Loading

Ubytovanie v Modre

(2 objekty + 34 objektov v okolí 25 km)

Chata Zoška

Modra, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Pekná moderná chata blízko Bratislavy

Chata v Harmónii

Modra - Harmónia, v rekreačnej oblasti, v lese
Nádherná chata v tichej horskej oblasti

Ubytovňa QHome

Pezinok (Modra 4,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Zrekonštruovaná ubytovňa-blízko centa

Chata Fugelka

Dubová (okres Pezinok) (Modra 4,6 km vzdušne), na samote, pr...
Chata v tichom prostredí pod lesom

Hotel Kriser

Pezinok (Modra 6,1 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Hotel Jeleň

Pezinok (Modra 6,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre mesta!

Chata EBA

Pezinok (Modra 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri le...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Chata Luky

Pezinok (Modra 8,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob (Modra 9,0 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob (Modra 11,9 km vzdušne), v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!
1 - 36 / 36

Modra

Modra 1

Túžite stráviť príjemné chvíle v prekrásnej prírode na úpätí Malých Karpát? Máte jedinečnú možnosť, či už ste zďaleka, alebo napríklad z neďalekej Bratislavy, za oddychom sa Vám tu skutočne oplatí prísť.

Čím je práve Modra výnimočná a iná ako ostatné  mestá? Predovšetkým svojou bohatou vinohradníckou minulosťou. V tomto regióne sa nachádza aj Malokarpatská vínna cesta. Nájdete tu dokonca vinársku školu, máte teda záruku, že to najlepšie víno prešlo rukami skutočných odborníkov. Navštíviť môžete okrem štýlových vinární aj tradičné pivničky. Doprajete si tu ochutnávku toho najlepšieho z okolia Modry. Ako bonus sa dozviete mnoho zaujímavostí zo sveta vína. Okrem toho v meste nájdete aj kultúrne pamiatky. Zaujme Vás Stará radnica, či Modrý dom, v ktorom zomrel Ľ. Štúr. Námestiu dominuje aj jeho súsošie. Nájdete tu taktiež jedno z najzachovalejších historických ohradení mesta. Ide o Hornú bránu a kruhovú baštu. Obyvatelia si ich pamätajú už celé stáročia. Cieľom návštevy turistov je aj Múzeum Ľ. Štúra, Galérie I. Bizmayera, kostoly, meštianske domy a hradby. Modra je známa aj výrobou Slovenskej ľudovej majoliky. Nádherné zdobené keramické výrobky budú vhodným suvenírom pre každého. Zaujímavý je aj výlet do neďalekej dedinky Kráľová. Nachádza sa tu škola zariadená doteraz ako pred desaťročiami.

Vzhľadom na blízkosť Malých Karpát je táto lokalita vyhľadávaná aj turistami, či cykloturistami. Menej náročný turisti si vyberú z mnohých možností v okolí, tí náročnejší sa môžu vybrať cez Kamzík až do Bratislavy. Navštívite mnohé zaujímavé skalné útvary ako Traja jazdci, Tisove skaly, alebo Medvediu skalu. Nad mestom sa stojí 20 m vysoká drevená rozhľadňa. Nájdete ju na vrchu Veľká Homoľa a poskytne Vám nádherný panoramatický rozhľad do širokého okolia.

Modra 2

Pozrieť sa môžete aj do letoviska Harmónia. Kedysi bolo známym kúpeľným miestom, dnes ponúka mnohé možnosti na športovanie. Jazdectvo, skalolezectvo, túry, horskú cyklistiku, či bežkovanie. V zimnom období si môžete zalyžovať pri Zochovej chate. Nad ňou nájdete aj hvezdáreň. Celoslovensky známym turistickým chodníkom je Štefánikova magistrála, aj tu sa Vám núka možnosť prejsť si jej kúsok v krásnom prostredí. Nielen v letnom, ale aj zimnom období je vyhľadávaná Pezinská Baba. Turistika, lyžovanie a rekreácia sú jej najväčšie lákadlá. Pozornosť si zasluhuje aj neďaleké mesto Pezinok.

Turisti sa tu môžu ubytovať v chatách, ktoré sú umiestnené v rekreačnej oblasti Modra – Harmónia, Modra – Zochova chata a Modra – Piesky. Rekreanti tu využívajú na rekreáciu krásnu prírodu, hory a vodné plochy. Ubytovať sa môžete aj priamo v meste, ide o rôzne príjemné penzióny, alebo ubytovanie na súkromí. Ide o prímestskú rekreáciu s dobrou dostupnosťou od veľkomiest Bratislava a Trnava.

Pre Bratislavčanov príjemný oddych neďaleko od domova. Pre ostatných kus krásnej prírody a zaujímavý kraj s priateľskými ľuďmi. Každopádne má Modra čo ponúknuť každému, či tu prídete prvý krát, alebo je to Vaše obľúbené miesto. Ak ešte nie je, je možné, že sa ním stane.

Názory a odporúčania

Lukrécia Palencarova (skupina - návštevník) 19.3.2020
Krásna príroda a prostredie na oddych