Loading

Ubytovanie v Bratislave v Záhorskej Bystrici

(2 objekty + 38 objektov v okolí 25 km)

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

APARTMÁNY - VILLA IVICA

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
ZĽAVA 20% na ubytovanie (november/2018)

Penzión Green Hof

Stupava (Bratislava - Záhorská Bystrica 4,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Raňajky v cene ubytovania!

Ubytovňa Rosi - Bratislava Lamač

Bratislava - Lamač (Bratislava - Záhorská Bystrica 5,2 km vz...
Vhodné pre jednotlivcov aj skupiny
1 - 40 / 40

Záhorská Bystrica Bratislava

Je malou mestskou časťou nášho hlavného mesta Bratislava. Mestskou časťou sa stala v roku 1972, ale ako obec sa spomínala už v roku 1314. V minulosti bola poddanskou dedinou stupavského panstva. Neskôr zaznamenala rozvoj, sťahovalo sa tu čoraz viac cudzincov, počet obyvateľov rástol a Záhorská Bystrica sa začala zaraďovať medzi najbohatšie dediny. Pýšila sa dobrou poľnohospodársku produkciu, ktorej produkty boli často krát predávané až vo Viedni. Obyvatelia sa živili prevažne výrobou vápna, poľnohospodárstvom, vinárstvom a drevorezbami.

Záhorská Bystrica je pre dovolenkárov zaujímavá najmä vďaka tomu, že je len kúsok od prírody ale zároveň kúsok od centra Bratislavy. Je vstupnou bránou do Záhorskej nížiny a práve tu začínajú mnohé turistické chodníky. Blízkosť Malých Karpát teda ponúka dovolenkárom možnosť pešej turistiky a cykloturistiky. Je tu množstvo náučných chodníkov, ale aj vytrvalostných trás ideálnych pre náročnejších turistov. Pred niekoľkými rokmi došlo k rekonštrukcii lesnej cesty K horárni Krasňany, ktorá ponúka takisto široké možnosti turistiky.

Ak si na dovolenke radi pozriete aj kultúrne a historické pamiatky nemali by ste vynechať barokovo-klasicistický rímskokatolícky Kostol svätého Petra a Pavla Apoštolov. Kostol bol postavený v roku 1834 a neskôr došlo k viacerým rekonštrukciám hlavne barokovej kaplnky. Pozrieť si môžete aj rímskokatolícku faru čo je veľmi zaujímavá prízemná taktiež baroková budova. Pre turistov sú veľmi zaujímavou atrakciou pôvodné sedliacke domy na ulici Československej armády, ktoré sú zapísané v zozname kultúrnych pamiatok. Aj napriek tomu, že sa v tejto mestskej časti nachádzajú krásne moderné vily a bytové komplexy, si Záhorská Bystrica zachovala vidiecky nádych. Za kultúrou a históriou sa môžete vybrať aj priamo do centra Bratislavy kde si môžete pozrieť Bratislavský hrad, Primaciálny palác, aj Grassalkovičov palác, ktorý je bežne pre verejnosť zatvorený, ale park za ním je verejnosti prístupný. Dá sa tu oddýchnuť v krásnej záhrade plnej zelene, môžete si posedieť na lavičkách pri fontáne či prejsť sa popri aleji prezidentov. V Bratislave je veľký počet pamiatok čo uspokojí aj tých najnáročnejších milovníkov kultúry.

Počas dovolenky v Záhorskej Bystrici sa určite zájdite pozrieť aj do keramikárskej dielne na Pútnickej ulici. V tomto regióne je hrnčiarska a keramikárska výroba do dnes veľmi rozšírená. V dielni si môžete pozrieť zaujímavé produkty habánskej keramiky. Turistov často láka aj návšteva televízie Markíza, ktorá tu ma sídlo.

Dovolenka v zimnom období v tomto meste predstavuje široké možnosti aj pre lyžiarov. Užiť si lyžovanie a vychutnať krásnu zasneženú prírodu Vám ponúka v okolí lyžiarske stredisko Pezinská Baba mnoho iných.

Záhorská Bystrica ponúka rôzne možnosti ubytovania buď priamo v tejto mestskej časti alebo v centre Bratislavy. Na výber máte z množstva hotelov, penziónov, ubytovní či rôznych privátov, ktoré Vám ponúkajú relax a pohodlie. Počas dovolenky v tomto meste sa určite nebudete nudiť. Záhorská Bystrica je ideálnym miestom ak trávite radi dovolenku v blízkosti prírody a zároveň blízko mesta.

Názory a odporúčania

Juraj Lim (ubytovateľ) 6.11.2018
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.