Loading

Ubytovanie v Hrubom Šúre

(1 objekt + 41 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie U Vlaďuša

Hrubý Šúr, v obci / v meste
Príjemné cenovo veľmi výhodné ubytovanie

Bungalovy Slnečné jazerá

Senec (Hrubý Šúr 4,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Bungalovy len 50 - 100 metrov od vody

Chata Topsenec - Lakeside Home

Senec (Hrubý Šúr 5,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Privátne mólo - kúpanie,rybárčenie,sauna

Privát Senec

Senec (Hrubý Šúr 5,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Vhodné pre rodiny s deťmi!

Chata Triomint

Senec (Hrubý Šúr 5,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Lacné ubytovanie pri Slnečných jazerách!

Chata Juraj

Senec (Hrubý Šúr 5,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v ar...
30 m od pláže, cenovo výhodné ubytovanie

Penzión Eldorádo

Senec (Hrubý Šúr 5,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v ar...
v bezprostrednej blízkosti brehu jazera

Garni Wellness hotel Relax

Senec (Hrubý Šúr 5,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Hotel pri jazere s bazénom a wellness!

Chata Severka

Senec (Hrubý Šúr 5,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Ubytovanie pre rodinky pri pláži

Apartmány Puerto Doas

Senec (Hrubý Šúr 5,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Aktívna dovolenka pri Slovenskom mori!
1 - 42 / 42

Hrubý Šúr

Hrubý Šúr 1

Hrubý Šúr je malou obcou, ktorá leží na Podunajskej nížine neďaleko od okresného Senca. Leží medzi malým Dunajom na juhu a Čiernou vodou na severe. Práve pri Dunaji sú lesy, kde má svoj domov divá zver – srnky, bažanty, či zajace. V chotári obce sú lužné pôdy, vhodné na pestovanie zeleniny aj ovocia. Historicky patrí táto oblasť do územia, ktorému sa hovorilo Matúšova zem, čo bola nížina medzi riekami Váh, Dunaj a Karpatmi, ktorú vlastnil Matúš Čák z Trenčína. Archeologické nálezy potvrdzujú osídlenie človekom už od mladšej doby kamennej. Hlavnou sakrálnou pamiatkou Šúra je rímsko-katolícky kostol Najsvätejšej Trojice. Bol postavený v roku 1971 na mieste, kde predtým stála staršia kaplnka pochádzajúca z roku 1848.

Doslova na skok od obce pri Kostolnej pri Dunaji je na samote zaujímavá minizoo, ktorá sa zameriava na sibírske tigre, ktorým hrozí vyhynutie. Tieto tigre žijú voľne už iba v tajge na rusko-čínskych hraniciach. Minizoo je pre návštevníkov otvorená v letných mesiacoch. Ak máte radi históriu, za blízkou obcou Nová Dedinka navštívte biely románsky kostolík, ktorý pochádza pravdepodobne zo stredoveku zo začiatku 13. storočia. Kostolík bol pôvodne zasvätený sv. Filipovi a Jakubovi, v súčasnosti je zasvätený Premeneniu Pána. Neskôr bol prestavaný, ale svoj pôvodný ráz si zachoval až do súčasnosti. V kostolíku je sčasti zachovaná gotická fresková výzdoba pochádzajúca zo 14. storočia.

Ak túto lokalitu navštívite v lete, z obce to nemáte ďaleko ku Slnečným jazerám v Senci, ktoré sú vlastne pôvodne bagroviskami. Je to lokalita, ktorú okrem Slovákov vyhľadávajú aj zahraniční turisti. Dá sa tu kúpať, ale aj hrať tenis, futbal ako aj plážový volejbal. Pre deti sú k dispozícii detské ihriská. Vyskúšať sa dá aj vodný futbal, bicyklovanie na vodnej hladine alebo člnkovanie. Rybári si tu tiež prídu na svoje. Termálnu vodu si vychutnáte v aquaparku. Ako tomu napovedá názov, mali by ste tu zažiť pekné slnečné počasie.

Hrubý Šúr 2

V okolitých dedinách sa nachádza hneď niekoľko kaštieľov. V blízkych Tonkovciach - Nový Život je to zrekonštruovaný, pôvodne barokový kaštieľ pochádzajúci zo začiatku 18. storočia, ktorý je momentálne v súkromných rukách. Kaštieľ s parkom sa nachádza aj v Malinove. V 14. storočí bol známy ako Eberhard a obklopený bol vodnou priekopou. Klasicistickú podobu nadobudol kaštieľ v 19. storočí, keď patril grófovi Jurajovi Apponimu. Prírodno-krajinkársky park v jeho okolí bol založený začiatkom 18. storočia. Bohužiaľ, kaštieľ v súčasnosti chátra. Lepší osud postihol kaštieľ v Tomášove, ktorý bol postavený v 70. rokoch 18. storočia. V roku 1991 bol kaštieľ vrátený posledným majiteľom Strasserovcom a neskôr ho ďalší nový vlastník upravil na hotel vysokého štandardu. Ten je v súčasnosti známy pod názvom Art Hotel Kaštieľ.

Jedinečnou historickou pamiatkou, ktorú by ste nemali vynechať, je vodný mlyn v Jelke. Pôvodne to bol lodný mlyn, začiatkom 20. storočia bol prestavaný na kolový. Pri mlyne je aj skanzen, ktorý je zameraný na poľnohospodársku minulosť Jelky. Expozícia tvorí súčasť Vlastivedného múzea v Galante. Na Malom Dunaji je mlynov niekoľko, ďalší sa nachádza napríklad pri Tomášikove. Tiež patri k Vlastivednému múzeu a v tomto je expozícia mlynárstva. Poprechádzať sa tu môžete cez malú alej zo starých vŕb, ktoré vytvárajú príjemný chládok a miesto ako stvorené na piknik. Tieto lokality majú svoju jedinečnú atmosféru, a tak ich určite pri potulkách okolo Malého Dunaja nevynechajte.

Ak ste vyznávačom pohybu na bicykli, tiež si tu prídete na svoje. V blízkej Novej Dedinke sa môžete napojiť na cyklotrasu vedúcu, či už do Senca a odtiaľ do Pezinka a následne do obcí pod Malými Karpatmi. Alebo v opačnom smere cez Bernolákovo a Most pri Bratislave to môžete zvrtnúť na juh a za Dunajskou Lužnou sa napojiť na cyklotrasu popri veľkom Dunaji. Táto vedie na oboch stranách Dunaja. Cestou si môžete pozrieť napríklad aj jedinečné Dunajské Luhy.

Ak ste milovník golfu, navštíviť môžete golfový areáGreen Resort, ktorý je pri obci Hrubá Borša. Hlavnou atrakciou golfového areálu je 18 jamkové majstrovské ihrisko a 9 jamkové verejné ihrisko. Je tu k dispozícii aj reštaurácia, požičovňa golfovej výstroje či golf shop.

Ak uprednostňujete pešie túry a výlety do prírody, zavítajte do Malých Karpát. Nájdete tu širokú sieť turistických chodníkov vedúcich z PezinkaSvätého Jura alebo z Rače.

Hrubý Šúr 3

Ak máte radi hrady, navštívte pútavý Červený Kameň, ktorý bol strážnym hradom a je dobre zachovalý. Je známy aj svojimi hradnými pivnicami. Tie si môžete pozrieť v rámci prehliadky, ktorá sprístupňuje aj priestory obývané v minulosti šľachtou. Natrafiť sa tu dá na sokoliarov. Pri Bratislave je známy hrad Pajštún, kam môžete zavítať napríklad zo Svätého Jura cez Košarisko, kde sa nachádza aj turistická chata Cementárka. Skalné steny Pajštúna radi navštevujú aj skalolezci. Je to tiež časté miesto pre pikniky či rodinné opekačky. V dobrom počasí môžete z Pajštúna zahliadnuť okrem Devínskej Kobyly pri Bratislave aj rakúske Alpy a Pálavu na Morave. Miesto je ľahko dostupné pešo aj z Borinky.

V zime je pre lyžovanie k dispozícii lyžiarske stredisko Baba Pezinok s jeho 3 zjazdovými traťami. Je tu aj sánkarská dráha. Malé Karpaty v okolí, pri dostatku snehu, poskytujú taktiež veľa možností pre lyžovanie na bežkách uprostred krásnej prírody.

Ak zavítate do Hrubého Šúra a jeho okolia, vychutnať si môžete cyklistiku, spoznávanie kultúrnych pamiatok v okolitých obciach, mlyny na Malom Dunaji, či turistiku v Malých Karpatoch. Veríme, že z ponuky ubytovania v tunajších penziónoch alebo ubytovniach si vyberiete také, ktoré Vám bude vyhovovať a umocní pekné chvíle tu strávené. Prajeme Vám príjemné dni voľna a oddychu.