Od 3,30 Eur pre skupiny aj jednotlivcov!

Penzión RAKI

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste
Luxusný penzión,blízko centra s wellness

Štúdio Beňadická

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste
Príjemne zariadené štúdio v Petržalke

Robotnícka ubytovňa RAKI

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Nadštandardná ubytovňa blízko centra!
1 - 32 / 32

Bratislava Petržalka

Petržalka, miesto ktoré by ste mali ako turista navštíviť? Napriek tomu, že ide o pomerne netradičný tip, aj taká Petržalka dokáže prekvapiť. Je to azda najznámejšia mestská časť nášho hlavného mesta. Najväčšie slovenské sídlisko, v ktorom žije viac ako 100 000 obyvateľov. Skutočná betónová džungľa. Pôvodne to bola tradičná vidiecka obec, s rastom Bratislavy sa rozrastala aj Petržalka. Dodnes v niektorých jej častiach môžete nájsť pôvodné vidiecke domčeky.

Je známa svojimi vysokým panelákmi. Ak by ste si radi zaspomínali na časy minulé a vrátili sa v čase do socializmu, toto sídlisko Vám to umožní. Nielen obytné budovy, ale aj nákupné centrá či socialistické pamätníky evokujú dobu čias minulých. S centrom Bratislavy ju spája 5 mostov a tak to budete mať ku najväčším Bratislavským atrakciám len na skok.

Pre turistov je azda najznámejšou atraktivitou reštaurácia UFO na Novom moste. Vo výške 85 metrov ponúka jedinečný výhľad do širokého okolia. Neďaleko sa nachádza jedno z našich najznámejších zábavno obchodných stredísk - Aupark, v ktorom bez problémov strávite aj celé hodiny. Je tu dokonca aj jeden prírodný unikát. Je ním najstarší verejný park v Strednej Európe, Sad Janka Kráľa. Prechádzka v zeleni okolitých stromov je v rušnom meste skutočne ukľudňujúca. Toto pulzujúce sídlisko má aj iné prírodné zaujímavosti. Okrem niekoľkých lužných lesíkov tu nájdete aj Chorvátske rameno, jedno z ramien Dunaja. Aj v uponáhľanom meste si tak nájdete ten kúsok len pre seba. Chránenou krajinnou oblasťou je lužný les Starý háj a nájdete tu aj dve jazerá, obľúbené predovšetkým u domácich. Ide o VeľkýMalý Draždiak.

Socialistickú atmosféru si užijete aj na petržalských námestiach. Nie sú to typické námestia, ako v známych mestách plné historických budov. Nájdete tu predovšetkým paneláky a im podobné stavby. Najznámejšími sú NobelovoNámestie Hraničiarov. V ich okolí si však užijete dostatok športových aktivít, nájdete tu cyklistické chodníky, trasy pre korčuliarov či letné kúpalisko, kde sa schladíte počas horúcich dní. Na bicykli si budete môcť spraviť výlet aj po okolí, či skočiť si do neďalekého Rakúska či Maďarska.

Okrem spomenutých zaujímavostí tu nájdete aj divadlá, či jednu z najznámejších výstavných hál – výstavisko Incheba, kde sa konajú celosvetovo známe výstavy. Ak máte radi tajomno, Petržalka je plná miest, ktoré čakajú na to, kým ich objavíte. Najznámejšími je depo plánovaného bratislavského metra, či vojenské bunkre, ktoré slúžili ako obranná línia počas 2. svetovej vojny.

Napriek tomu, že sa jedná o sídlisko, ponúka neobvykle širokú paletu všemožných možností ubytovať sa. Nájdete tu hotely, aj penzióny. Ak hľadáte naozaj lacné ubytovanie, to nájdete na súkromí alebo v ubytovniach. Domáci Vás radi ochotne prichýlia a Vy budete mať celú Petržalku na dosah ruky.