Loading

Ubytovanie Valčianska dolina

(13 objektov)

Chata pod Znievom

Kláštor pod Znievom, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (MT 12,8 km vzdušne)
Pre všetkých, ktorí milujú prírodu...

Vila Valča

Valča, na okraji obce / mesta (MT 8,8 km vzdušne)
Krytý bazén a wellness v cene ubytovania

Apartmány Valča

Valča, v rekreačnej oblasti, pri vleku (MT 10,0 km vzdušne)
Apartmány priamo na zjazdovke

Chalupa Tinko

Valča, v obci / v meste, na horách (MT 8,7 km vzdušne)
Chalupa na dedine
1 - 13 / 13

Valčianska dolina

Ak je nejaká dolina predurčená na dovolenku a oddych, potom je to určite Valčianska dolina. Nachádza sa na úpätí Malej Fatry v nadmorskej výške 830 m n. m., 12 km od mesta Martin. V doline pramení Valčiansky potok, ktorý je výdatným zdrojom pitnej vody pre blízku obec Valča. Valčianska dolina je svojou polohou stvorená k športovo – rekreačnému využitiu.

V zime je Valčianska dolina navštevovaná turistami nielen z blízkeho ale aj ďalekého okolia. Vynikajúce služby poskytuje návštevníkom moderné lyžiarske stredisko SNOWLAND. Je zamerané na aktívne ale aj pasívne trávenie voľného času. Ponúka skvelé podmienky pre zjazdové lyžovanie, snowboardovanie, korčuľovanie, bežecké lyžovanie a sánkovanie. Zjazdovky sú odstupňované podľa náročnosti od ťažkých cez turistické až mierne, s dĺžkou 5100 m. Bežecké trate sú dlhé 12 km. Korčuliari sa vybláznia na bezplatnom prírodnom klzisku. 2200 m osvetlených zjazdoviek určite vyhovie milovníkom večerného lyžovania. Pre začiatočníkov sú so svojimi službami k dispozícii lyžiarska a snowbordová škola, pre pohodlných nová 4-sedačka.

Počas letnej sezóny je Snowland východiskovým bodom pre pešiu turistiku a výlety do blízkeho či širšieho okolia lokality Turiec. Celou dolinou vedie značkovaný chodník z Valče na sedlo Maríková. Tí, ktorí obľubujú dvojkolesových tátošov, ocenia v okolí sieť cykloturistických trás s celkovou dĺžkou takmer 40 km. Súťaživci uvítajú každoročný Slovenský pohár v horskej cyklistike.Novovybudované  korčuliarske dráhy ocenia najmä in-lineri a detský návštevníci. Leto vo Valčianskej dáva príležitosť aj paintballistom v centre strediska. V golfovej akadémii sa popasujú so svojim handicapom začiatočníci aj pokročilí. Milovníci starých veteránov si môžu popásť oči na medzinárodnom stretnutí automobilových veteránov. Hudobní fanúšikovia si oddýchnu pri koncertoch na augustovom hudobnom festivale. Viaceré rybníky alebo neďaleké kúpele Turčianske Teplice poslúžia k oddychu pri vode a toboganoch.

Po náročnom dni plnom aktivít si návštevníci Valčianskej doliny oddýchnu v novom luxusnom hoteli, umiestnenom priamo na zjazdovke. Menej nároční môžu využiť ubytovacie kapacity chát, penziónov a dreveníc pozdĺž lanovky. Aj neďaleká obec Valča ponúka ubytovanie v privátoch či chalupách. Hladošom sú k dispozícii služby štýlovo zariadených reštaurácií priamo vo Valčianskej doline, kde kuchári hosťom pripravia rôzne gurmánske špeciality na požiadanie. Či sú to kačacie, husacie hody, pečené prasiatko alebo pochúťky z grilu, určite bude vyhovené každému. Veríme, že sa v lete či v zime vo Valčianskej doline uvidíme.