Loading

Ubytovanie v Chorvátskom Grobe

(1 objekt + 50 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob, v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob (Chorvátsky Grob 3,3 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!

Hotel Kriser

Pezinok (Chorvátsky Grob 6,4 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Hotel Jeleň

Pezinok (Chorvátsky Grob 6,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre mesta!
1 - 51 / 51

Chorvátsky Grob

Chceli by ste si na svojej dovolenke užiť dobrého vína, slnečného počasia, opaľovanie, kúpanie a zároveň aj turistiku na horách? Potom ste poriadne náročný turista. No máte šťastie, že žijete práve na Slovensku. Sme jednou z mála krajín, ktorá toto všetko vie svojim návštevníkom ponúknuť. Vydajte sa spolu s nami na miesto, kde budete mať všetky tieto možnosti k dispozícii. Tým miestom je obec Chorvátsky Grob.

Chorvátsky Grob nájdete ani nie 10 km od nášho hlavného mesta, Bratislavy. Je to obec priamo pod svahmi Malých Karpát, kde Vám nuda hroziť rozhodne nebude. Po prvýkrát sa dedina spomína v roku 1214. Myslíte si, že názov súvisí s Chorvátmi? Nemýlite sa. Tí prišli do obce až v roku 1553, dovtedy sa volala inak. Na prelome 17. a 18. storočia tu žilo čisto chorvátske obyvateľstvo a istá časť z nich tu ostala dodnes. Hlavným odvetvím, ktorému sa obyvateľstvo venovalo bolo poľnohospodárstvo, vinohradníctvo, čipkárstvomaliarstvo. Je tomu tak aj dodnes a tradície sú v Chorvátskom Grobe stále živé.

Spomínali sme hory. Aj tie v blízkosti obce nájdete. Malé Karpaty obľubujú predovšetkým menej nároční turisti a milovníci cyklistiky. Preto sa nemusíte báť ani dovolenky s deťmi či staršími ľuďmi. Obľúbenou vychádzkovou lokalitou je napríklad Biely kríž. Unikátom je rovnako priľahlá národná prírodná rezervácia Jurský Šúr. Ide o jedinečný močiarny les, ktorý vyzerá ako praveký prales. Najlepšie je, že prechádzku jeho náučným chodníkom zvládnu aj menej zdatní turisti.

Chorvátsky Grob je obcou, ktorá si veľmi zakladá na kultúrnom bohatstve. Určite by ste sa však mali vydať aj do blízkeho mestečka Modra. Tá je preslávená tradičnou modranskou keramikou, ktorú ľudia obdivujú už po celé desaťročia. Nemenej zaujímavým je aj blízky Pezinok, Mekka západoslovenského vinohradníctva. Pezinské vína pravidelne získavajú ocenenia na prestížnych vinárskych festivaloch. Zapadnúť do niektorej z vínnych pivníc a oddať sa ochutnávke lahodných miestnych vín, aj to patrí k spoznávaniu kultúry okolia Chorvátskeho Grobu. Vybrať sa môžete rovnako aj na hrad Pajštún, prípadne Biely kameň. Najzaujímavejším hradom v okolí je však dozaista Bratislavský hrad. Ten sa týči nad našim hlavným mestom, ktorého prehliadku Vám rozhodne odporúčame absolvovať. Staré Mesto so spleťou historických uličiek Vás iste očarí. Rovnako ako aj napríklad bratislavská zoologická záhrada.

Pokiaľ máte v láske letné športy, Chorvátsky Grob bude znamenitou voľbou. V jeho blízkosti nájdete nespočetné množstvo príležitostí, kde sa osviežiť. Kúpaliská nájdete v Pezinku či v mestských častiach Bratislavy. Na svoje si prídete aj keď trávite svoj čas na otvorených vodných plochách. Kúsok od obce sú napríklad známe Vajnorské jazerá, Slnečné jazerá či Zlaté piesky. Plavky preto počas Vašej dovolenky doma dozaista nenechávajte.

Chorvátsky Grob je jednou z tých väčších obcí. Nájdete tu kompletnú ponuku ubytovania, od hotelov, cez penzióny až po priváty. Chceli by ste si oddýchnuť ešte viac kdesi na samote? Smerom k lesom Malých Karpát nájdete nejednu chalupu na prenájom. Stačí si len vybrať presne taký typ ubytovania, ktorý máte najradšej.

Názory a odporúčania

Juraj Lim (ubytovateľ) 6.11.2018
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Anna (skupina - návštevník) 20.8.2018
- krásne prostredie - teplá voda - v blízkosti aquapark - rušný nočný život - diskotéky - workoutove ihriská - tobogány - cyklotrasy (možnosť zapožičania bicyklov, kolobežiek,...)
:) :) (rodina s malými deťmi - návštevník) 13.8.2018
pekne mesto, cista voda,
Lucie Neradová (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2018
Pekne
Jozef Sceranko (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.6.2018
Mnoho moznosti vyletov a zabavy. Blizkost seneckych jazier, aquaparku, centrum, obchody, obcerstvenie...
Ivana (mladý pár - návštevník) 16.10.2017
Pezinok je príjemné malé mesto,okolie horárne je v lese, dá sa chodiť na huby.
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
MilanKarolína (skupina - návštevník) 12.8.2017
Areál je udržiavaný,čistý,jazero pekné,skoro ráno sme boli na korčuliach okolo jazera, množstvo bufetov,miešané nápoje,letná klasika ako langoše či heik...proste super...
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Miroslav Sečkár (starší pár - návštevník) 24.7.2017
Mesto hodnotíme taktiež kladne a tiež možnosť výletov a návštev termálných kúpalísk je klalitá a super
Alena Sikorová (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.7.2017
krásné okolí - Zlaté písky, Vincov les (termální koupaliště), Oáza sibiřských tygrů
Zobraziť viac...