Loading

Ubytovanie v Bratislave v Ružinove

(7 objektov + 36 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta (BA 1...
Lacné ubytovanie v Bratislave

Ubytovňa Trnavka

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, pri letisku (BA 2,4 km vzdušne)
Čisté ubytovanie za dobré ceny

Hotel Orlan

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, pri letisku (BA 0,8 km vzdušne)
Výhodné ceny ubytovania

Ubytovňa Robinson

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste (BA 2,8 km vzdušne)
Kúpeľňa, WC, chladnička, WiFi na izbe
1 - 43 / 43

Bratislava Ružinov

Kráska na Dunaji je pre mnohých turistov mimoriadne atraktívna, veď niet divu. U nás nenájdete rušnejšie mesto, ktoré by ponúkalo toľko zaujímavostí ako práve Bratislava. Čo takto spoznať bližšie jednu z jej mestských častí? Napríklad taký Ružinov.

Ide o jednu z najväčších mestských časí na Slovensku vôbec. Uznajte, približne 70 000 obyvateľov nemá ani väčšina našich miest. Táto časť sa nachádza východne od centra mesta. V dávnej minulosti tu boli mimoriadne bohaté pôdy, preto sa domáci zaoberali poľnohospodárstvom a chovom zvierat. Neskôr tu vznikali významné rafinérie.

Významnými pamiatkami tu sú aj kostoly. Najznámejším je Kostol Božského srdca Ježišovho. Za zmienku stojí aj Kostol sv. Vincenta de Paul. Ide o zaujímavú ukážku modernej slovenskej architektúry. Jednou zo súčasných zaujímavostí je najväčšie bratislavské trhovisko, známa „Miletička“. Nájdete tu skutočne všetko. Tunajší zimný štadión nesie meno po známom Vladimírovi Dzurillovi. Na istú dobu bol aj sídlom HC Slovan Bratislava.

Ružinove leží aj stará budova bývalej radnice, či park Andreja Hlinku. Zaujímavou je aj Fontána lásky. Tá bola postavená kvôli známemu filmu Fontána pre Zuzanu a určite ju odtiaľ poznáte. Sídli tu aj Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Ružinov je známy aj vďaka kúpalisku Delfín, ktoré je dodnes mimoriadne navštevované. K mestskej časti prislúchajú aj populárne Zlaté Piesky. V tomto športovo rekreačnom areáli zabudnete na to, že len pár metrov od Vás si žije mesto čulým ruchom. Skutočná oáza uprostred mesta. Okrem nich si môžete zájsť na Kuchajdu, Senecké jazerá či kúpaliská na Tehelnom poli a v Petržalke. Pokiaľ chcete čosi extra, navštívte niektorý z moderných welless hotelov. Priaznivci adrenalínu si zájdu do Čuňova, kde si na vlastnej koži vyskúšate aké je to splavovať na rafte divokú vodu.

Povinnosťami každého návštevníka bratislavského Ružinova je prehliadka Bratislavského hradu, Starého Mesta či Slavína. Rovnako aj mestské paláce. Dobrým tipom na výlet je taktiež hrad Devín, či Pajštún. Za prírodou sa vyberte na Biely kríž, miesto vhodné na potulky na bicykli. A ani v prípade, že v zime nechcete nechať lyže doma nemusíte zúfať. Kúsok od Ružinova nájdete lyžiarske stredisko Zochova chata.

Ružinov je akoby mestom v meste. A tomu zodpovedá aj ponuka ubytovacích zariadení. Ich hlavnou devízou je vzdialenosť od centra Bratislavy. Kamkoľvek to bude z Ružinova kúsok. Štýlové hotely, kde Vám ponúknu maximálnu starostlivosť, sa striedajú s tými jednoduchšími. Hotely každej cenovej úrovne a kvality. Najviac ušetríte vtedy, ak si vyberiete niektorú z turistických ubytovní. Samozrejmosťou je aj množstvo privátov, kde Vám súkromie určite chýbať nebude.

Bratislava, to nie je len hrad, centrum a plavba po Dunaji. To Vám ukáže aj Ružinov. Mestská časť, ktorá sa postará o Váš program počas celej dovolenky. Oddýchnu si tu športovo založení, zaľúbené páriky, rodiny s deťmi, ale aj skupiny známych. Naozaj všetci.