Hotely na Orave

(7 objektov)

Holiday Park Orava *** - Hotel, Apartmány, Bungalovy

Dolný Kubín, na samote, pri lese / na okraji lesa (DK 4,5 km vzdušne)
Holiday Park Orava - relax pre Vašu dušu

Horský Hotel Osobitá

Zuberec, na okraji obce / mesta, pri vleku (TS 16,4 km vzdušne)
Reštaurácia, bar, bowling

TOP Penzión Marína***

Dolný Kubín, v obci / v meste, v centre mesta (DK 0,3 km vzdušne)
Využite víkendové zľavy vo výške až -30%

ORAVSKÝ HÁJ Garden Hotel & Resort

Brezovica TS, na samote, pri vode (TS 8,3 km vzdušne)
Oravský Háj - návrat k prírode
1 - 7 / 7

Hotely na Orave

Orava bola v minulosti jedným z najmenej rozvinutých regiónov Slovenska. Možno však práve vďaka ťažkým podmienkam sú ľudia na Orave priateľskejší ako inde. Vzájomne si vypomáhajú a sú skoro ako jedna veľká rodina. Časť z typickej oravskej pohostinnosti môžete okúsiť aj na vlastnej koži, napríklad v jednom z oravských hotelov.

Orava je skutočne nádherným a rozľahlým regiónom. Vďaka tomu nie je jednoduché povedať, kde sa vydať najskôr. Navštíviť môžete vysoké Západné Tatry, nájdete tu Oravskú priehradu, významné rekreačné stredisko ale aj kultúrne bohatstvo. Bez ohľadu na to, kam sa na Orave vyberiete, v blízkosti budete mať k dispozícii vždy ubytovanie v krásnom hoteli.

Pokiaľ preferujete hory, vyberte sa do blízkosti Západných Tatier. Roháče sú navštevované v lete kvôli zaujímavým turistickým trasám, v zime pre skvelú lyžovačku. Veď kto by už nepočul o Spálenej doline? Nájdete tu aj pestrú paletu rôznych hotelov. Stačí si vybrať ten svoj. Jedno však majú spoločné, krásne prostredie. A ak tu prídete v zime, z týchto oravských hotelov to bude na zjazdovku len niekoľko metrov. Pokiaľ si myslíte, že za ubytovanie zaplatíte celý majland, mýlite sa. Nie je tu problém nájsť ubytovanie v hoteli aj za „nehotelovú“ cenu.

Ste zaneprázdnený a uponáhľaný človek, ktorý si dovolenku predstavuje inak ako len naplnenú namáhavou turistikou či lyžovačkou? Orava ponúka čosi aj pre Vás. Práve Vy si môžete užívať dokonalý relax pri vode so zabezpečenými komplexnými službami. Podobné služby môžu poskytnúť napríklad Oravice so známym termálnym kúpaliskom, prípadne aj Dolný Kubín s moderným aquaparkom.

Blízko nich sú početné hotely, niektoré aj s vlastnými wellness centrami. Ak by Vám relaxačné hotelové priestory nestačili, vybrať sa môžete do už spomenutých kúpalísk či zavítať do moderného Meander parku Oravice, ktorý okrem toboganov a bazénov ponúka aj široký výber masáží a sáun pre osvieženie tela aj ducha. V súčasnosti má už veľa hotelov v svojej ponuke pobytové balíky a rôzne cenové zvýhodnenia, ktoré môžete pri svojich pobytoch využívať. Vo všeobecnosti platí, že sú hotely orientované na náročnejších hostí. Známe sú aj svojimi výbornými reštauráciami a permanentnou pozornosťou, ktorú Vám personál venuje počas celej Vašej dovolenky.

Aj horná časť Oravy má čo ponúknuť. Dominantou je Oravská priehrada, nad ňou sa týči Babia hora, hraničný vrch na slovensko-poľskom pomedzí. Oravská priehrada je obľúbeným rekreačným strediskom, ktoré ponúka mnoho možností ubytovať sa. K dispozícii sú Vám tu aj hotely v blízkych mestách ako Námestovo či Tvrdošín, ktoré sú na podobnej cenovej úrovni ako apartmány či priváty, no vynikajú vyššou kvalitou služieb. Pokiaľ máte radi súkromie a nechcete riešiť, kam sa ísť večer najesť, hotel bude pre Vás tým správnym riešením.

Hotely sú považované za ubytovanie len pre najnáročnejších. Dnes to však nemusí byť už celkom pravda. Niektoré hotely ponúkajú prekvapivo nízke ceny, tie na Orave obzvlášť. Nie je nič jednoduchšie ako si vybrať niektorý z nich a zistiť, že za ubytovanie v hoteloch nemusíte nechať polovicu výplaty, ale že ide o dostupný komfort pre už skoro každého.