Ubytovanie v Stupave

(1 objekt + 39 objektov v okolí 25 km)

Penzión Green Hof

Stupava, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (MA 17,9 km vzdušne)
Raňajky v cene ubytovania!

APARTMÁNY - VILLA IVICA

Bratislava - Záhorská Bystrica (Stupava 3,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (BA 8,2 km vzdušne)
VIRTUAL TOUR:pozri izby na webe ivica sk

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica (Stupava 3,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (BA 7,9 km vzdušne)
Ubytovanie uz od 8,80 na noc

Chata Cementarka

Lozorno (Stupava 7,3 km vzdušne), na samote, v lese (MA 17,8...
Chata na samote v lese kúsok od BA
1 - 40 / 40

Stupava

Dá sa povedať, že mesto Stupava je jedným z posledných kúskov Slovenska na Slovensku. No za zvyškom našej krajiny ani zďaleka nezaostáva, práve naopak. Každoročne navštevuje Stupavu a jej okolie množstvo turistov a mesto je na ich návštevy vždy dobre pripravené.

Stupava je miesto, kde sa už po stáročia miešajú národnosti, a tak niet divu, že jej história je veľmi bohatá. V samotnom meste sa nachádza množstvo kaplniek, ako je Baroková kaplnka Povýšenia Sv. Kríža s kalváriou, či kaplnka sv. Urbana, ktoré boli vybudované ešte v 18. storočí, ale aj Kaplnka sv. Barbory, ktorá sa spomína už v listinách z 13. storočia. Nájdete tu i židovskú synagógu s cintorínom, kde sa nachádza najstarší náhrobný kameň na Slovensku vôbec. A ak si poviete, že kostolíky môžete nájsť všade možne, o stĺpoch hanby, ktoré sa v Stupave zachovali to už neplatí.

Ďalšia zaujímavosť, ktorá je pre túto oblasť typická, je jej tradičná keramika. Pozrieť si ju môžete v Múzeu Ferdiša Kostku, kde si okrem pracovne a produktov tohto známeho džbánkara môžete pozrieť aj exponáty zo Slovenského národného múzea. Okrem toho sa v Stupave organizujú rôzne tematické výstavy, do ktorých sa zapájajú tamojší výtvarníci a remeselníci. Organizujú sa tu aj jarmoky, takže nejaký tradičný stupavský výrobok si určite budete môcť odniesť i domov. Nesmiernym zážitkom je aj Deň zelá, čo sú vlastne kapustné slávnosti, či country festival Stupavský Širák.

Ak Vás láka skôr oddych v prírode, v nivách rieky Moravy je vybudovaná cyklotrasa, ktorou sa môžete dostať až do Bratislavy. Ani nadšenci pešej turistiky nebudú sklamaní a ak si za cieľ svojej prechádzky vyberiete zrúcaninu hradu Pajštún, budete sa mať celú cestu na čo tešiť. Na svoje si prídu dokonca aj hubári, v lete je táto oblasť rajom rybárov a v jeseni ju vyhľadávajú poľovníci.

Keďže ide o obľúbenú lokalitu, návštevníkom sú k dispozície rôzne formy ubytovania, o ubytovanie v Stupave teda nie je núdza. Okrem klasických ubytovní a trojhviezdičkových hotelov si môžete vybrať aj spomedzi penziónov. Samozrejmosťou sú motoresty, ktoré okrem ubytovania ponúkajú aj chutné jedlá domácej kuchyne. A keďže na Stupave sa pestujú tradície, nie ej prekvapením, že si pobyt v lone prírody môžete užiť aj na salaši alebo v tradičnej drevenej chate. Ako bonus tu k ubytovaniu a dobrému jedlu dostanete aj možnosť povoziť sa v koči, či dokonca na poníkovi.

Stupava teda ponúka zmes krásnej prírody a vôňu slovenských tradícii. Bez ohľadu na to, či sa radšej túlate po horách, sedíte pri vode alebo sa kocháte slovenskou históriou, určite si vyberiete spomedzi možností, ktoré tento kraj turistom ponúka.