Loading

Ubytovanie Hrad Devín

(47 objektov v okolí 25 km)
Hrad Devín

Hrad Devín

Bratislava - Devín

Kriváň či Bratislavský hrad. Čo majú spoločné? Oba sú považované za naše národné symboly. Predstavíme Vám ďalší z nich. Je ním hrad Devín, pyšne sa týčiaci na vysokom skalnom brale.

Nachádza sa niekoľko kilometrov západne od nášho hlavného mesta Bratislavy. Pod hradom sa nachádza obec Devín. Z hradného brala je prekrásny výhľad na široké okolie, na blízke rakúske pohraničie a hlavne na sútok dvoch veľkých riek, MoravyDunaja.

Hradný vrch vynikal svojou strategickou polohou hlavne vďaka sútoku dvoch spomenutých riek. To využili Kelti a neskôr aj Rimania. Rímska ríša a jej hranica sa dostala až ku rieke Dunaj a práve na hradnom vrchu si vybudovali svoje sídlo. Neskôr na neho nadviazali starí Slovania.

Hradný vrch mal významné postavenie aj počas slávnej Veľkej Moravy. Bolo tu obranné hradisko. O hrade ako takom hovoria prvé písomné zmienky z roku 1223. Jeho podobu je však mimoriadne ťažké určiť, nakoľko hrad bol niekoľkokrát dobytý, zbúraný a znovu vystavaný. Začiatkom 14. storočia prešiel mnohými zmenami svojich majiteľov. Stal sa kráľovským hradom a aby bol pohodlnejší pre svojich obyvateľov, bol postupne prebudovávaný do gotického štýlu. Napriek tomu nestrácal svoju obrannú vojenskú funkciu, nakoľko ležal na ohrozovanej Uhorskej hranici.

Roku 1635 sa hrad dostal do rúk Pálffyovcom z Ardedu. Počas obdobia ich panovania hrad prekonal protihabsburgské povstanie a aj povstanie Františka II. Rákocziho. V neskoršom období už kvôli stavu hradu nebolo reprezentatívne v ňom prebývať, rovnako nespĺňal požiadavky novodobých pevností. Z toho dôvodu sa hrad stal skladom a slúžil na hospodárske účely. Začiatkom 19. storočia sa Bratislava a časť Záhoria dostala do sporu s francúzskymi napoleonskými vojskami. Napriek tomu, že s nimi uzavreli prímerie Francúzi hrad v roku 1809 vyhodili do vzduchu.

Postupom času sa z Devína stával čoraz viac symbol štátu a spomienka na Cyrila a Metoda. Roku 1932 sa zhotovila kúpnopredajná zmluva medzi rodom Pálffyovcov a štátom, následne v roku 1935 došlo k prevzatiu hradu. V roku 1961 bol hrad vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Ak sa Vám majestátna silueta hradnej zrúcaniny páči tak veľmi, že ju chcete mať každé ráno nad hlavami, nie je nič jednoduchšie. Samotná obec Devín ponúka mnoho privátovchát, ktoré uspokoja aj náročnejších. Pokiaľ Vám neprekáža dochádzanie ku hradu, tak zvoľte čosi iné. Ubytovanie v jednej z častí Bratislavy, ako napríklad Karlovej Vsi či v samotnom Starom meste. Do Devína to je len kúsok a k dispozícií máte všetko od jednoduchých turistických ubytovní, cez rodinné penzióny až po najluxusnejšie hotely. Devín poznali už najznámejší šľachtici a králi boli jeho krásou očarení. To budete aj Vy, ak sa rozhodnete pozrieť na svet z hora. Z hradu Devín.

... zobraziť viac

K Horánskej Studni

3,7 km od Hrad Devín, Bratislava - Dúbravka - Dúbravka, v obci / v meste, pri lese...
Nová ubytovňa s krásnym výhľadom

Ubytovňa Rosi - Bratislava Lamač

5,4 km od Hrad Devín, Bratislava - Lamač, v obci / v meste
Vhodné pre jednotlivcov aj skupiny

Ubytovňa Siesta

5,7 km od Hrad Devín, Bratislava - Lamač, v obci / v meste, v...
Ubytovanie blízko centra aj prírody

Penzión Angelika

7,7 km od Hrad Devín, Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste
Super poloha a komfortné ubytovanie!

Koliba Expo

9,0 km od Hrad Devín, Bratislava - Nové Mesto, v rekreačnej o...
Koliba v lese so skvelými službami

Hotel ANTARES

9,1 km od Hrad Devín, Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!

Priestory na prenájom Galandová 7

9,4 km od Hrad Devín, Bratislava - Staré Mesto, v obci / v me...
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

Apart - Hostel ZERO

10,1 km od Hrad Devín, Bratislava - Bratislava - Staré Mesto,...
Ubytovanie v centre za skvelú cenu

Apart Hotel VILLA IVICA

10,4 km od Hrad Devín, Bratislava - Záhorská Bystrica, v obci...
Štýlové ubytovanie v Bratislave

Pútnický dom v Marianke

10,5 km od Hrad Devín, Bratislava - Záhorská Bystrica, na okr...
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!