Loading

Chaty na Zemplínskej Šírave

(17 objektov)

Chata pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Luxusná rodinná chata na oddych, rybolov

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chatová osada Pri bazéne

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chatky na Zemplínskej Šírave!

Luxusná chata Kamenec

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Štýlová chata len 20 m od vody

Dovolenkový domček pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Krásny domček pre rodinky pri vode

Chata Alexandra

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Bungalov s krásnou terasou, blízko pláže

Chalupa Kusín

Kusín, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Chalupa v pokojnom prostredí

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Pekna chata dobrá poloha

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!
1 - 17 / 17

Chaty Zemplínska Šírava

Chaty Zemplínska Šírava 1

Vodná nádrž Zemplínska šírava

V povodí Bodrogu, pod Vihorlatskými vrchmi sa rozpína jedna z našich najväčších vodných nádrží – Zemplínska šírava. Na východnom Slovensku je známa hlavne v jarných a letných mesiacoch ako oáza pokoja a stredisko relaxu či zábavy. Vychutnať si kúpaniešantenie vo vode môžete v jednom z jej siedmych rekreačných stredísk. Svoje tiché miestečka si tu nájdu priaznivci rybolovu. Nádrž sa pýši aj možnosťami iných športov.

Budete plachtiť na plachetnici, preveziete sa na vodnom skútri alebo vyskúšate vodný bicykel? Výber je len na Vás. Nevyšlo Vám počasie, prípadne chcete navštíviť tento kraj v zime? Určite nezabudnite na Thermal Park ŠíravaKaluži. Vyblázniť sa môžete na umelých vlnách či oddýchnuť si v termálnych bazénoch.

Okolie nádrže zvádza k aktívnej turistike. Atraktívne Vihorlatské vrchy s krásnou prírodou a turistickými trasami si určite do sýtosti užijete. Vyberte sa k Vihorlatu, najvyššiemu vrchu rovnomenného pohoria, z ktorého sa Vám naskytnú úchvatné výhľady nielen na Zemplínsku šíravu. Z rekreačných stredísk Kamenec či Medvedia hora sa po značených trasách dostanete k Vinianskemu jazeru, ďalšej obľúbenej rekreačnej oblasti.

Príjemnou prechádzkou po turistickej trase od jazera sa máte možnosť ponoriť do histórie tejto oblasti v podaní Vinianskeho hradu. Síce dnes už zrúcanina gotického hradu z 13. storočia, ktorá však stále šepká príbehy našich predkov. Po celodennej túre si máte možnosť oddýchnuť pri pohári vínka či chladenom moku v jednom z početných barov či kaviarní penziónov pri Vinianskom hrade. Pravidelne počas letných mesiacov sa okolie vodnej nádrže Zemplínskej šíravy stáva mekkou nočnej zábavy pre obyvateľov východného Slovenska.

Chaty Zemplínska Šírava 2

Chaty v okolí Zemplínskej šíravy

Na Zemplínskej šírave či v jej blízkom okolí sa Vám núkajú bohaté možnosti ubytovania. Jedným z najpočetnejších a najviac využívaných je ubytovanie v chatách. Najbližšie pri Michalovciach sa nachádza rekreačné stredisko Biela Hora, kde si vychutnáte pobyt v chate, ale aj pulzujúci tep blízkeho mesta.

Najkrajšie pieskové či štrkopieskové pláže si užijete ubytovaním sa v chatách v stredisku Hôrka. Ďalšie možnosti nocľahu sa nachádzajú na severnej strane strediska Medvedia Hora, ktoré je umiestnené na vulkanickom polostrove. Blízko seba sa nachádzajú strediská KalužaKamenec, kde si vychutnáte nielen komfortné ubytovanie v chatách, ale aj pekné pláže či možnosti vodných športov.

Pokiaľ chcete vidieť pútnické miesto Klokočov, v ktorého kostole na nachádza obraz Panny Márie, ktorý v roku 1670 údajne slzil, ubytujte sa v chatách v jeho okolí. Pekné, tiché miestečka, ideálne na rybolov, si určite nájdete v stredisku Paľkov. V blízkosti vodnej nádrže sa nachádza Vinianske jazero pri obci Vinné, ktoré taktiež ponúka útulne zariadené chaty. Popri pobyte v nich okúsite atmosféru jazera, ktoré je známym rekreačným strediskom.

Prečo chaty na Zemplínskej šírave?

Ubytovanie v chatách má nesporne svoje výhody. Nielenže si užijete autentickú dovolenku vo vlastnej réžii, ale máte aj bohaté možnosti na výber. Či už sa rozhodnete pre chatu drevenú alebo murovanú, nebudete ľutovať. Čaká na Vás útulné ubytovanie, prakticky zariadené, s prihliadnutím na najvyšší komfort hostí.

Raňajky, obedy či večere si uvaríte vo vlastnej kuchyni. Oddýchnuť od kúpania či turistiky si môžete pred chatou v altánku, pod slnečníkom či spevom pri ohnisku. Vaše deti sa zase potešia hojdačkám či preliezkám. Pokiaľ sa rozhodnete cestovať ako väčšia skupinka, chaty na Zemplínskej šírave Vás nesklamú. V prípade, že počasie nie a nie sa umúdriť, pobaví Vás televízor alebo rádio. Vyberte si ubytovanie v chate a máte program v každom počasí.

Chaty Zemplínska Šírava 3

Zemplínska šírava poskytuje pestrú paletu ubytovania v chatách. Pokiaľ chcete zažiť krásne výhľady na pokojnú hladinu vodnej nádrže, vyberte si ubytovanie pri vode. Ak túžite po relaxácií a uvoľnení tela aj ducha vo wellness centre, zvoľte možnosť pri aquaparku. Naskytá sa aj možnosť chát na šírave s vlastným bazénom. Chaty sú vhodné na letnú dovolenku, nielen pre skupinky, ale aj pre dvoch. Užite si romantickú dovolenku vo dvojici v blízkosti vody. Pokiaľ máte nerozlučného priateľa v podobe domáceho miláčika, vyberte sa na pobyt so psom. Potrebujete kontrolovať emaily aj na dovolenke? Žiaden problém, chaty v rekreačných strediskách disponujú WiFi pripojením na internet.

Ubytovanie v chatách však nie je jedinou možnosťou. Pokiaľ túžite po kvalitných službách, pestrom doplnkovom servise a gurmánskych zážitkoch, využite ponuku hotelov či penziónov. Dovolenku vo vlastnej réžii v spojení s prijemným ubytovaním poskytujú apartmány v jednotlivých rekreačných strediskách. Pokiaľ preferujete jednoduchšie ubytovanie, siahnite po nocľahu v ubytovniach. A ak máte aspoň sčasti dobrodružného ducha, počas letnej sezóny sú pre Vás prichystané kempy. No ako, už chystáte stan?

Zlákala Vás Zemplínska šírava svojimi atrakciami? Chcete vyskúšať či je voda príjemne teplá? Rozhodli ste sa ubytovať v chatách? Neoľutujete, pri vodnej nádrži to žije v lete za každého počasia. Vyskúšajte tejto kraj na vlastnej koži.

Názory a odporúčania

Juraj Čarný (ubytovateľ) 13.2.2020
Zemplínska šírava, Vinianske jazero, Morské oko, kúpaliská, pláže na Zemplínskej šírave, stredisko Medvedia hora, thermal park v stredisku Kamenec, chutné reštaurácie v okolí.
Veronika Jackova (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.9.2019
dobre
Olga Baran (rodina s malými deťmi - návštevník) 21.9.2019
Neznam
Silvia Kralova (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.8.2019
Priroda,hrad a okolie.
Luboi Gajdoš (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.8.2019
Thermalne kupalisko
Vladimir Hamšík (skupina - návštevník) 13.8.2019
príroda
Iveta Puškášová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 13.8.2019
krásny región ideálny na aktívne strávenú dovolenku
Gabriela (rodina so staršími deťmi - návštevník) 12.8.2019
Region - ten mam rada, tak som spokojna..
Bozena Burakova (skupina - návštevník) 12.8.2019
Atraktivny region s perspektivou opatovneho rozvoja
Dana (rodina so staršími deťmi - návštevník) 11.8.2019
Sirava potrebuje rekonstrukciu zastal tam cas....
Marcela Fabryova (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.8.2019
Vinne jazero a Viniansky hrad.
Roland Rybar (skupina - návštevník) 31.7.2019
Vyborny
Michaela Kardohelyová (skupina - návštevník) 31.7.2019
Výborný!
Aťa Federová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 12.7.2019
Príroda super
Soňa Blažeková (mladý pár - návštevník) 9.7.2019
Veľmi priaznivé podnebie aj počasie...zaujímavá je Zemplínska Šírava.... Ďakujem majiteľom a prajem všetko dobré, je to úžasné miesto a tiež úžasnú oddanú dušu majiteľov pre hosťa je na cítiť.....radi sa vraciame, aj viackrát za rok:)
Lubica Valova (skupina - návštevník) 5.7.2019
Morske oko, sninsky kamen, vinianske jazero, viniansky hrad
Katarína Králiková (skupina - návštevník) 28.6.2019
Super
PAVEL ZÁMEČNÍK (skupina - návštevník) 19.6.2019
pekna vodní plocha,prehrada
Tomáš Cerovský (skupina - návštevník) 1.4.2019
Zemplínska šírava
Maria Sekelova (sólo hosť - návštevník) 8.3.2019
Blizko termalpark
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Celý kraj je prostě nádhera. Zalesněné kopce a všude čistá příroda.Východní Slovensko se vám vypíše do srdce. Devítičlenná rodina ze západních čech. Děkujeme
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Dobre
Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Navštívte Morské oko a Viniansky hrad.
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Pekne!
Pavel (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Pěkná příroda, hodně památek.
Josef Kovaříček (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Hezké okolí, Vinianské jezero,Morské oko, Thermalpark.
Norbert R (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.7.2016
Velmi Dobre
Ľubica (rodina s malými deťmi - návštevník) 20.7.2016
Region je krasny.Zemplinsa šírava neni čo bývala.Odporučam výlet na morske oko, a tiež sme s detmi zvládli aj Sninský kameň. Taktiež aj v meste Michalovce je co vidiet.
Anka Kuráňová (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.6.2016
Boli sme prvýkrát na Zemlínskej Šírave, ale môžem povedať že je tam naozaj pekne. Hoci sme boli pred hlavnou sezónou, dýchalo to tam očakávaním turistov. V lete tam môže byť naozaj čulý ruch ako v zahraničných letoviskách.
Zdenka Slatinčanová (skupina - návštevník) 28.9.2015
návštevníkom by som odporučila wellness a prechádzky po okolí, Vinné jazero, Morské oko, my sme pre nedostatok času tieto miesta nenavštívili... takisto aj mesto Michalovce ktoré sa za tie roky dosť zmenilo...dakujeme za pobyt a určite sa radi vrátime. :-)