Loading

Ubytovanie v Bratislave v Podunajských Biskupiciach

(3 objekty + 42 objektov v okolí 25 km)

Penzión Hviezda

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste, pri letisku
Cenovo dostupné ubytovanie v Bratislave

Penzión Relax

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste
U nás ako doma :)

PRO.RESTAV - PLUS

Bratislava - Podunajské Biskupice, na okraji obce / mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Manager privát

Bratislava - Petržalka (Bratislava - Podunajské Biskupice 1,1 km vzdušne), v obci...
Od 3,30 Eur pre skupiny aj jednotlivcov!

Ubytovanie v súkromí Kaputo

Rovinka (Bratislava - Podunajské Biskupice 3,2 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s vlastnou pizzeriou!

Ubytovňa Robinson

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Podunajské Biskupice 3,4...
Kúpeľňa, WC, chladnička, WiFi na izbe

Hotel Orlan

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Podunajské Biskupice 3,9 km vzdušne), v obci / v...
Výhodné ceny ubytovania

Ubytovňa Uni

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Podunajské Biskupice 4,1 km vzdušne), v obci...
Lacná ubytovňa pre robotníkov

Ubytovňa

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Podunajské Biskupice 4,3...
Lacné ubytovanie v Bratislave

Ubytovňa Nivy

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Podunajské Biskupice 4,6 km vzdušne), v obci / v...
Ubytovňa NIVY s výbornou polohou
1 - 45 / 45

Bratislava – Podunajské Biskupice

Podunajské Biskupice sú najväčšou mestskou časťou Bratislavy, ku ktorej sa ako obec pripojili v roku 1972 a nachádzajú sa v okrese Bratislava II. Na severe susedí s mestskými časťami VrakuňaRužinov. Biskupice sú v podstate obcou, ktorá je absolútne nezávislá od zvyšku Bratislavy čo sa týka občianskeho vybavenia, možností pre šport, kultúru či oddych a napriek tomu sú v srdci hlavného mesta.

V tejto mestskej časti sa nachádza aj chránená oblasť Dunajské luhy. Túto oblasť tvorí šesť chránených území. Územím tejto chránenej oblasti prechádza aj náučný chodník Biskupické lužné lesy, ktorý sa vinie viacerými z chránených území napr. Panský diel či Kopáčov ostrov. Jedným z najčarovnejších miest tejto oblasti je určite jazierko Kopáč ukryté uprostred ostrova Kopáč, obklopené lužnými lesmi a neďalekou čistinkou či lúkou pripomínajúcou africkú savanu. Nachádza sa medzi ľavým brehom Dunaja a areálom Slovnaft.

Možností zašportovať si je v Podunajských Biskupiciach hneď niekoľko. Je tu mnoho ihrísk rôzneho využitia, plne vybavené fitnescentrá a podobne. Veľmi obľúbený je aj športový areál Tryskáč, ktorý vyrástol v roku 2009 zo starých ihrísk na Ulici Padlých hrdinov. K dispozícií je tu futbalové ihrisko s umelou trávou, ihrisko s tartanovým povrchom pre viaceré účely, najmä však tenis, streetbal a basketbal. Nájdete tu aj ihrisko pre bedminton z odpruženého tartanu.

V tejto mestskej časti sa nachádza aj viacero kultúrnych pamiatok, ktoré sa oplatí vidieť. Za všetky spomeňme najmä Kostol sv. Mikuláša, Kaplnka sv. Jozefa či Kúria Juraja Alberta. V miestnej časti Lieskovec nájdete aj krásny kaštieľ z konca 18. St., ktorý bol kedysi srdcom arcibiskupskej záhrady. Dnes je už jeho výzdoba do veľkej miery zničená a budova kaštieľa sa používa ako skladové priestory. V kúrií Juraja Alberta dnes sídli Múzeum obchodu, v ktorom sa môžete dozvedieť viac z histórie cestovné ruchu, pohostinstva a obchodu.

Možnosti ubytovania v Podunajských Biskupiciach nie sú ničím obmedzené. Vybrať si môžete z hotelov, príjemne vybavených penziónov pôsobiacich prevažne rodinným dojmom alebo sa ubytovať v súkromných domoch využívaných na tieto účely. Veľkou devízou je relatívna blízkosť centrálnych častí Bratislavy ale napriek tomu prijateľnejšie podmienky na ubytovanie.

Z Podunajských Biskupíc navštívte aj centrum hlavného mesta resp. iné jeho mestské časti.  Vyberte za kultúrou do Slovenského národného divadla, do divadla Astorka či Nová scéna. Kto uprednostňuje filmy, k dispozícií sú návštevníkom viaceré obchodné centrá, ktoré takmer každé má aj svoj kinový komplex. Mladých turistov určite poteší veľké množstvo disco klubov, barov a reštaurácií, do ktorých sa s obľubou chodia baviť.

Za návštevu stojí aj ZOO v Bratislave, ktorú ocenia aj deti, pre ktoré sú tu pripravené viaceré atrakcie napr. Dinopark.

Napriek tomu, že je Bratislava hlavným mestom, ukrýva v sebe viaceré jazerá, ktoré príjemne osviežia uprostred leta. Najznámejšie sú asi Zlaté Piesky, Štrkovecké jazero, Draždiak či Kuchajda. Pri jazerách alebo v ich bezprostrednej blízkosti je viacero možností pre šport. A myslím, že všetci ocenia aké je zaujímavé sledovať panorámu Bratislavy ako veľkomesta z brehu jazera s kofolou či pivom v ruke.

Takže keď si už raz zvolíte Podunajské Biskupice ako miesto na návštevu či výlet môžete využiť viacero možností ako stráviť voľný čas. Prechádzkou v chránenej oblasti kde sa razom cítite ako by ste boli mimo rušného hlavného mesta, prevetrať bicykel na jednej z viacerých cyklotrás alebo sa vyberte zabaviť do množstva miestnych barov, kaviarní, do kina.