Loading

Chaty na Zemplínskej Šírave

(25 objektov)

Chata Fénix

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Ubytovanie blízko Zemplínskej Šíravy!

Chata Kvet

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Pekná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Zuzana

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Príjemná chata na Zemplínskej Šírave!

Chata Eva

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri kúpalisku!

Chata na Šírave

Kaluža - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri vode
Jedinečný pokoj v blízkosti pláže!

Chata Kaja

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Chata v čarovnom prostredí pri jazere!

Chata Marta

Hôrka - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Priestranná chata - pri lese aj pri vode

Dovolenkový domček pri Vinianskom jazere

Vinné, v rekreačnej oblasti, pri vode
Krásny domček pre rodinky pri vode

Chata Tina

Kamenec - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Útulná chata na Zemplínskej Šírave.

Chata Zelená - Zemplínska Šírava

Medvedia hora - Zemplínska Šírava, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Nová chata- na okraji lesa, tiché okolie
1 - 25 / 25

Chaty Zemplínska Šírava

Chaty Zemplínska Šírava 1

Vodná nádrž Zemplínska šírava

V povodí Bodrogu, pod Vihorlatskými vrchmi sa rozpína jedna z našich najväčších vodných nádrží – Zemplínska šírava. Na východnom Slovensku je známa hlavne v jarných a letných mesiacoch ako oáza pokoja a stredisko relaxu či zábavy. Vychutnať si kúpaniešantenie vo vode môžete v jednom z jej siedmych rekreačných stredísk. Svoje tiché miestečka si tu nájdu priaznivci rybolovu. Nádrž sa pýši aj možnosťami iných športov.

Budete plachtiť na plachetnici, preveziete sa na vodnom skútri alebo vyskúšate vodný bicykel? Výber je len na Vás. Nevyšlo Vám počasie, prípadne chcete navštíviť tento kraj v zime? Určite nezabudnite na Thermal Park ŠíravaKaluži. Vyblázniť sa môžete na umelých vlnách či oddýchnuť si v termálnych bazénoch.

Okolie nádrže zvádza k aktívnej turistike. Atraktívne Vihorlatské vrchy s krásnou prírodou a turistickými trasami si určite do sýtosti užijete. Vyberte sa k Vihorlatu, najvyššiemu vrchu rovnomenného pohoria, z ktorého sa Vám naskytnú úchvatné výhľady nielen na Zemplínsku šíravu. Z rekreačných stredísk Kamenec či Medvedia hora sa po značených trasách dostanete k Vinianskemu jazeru, ďalšej obľúbenej rekreačnej oblasti.

Príjemnou prechádzkou po turistickej trase od jazera sa máte možnosť ponoriť do histórie tejto oblasti v podaní Vinianskeho hradu. Síce dnes už zrúcanina gotického hradu z 13. storočia, ktorá však stále šepká príbehy našich predkov. Po celodennej túre si máte možnosť oddýchnuť pri pohári vínka či chladenom moku v jednom z početných barov či kaviarní penziónov pri Vinianskom hrade. Pravidelne počas letných mesiacov sa okolie vodnej nádrže Zemplínskej šíravy stáva mekkou nočnej zábavy pre obyvateľov východného Slovenska.

Chaty Zemplínska Šírava 2

Chaty v okolí Zemplínskej šíravy

Na Zemplínskej šírave či v jej blízkom okolí sa Vám núkajú bohaté možnosti ubytovania. Jedným z najpočetnejších a najviac využívaných je ubytovanie v chatách. Najbližšie pri Michalovciach sa nachádza rekreačné stredisko Biela Hora, kde si vychutnáte pobyt v chate, ale aj pulzujúci tep blízkeho mesta.

Najkrajšie pieskové či štrkopieskové pláže si užijete ubytovaním sa v chatách v stredisku Hôrka. Ďalšie možnosti nocľahu sa nachádzajú na severnej strane strediska Medvedia Hora, ktoré je umiestnené na vulkanickom polostrove. Blízko seba sa nachádzajú strediská KalužaKamenec, kde si vychutnáte nielen komfortné ubytovanie v chatách, ale aj pekné pláže či možnosti vodných športov.

Pokiaľ chcete vidieť pútnické miesto Klokočov, v ktorého kostole na nachádza obraz Panny Márie, ktorý v roku 1670 údajne slzil, ubytujte sa v chatách v jeho okolí. Pekné, tiché miestečka, ideálne na rybolov, si určite nájdete v stredisku Paľkov. V blízkosti vodnej nádrže sa nachádza Vinianske jazero pri obci Vinné, ktoré taktiež ponúka útulne zariadené chaty. Popri pobyte v nich okúsite atmosféru jazera, ktoré je známym rekreačným strediskom.

Prečo chaty na Zemplínskej šírave?

Ubytovanie v chatách má nesporne svoje výhody. Nielenže si užijete autentickú dovolenku vo vlastnej réžii, ale máte aj bohaté možnosti na výber. Či už sa rozhodnete pre chatu drevenú alebo murovanú, nebudete ľutovať. Čaká na Vás útulné ubytovanie, prakticky zariadené, s prihliadnutím na najvyšší komfort hostí.

Raňajky, obedy či večere si uvaríte vo vlastnej kuchyni. Oddýchnuť od kúpania či turistiky si môžete pred chatou v altánku, pod slnečníkom či spevom pri ohnisku. Vaše deti sa zase potešia hojdačkám či preliezkám. Pokiaľ sa rozhodnete cestovať ako väčšia skupinka, chaty na Zemplínskej šírave Vás nesklamú. V prípade, že počasie nie a nie sa umúdriť, pobaví Vás televízor alebo rádio. Vyberte si ubytovanie v chate a máte program v každom počasí.

Chaty Zemplínska Šírava 3

Zemplínska šírava poskytuje pestrú paletu ubytovania v chatách. Pokiaľ chcete zažiť krásne výhľady na pokojnú hladinu vodnej nádrže, vyberte si ubytovanie pri vode. Ak túžite po relaxácií a uvoľnení tela aj ducha vo wellness centre, zvoľte možnosť pri aquaparku. Naskytá sa aj možnosť chát na šírave s vlastným bazénom. Chaty sú vhodné na letnú dovolenku, nielen pre skupinky, ale aj pre dvoch. Užite si romantickú dovolenku vo dvojici v blízkosti vody. Pokiaľ máte nerozlučného priateľa v podobe domáceho miláčika, vyberte sa na pobyt so psom. Potrebujete kontrolovať emaily aj na dovolenke? Žiaden problém, chaty v rekreačných strediskách disponujú WiFi pripojením na internet.

Ubytovanie v chatách však nie je jedinou možnosťou. Pokiaľ túžite po kvalitných službách, pestrom doplnkovom servise a gurmánskych zážitkoch, využite ponuku hotelov či penziónov. Dovolenku vo vlastnej réžii v spojení s prijemným ubytovaním poskytujú apartmány v jednotlivých rekreačných strediskách. Pokiaľ preferujete jednoduchšie ubytovanie, siahnite po nocľahu v ubytovniach. A ak máte aspoň sčasti dobrodružného ducha, počas letnej sezóny sú pre Vás prichystané kempy. No ako, už chystáte stan?

Zlákala Vás Zemplínska šírava svojimi atrakciami? Chcete vyskúšať či je voda príjemne teplá? Rozhodli ste sa ubytovať v chatách? Neoľutujete, pri vodnej nádrži to žije v lete za každého počasia. Vyskúšajte tejto kraj na vlastnej koži.

Názory a odporúčania

Juraj Čarný (ubytovateľ) 17.7.2019
Zemplínska šírava, Vinianske jazero, Morské oko, kúpaliská, pláže na Zemplínskej šírave, stredisko Medvedia hora, thermal park v stredisku Kamenec, chutné reštaurácie v okolí.
Aťa Federová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 12.7.2019
Príroda super
Soňa Blažeková (mladý pár - návštevník) 9.7.2019
Veľmi priaznivé podnebie aj počasie...zaujímavá je Zemplínska Šírava.... Ďakujem majiteľom a prajem všetko dobré, je to úžasné miesto a tiež úžasnú oddanú dušu majiteľov pre hosťa je na cítiť.....radi sa vraciame, aj viackrát za rok:)
Katarína Králiková (skupina - návštevník) 28.6.2019
Super
PAVEL ZÁMEČNÍK (skupina - návštevník) 19.6.2019
pekna vodní plocha,prehrada
Štefan (skupina - návštevník) 14.5.2018
Prekrásna oblasť s množstvom možností na túry, prechádzky či relax v Thermal parku.
Martina Křížková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 6.7.2017
Celý kraj je prostě nádhera. Zalesněné kopce a všude čistá příroda.Východní Slovensko se vám vypíše do srdce. Devítičlenná rodina ze západních čech. Děkujeme
Radoslav Kazimer (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.7.2017
Dobre
Kristína (skupina - návštevník) 2.5.2017
Navštívte Morské oko a Viniansky hrad.
Cassia (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.4.2017
Krásny región, úžasný relax pri vode.
Peter Boros (rodina s malými deťmi - návštevník) 30.10.2016
Pekne!
Pavel (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Pěkná příroda, hodně památek.
Josef Kovaříček (rodina so staršími deťmi - návštevník) 17.8.2016
Hezké okolí, Vinianské jezero,Morské oko, Thermalpark.
Norbert R (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.7.2016
Velmi Dobre
Anka Kuráňová (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.6.2016
Boli sme prvýkrát na Zemlínskej Šírave, ale môžem povedať že je tam naozaj pekne. Hoci sme boli pred hlavnou sezónou, dýchalo to tam očakávaním turistov. V lete tam môže byť naozaj čulý ruch ako v zahraničných letoviskách.
Zdenka Slatinčanová (skupina - návštevník) 28.9.2015
návštevníkom by som odporučila wellness a prechádzky po okolí, Vinné jazero, Morské oko, my sme pre nedostatok času tieto miesta nenavštívili... takisto aj mesto Michalovce ktoré sa za tie roky dosť zmenilo...dakujeme za pobyt a určite sa radi vrátime. :-)
Erik (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.9.2015
Vihorlatské vrchy s dominantnou neaktívnou sopkou Vihorlat, prírodné jazero Morské oko, Sninský Kameň, Viniansky Hrad, Zemplínska Šírava a samotné mesto Michalovce sú miesta, ktoré stoja za návštevu. Odporúčam.
Jarmila Kallová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 26.8.2015
region krásny, len škoda, že vodu v Šírave nevedia dať do poriadku, ale v najhoršom prípade sú tam aj bazény pre kúpanie a jazero Vinné a samozrejme sprchy v chate.
Monika Kalmárová (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2015
Veľmi krásne prostredie, ideálne na lenošenie a dokonalý relax :-)
Monika Kalmarova (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.8.2015
Urcite hory a krasne Vinianske jazero.
Zuzana Gerdová (skupina - návštevník) 31.7.2015
blízko Viniansky hrad a morské oko
ZLATICA PANKOVA (starší pár - návštevník) 29.6.2015
Odporucam..
Vlaďka (skupina - návštevník) 15.6.2015
Město Michalovce krásné,čisté. Výborné jídlo, milí lidé.