Loading

Ubytovanie v Novom Meste v Bratislave

(2 objekty + 36 objektov v okolí 25 km)

Apartmán Račianska 1

Bratislava - Nové Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Blízko historického centra Bratislavy!

Turistická ubytovňa v Bratislave

Bratislava - Nové Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Výhodné ubytovanie blízko centra

APARTMÁN***BRATISLAVA

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Nové Mesto 1,2 km vzdušne...
BRATISLAVA v pohodlí apartmánu!

Školský internát

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Nové Mesto 2,3 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Akciová cena pre študentky VŠ v lete!
1 - 38 / 38

Bratislava Nové Mesto

Naše hlavné mesto si zasluhuje pozornosť pre jej kultúrne bohatstvo a čulý mestský ruch. Okrem toho však aj pre krásnu prírodu, ktorá je často opomínaná. Všetko toto budete môcť spoznať aj vtedy, keď strávite svoju dovolenku v Novom Meste.

Táto mestská časť je mladá, vznikla administratívnym členením v roku 1990. No napriek tomu sa v nej nachádza niekoľko zaujímavostí. Tou azda najväčšou je budova konskej železnice, ktorá už v roku 1840 viedla až do Svätého Jura. Ďalšou, aj keď novodobou zaujímavosťou je prvé moderné nákupné centrum na Slovensku, Polus.

K Novému Mestu patrí aj časť Vinohrady. Tá sa tiahne po úbočí malebných Malých Karpát, týčiacich sa nad Bratislavou. Tá so sebou prináša nové možnosti trávenia voľného času v prírode, neďaleko centra najväčšieho slovenského mesta. Priamo z Nového Mesta sa môžete vybrať na Kamzík. Ten je preslávený majestátnou budovou vysielača a Bratislavu budete mať ako na dlani. Prechádzku si budete môcť predĺžiť až na Biely kríž, alebo sa len tak túlať po bratislavskom lesoparku.

Z Nového Mesta sa určite vydajte aj do historického Starého Mesta. V ňom sú tie najväčšie zaujímavosti Bratislavy. Medzi ne patrí Michalská brána, dóm sv. Martina, bratislavský hrad. Prechádzky historickými uličkami Starého Mesta majú neopakovateľnú atmosféru vo dne, i v noci.

Aj keď sa to na prvý pohľad možno nezdá, dovolenka v Bratislave, konkrétne v Novom Meste môže byť tým pravým orechovým aj pre milovníkov vody. Je tu vysoká koncentrácia nielen kúpalísk, ale aj prírodných vodných plôch. Priamo v Novom meste leží známa rekreačná oblasť Kuchajda. Len pár kilometrov od tejto mestskej časti narazíte na ďalšie zaujímavé lokality, Zlaté piesky či Vajnorské jazerá. K tomu si pripočítajte množstvo kúpalísk v okolí, napríklad na Tehelnom poli, či Pasienkoch.

V zime sa vydáte spoznávať svahy lyžiarskeho strediska Zochova chata, alebo sa budete môcť kochať zimnou prírodou Malých Karpát. Na výber máte zo snežníc, alebo bežiek, rozhodnutie je už len na Vás.

Nové Mesto sa vyznačuje pestrou ponukou najrôznejších ubytovacích zariadení. Nájdete tu špičkové hotely na svetovej úrovni, ale aj príjemné penzióny za prijateľné ceny. V prípade, že hľadáte ubytovanie šetrné k Vašej peňaženke, na výber máte viacero turistických ubytovní za viac, ako dobré ceny. Nové Mesto sa oplatí spoznať, ak už pre nič iné, tak pre jeho pestrosť. Môžete si tu zašportovať, nemáte to ďaleko do prírody, ani do rušného historického centra Bratislavy. V porovnaní s ním tu nájdete aj oveľa výhodnejšie ceny, takže Nové Mesto je určite horúcim kandidátom pre Váš pobyt v Bratislave.

Názory a odporúčania

Ľuboš Štekl (ubytovateľ) 20.9.2018
Naše ubytovanie je vhodné hlavne pre turistov a športovcov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Bratislavu alebo Viedeň. Pokoj a komfort sú zaručené. Vynikajúca dostupnosť do hlavného mesta. Obec má napojenie na diaľničný obchvat. Do Rakúskych obcí napr. (Kittsee - 3 km) sa dostanete do 5 minút autom aj na bicykloch po poľných cestách. Nákupné centrá v Bratislave a v Rakúsku - na dosah. Taktiež možnosť windsurfing na vodnom diele Čunovo aj splav Dunaja.
Juraj Lim (ubytovateľ) 8.9.2018
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Gabriela (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.10.2016
Mesto super, kúpalisko paráda.
Oswald Pichta (mladý pár - návštevník) 14.6.2016
Vo Viedni som si objednal niečo v rovnakej cenovej relácii a bolo to úžasne,v Budapešti tiez to bolo na úrovni. Toto v BA - HNUS, takto ten komunizmus nedohodneme ani keby sme išli oproti nemu...
martin Žitniak (sólo hosť - návštevník) 9.5.2016
jednoznačne lokalita, história, festivaly (Majáles, noc múzeí, svetový beh atd atd + iné možnosti (parky, zjazdovka, lanovka a pod.). Každý sem hlavne chodí kvôli práci nie?
Tomáš Páterek (skupina - návštevník) 13.12.2015
nič
Peter Hyben (mladý pár - návštevník) 6.9.2015
nič moc
Janka Kopicova (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2015
Sturovo je idealne pre rodiny s detmi