Loading

Ubytovanie v Bratislave v Ružinove

(7 objektov + 36 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v Bratislave

Hotel Orlan

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, pri letisku
Výhodné ceny ubytovania

APARTMÁN***BRATISLAVA

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
BRATISLAVA v pohodlí apartmánu!

Ubytovňa Trnavka

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, pri letisku
Čisté ubytovanie za dobré ceny

Ubytovňa Nivy

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovňa NIVY s výbornou polohou

Ubytovňa Robinson

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste
Kúpeľňa, WC, chladnička, WiFi na izbe

Školský internát

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
Akciová cena pre študentky VŠ v lete!

Ubytovňa Rožňavská

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Ružinov 1,5 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Príjemné ubytovanie v Novom meste

Ubytovňa Uni

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Ružinov 1,6 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Lacná ubytovňa pre robotníkov

Turistická ubytovňa v Bratislave

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Ružinov 2,8 km vzdušne...
Výhodné ubytovanie blízko centra
1 - 43 / 43

Bratislava Ružinov

Bratislava Ružinov 1

Kráska na Dunaji je pre mnohých turistov mimoriadne atraktívna, veď niet divu. U nás nenájdete rušnejšie mesto, ktoré by ponúkalo toľko zaujímavostí ako práve Bratislava. Čo takto spoznať bližšie jednu z jej mestských častí? Napríklad taký Ružinov.

Ide o jednu z najväčších mestských časí na Slovensku vôbec. Uznajte, približne 70 000 obyvateľov nemá ani väčšina našich miest. Táto časť sa nachádza východne od centra mesta. V dávnej minulosti tu boli mimoriadne bohaté pôdy, preto sa domáci zaoberali poľnohospodárstvom a chovom zvierat. Neskôr tu vznikali významné rafinérie.

Významnými pamiatkami tu sú aj kostoly. Najznámejším je Kostol Božského srdca Ježišovho. Za zmienku stojí aj Kostol sv. Vincenta de Paul. Ide o zaujímavú ukážku modernej slovenskej architektúry. Jednou zo súčasných zaujímavostí je najväčšie bratislavské trhovisko, známa „Miletička“. Nájdete tu skutočne všetko. Tunajší zimný štadión nesie meno po známom Vladimírovi Dzurillovi. Bratislava Ružinov 2Na istú dobu bol aj sídlom HC Slovan Bratislava.

Ružinove leží aj stará budova bývalej radnice, či park Andreja Hlinku. Zaujímavou je aj Fontána lásky. Tá bola postavená kvôli známemu filmu Fontána pre Zuzanu a určite ju odtiaľ poznáte. Sídli tu aj Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky.

Ružinov je známy aj vďaka kúpalisku Delfín, ktoré je dodnes mimoriadne navštevované. K mestskej časti prislúchajú aj populárne Zlaté Piesky. V tomto športovo rekreačnom areáli zabudnete na to, že len pár metrov od Vás si žije mesto čulým ruchom. Skutočná oáza uprostred mesta. Okrem nich si môžete zájsť na Kuchajdu, Senecké jazerá či kúpaliská na Tehelnom poli a v Petržalke. Pokiaľ chcete čosi extra, navštívte niektorý z moderných welless hotelov. Priaznivci adrenalínu si zájdu do Čuňova, kde si na vlastnej koži vyskúšate aké je to splavovať na rafte divokú vodu.

Povinnosťami každého návštevníka bratislavského Ružinova je prehliadka Bratislavského hradu, Starého Mesta či Slavína. Rovnako aj mestské paláce. Dobrým tipom na výlet je taktiež hrad Devín, či Pajštún. Za prírodou sa vyberte na Biely kríž, miesto vhodné na potulky na bicykli. A ani v prípade, že v zime nechcete nechať lyže doma nemusíte zúfať. Bratislava Ružinov 3Kúsok od Ružinova nájdete lyžiarske stredisko Zochova chata.

Ružinov je akoby mestom v meste. A tomu zodpovedá aj ponuka ubytovacích zariadení. Ich hlavnou devízou je vzdialenosť od centra Bratislavy. Kamkoľvek to bude z Ružinova kúsok. Štýlové hotely, kde Vám ponúknu maximálnu starostlivosť, sa striedajú s tými jednoduchšími. Hotely každej cenovej úrovne a kvality. Najviac ušetríte vtedy, ak si vyberiete niektorú z turistických ubytovní. Samozrejmosťou je aj množstvo privátov, kde Vám súkromie určite chýbať nebude.

Bratislava, to nie je len hrad, centrum a plavba po Dunaji. To Vám ukáže aj Ružinov. Mestská časť, ktorá sa postará o Váš program počas celej dovolenky. Oddýchnu si tu športovo založení, zaľúbené páriky, rodiny s deťmi, ale aj skupiny známych. Naozaj všetci.

Názory a odporúčania

Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Oswald Pichta (mladý pár - návštevník) 14.6.2016
Vo Viedni som si objednal niečo v rovnakej cenovej relácii a bolo to úžasne,v Budapešti tiez to bolo na úrovni. Toto v BA - HNUS, takto ten komunizmus nedohodneme ani keby sme išli oproti nemu...
martin Žitniak (sólo hosť - návštevník) 9.5.2016
jednoznačne lokalita, história, festivaly (Majáles, noc múzeí, svetový beh atd atd + iné možnosti (parky, zjazdovka, lanovka a pod.). Každý sem hlavne chodí kvôli práci nie?
Tomáš Páterek (skupina - návštevník) 13.12.2015
nič
Peter Hyben (mladý pár - návštevník) 6.9.2015
nič moc