Loading

Ubytovanie na Duchonke

(24 objektov)

Chata Adela Duchonka

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okr...
Príjemné ubytovanie za super cenu!

Krásna chata na Duchonke

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Len 15 min. chôdze od priehrady!

Duchonka Camping

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, v lese
Kempovanie priamo pri Duchonke!

Chata Šiška

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, v lese
LAST MINUTE 19-21.7.2019

Chata na Duchonke

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri vode
Skvelá dovolenka za výhodné ceny!

Chata Borska Duchonka

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri vode

Chata Jedlička

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okr...
Pozor víkend 26-28.júl voľný!!!

Chata u Venca

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti
Príjemná chata so saunou a krbom!

Chata NK

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chata priamo na Duchonke

Chata Oáza

Prašice - Duchonka, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okr...
Krásne prostredie
1 - 24 / 24

Duchonka

Duchonka 1

Duchonka. Čo Vám skrsne v mysli pri počutí tohto slova? Možno veľa, možno nič. Ale každý, kto ju navštívi si ju nepochybne zamiluje.

Letný festival zo série Orange JOJ Music Summer na Duchonku každoročne lákal mnohých fanúšikov česko-slovenskej hudobnej tvorby a televízie JOJ. Možnosť zažiť v tejto lokalite pravú prázdninovú a festivalovú atmosféru využíva každým rokom viac a viac návštevníkov, čo je pre organizátorov tou najlepšou vizitkou. Málokto si totižto nechá ujsť príležitosť zabaviť sa s priateľmi na koncertoch slovenskej hudobnej elity.

Skvelá hudba však nie je jediným lákadlom tejto obľúbenej prázdninovej oblasti. To, čím sa Duchonka pýši azda najviac, je jej prírodné a kultúrne bohatstvo. Máloktorý Slovák by pohrdol prechádzkou lesnými cestičkami. Práve tento nevyvrátiteľný fakt dopomohol v roku 2008 vzniku šesť kilometrov dlhého náučného chodníka Duchonka – Kulháň. Príjemná túra z okresu Topoľčany do Bánoviec nad Bebravou je nielen skvelou možnosťou na oddych a rekreáciu, no v neposlednom rade aj výbornou príležitosťou dozvedieť sa čo-to o prírode a histórii okolia Duchonky. Fauna a flóra, história Kulháňa, veterná smršť z roku 1999. To sú len niektoré z informácií, ktoré nám predstavuje 22 informačných tabúľ, umiestnených pozdĺž jeho trasy.

Vodné nádrže, kaskády a kanály kedysi napomáhali pri hľadaní zlata a ťažbe a spracúvaní železa. Veď aj názov Duchonka, ktorého pôvod siaha do stredoveku, súvisí s metalurgiou. Dnes sa vodná nádrž spája predovšetkým s rekreačnou oblasťou Duchonka. Turisti v nej radi využívajú nielen príležitosť športovania, člnkovania, či surfovania, no i možnosť rybolovu a zberu húb.

Duchonka 2

Samozrejme, nesmieme zabudnúť na Lovecký kaštieľ. Ten skrášľuje okolie Topoľčian už od roku 1930. A aj keď bol v minulosti značne poškodený, vďaka rozsiahlej rekonštrukcii sa ním domáci môžu od roku 1950 znova pýšiť.

Na svoje si tu môžu prísť dokonca aj nadšenci rýchlych strojov. V roku 2010 vzniklo podujatie z kategórie country crossových a enduro pretekov.

Ak uvažujete, aké sú na Duchonke príležitosti na ubytovanie, môžeme Vás ubezpečiť, že je ich hneď niekoľko. Spájajú sa hlavne s chatami, ktorých tu nájdete naozaj neúrekom. Chaty na Duchonke sú asi najobľúbenejší druh ubytovania využívaný v tejto oblasti. Môžete tu prežiť nádherný víkendový pobyt na chate alebo nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku na viac dní. Nezabúda sa ani na deti. Tie majú skvelú šancu stráviť leto v tunajšom tábore Duchonka Land. Taktiež sa môžete ubytovať v penziónoch a apartmánoch v okolí Duchonky.

Láka Vás predstava vidieť tieto krásne miesta a podujatia na vlastné oči? Nie je nič jednoduchšie. Stačí štipka odvahy, voľného času a chuti po objavovaní nepoznaných, no krásnych miest.

Názory a odporúčania

Dagmar Parakova (rodina s malými deťmi - návštevník) 21.7.2019
Odporucam pozriet si zrucaninu hradu v dedinke Podhradie.Krasna.....My sme si urobili turu priamo z chaty az tam.Poldenna tura lesom,detom sa pacilo.
Nina Jakubickova (skupina - návštevník) 12.7.2019
Napr. Topolčianský hrad
Majiteľ Objektu (ubytovateľ) 5.7.2019
Krásna príroda láka hubárov, turistov, cyklistov do lesov.Rybari majú možnosť lovu na Duchonke, Nemečkách a Tesároch.V okolí sú najbližšie hrady Podhradie, Tematín, Oponice..V zimnom období možnosť korčulovania, lyžovania na Podhradí, Bezovci.ZOO Ranč Bojná víta každú vekovú kategóriu.Pre milovníkov histórie je veľa zaujímavostí priamo na Duchonke, ale aj najbližšon okolí( Kulháň, Podhradie, Bojná valy, Marhát-kostol sv.Juraja...)
Martin Bilka (skupina - návštevník) 4.7.2019
Jazero Duchonka, Topolčiansky hrad
Veronika Candrákova (skupina - návštevník) 23.6.2019
10/10
Peter (skupina - návštevník) 21.5.2019
pekny region na turistiku
Marek (skupina - návštevník) 14.5.2019
Topolciansky hrad a pecene udene ryby na Kulhani.
Tereza Tvaroskova (skupina - návštevník) 10.12.2018
Krásna príroda❤️
Katarína Gábrišová (skupina - návštevník) 17.7.2018
Krásne prostredie
Marek (skupina - návštevník) 19.1.2017
Región veľmi pekný.
veronika oksova (skupina - návštevník) 29.11.2016
super
marek palus (skupina - návštevník) 29.11.2016
super
erička (skupina - návštevník) 21.9.2016
krasny Topolčianskyhrad
Joško č. 2 (skupina - návštevník) 15.12.2015
Super sused
Fero (mladý pár - návštevník) 18.12.2014
všetko
Henrich (skupina - návštevník) 10.10.2014
Nabudúce sa hádam nikde dostaneme...