Loading

Ubytovanie Valčianska dolina

(20 objektov)

Domček Sabinka

Valča, na okraji obce / mesta, pri potoku
Nový krásny domček vo Valčianskej doline

Mountain Chalets

Valča, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Novovybudovaný rezort aj pre náročných

Vila Valča

Valča, na okraji obce / mesta
Krytý bazén a wellness v cene ubytovania

Apartmány Valča

Valča, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Štýlové apartmány priamo na zjazdovke!

Apartmány Pohoda

Valča, v obci / v meste
Nové ubytovanie, blízko Snowlandu!

Chata pod horou

Valča, v rekreačnej oblasti, v chatovej osade
Priamo v lyžiarskom stredisku Snowland!

Chata Monumento

Valča, v rekreačnej oblasti, v lese
Pre skupiny, priamo na svahu Snowlandu

Chalupa 54

Valča, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie s biliardom

Chalupa u Martina

Valča, v obci / v meste, na horách
Pekne zladená chalupa na dedine

Apartmán Ranč

Košťany nad Turcom, na samote
Ubytovanie na samote pri ranči!
1 - 20 / 20

Valčianska dolina

Valčianska dolina 1

Ak je nejaká dolina predurčená na dovolenku a oddych, potom je to určite Valčianska dolina. Nachádza sa na úpätí Malej Fatry v nadmorskej výške 830 m n. m., 12 km od mesta Martin. V doline pramení Valčiansky potok, ktorý je výdatným zdrojom pitnej vody pre blízku obec Valča. Valčianska dolina je svojou polohou stvorená k športovo – rekreačnému využitiu.

V zime je Valčianska dolina navštevovaná turistami nielen z blízkeho ale aj ďalekého okolia. Vynikajúce služby poskytuje návštevníkom moderné lyžiarske stredisko SNOWLAND. Je zamerané na aktívne ale aj pasívne trávenie voľného času. Ponúka skvelé podmienky pre zjazdové lyžovanie, snowboardovanie, korčuľovanie, bežecké lyžovanie a sánkovanie. Zjazdovky sú odstupňované podľa náročnosti od ťažkých cez turistické až mierne, s dĺžkou 5100 m. Bežecké trate sú dlhé 12 km. Korčuliari sa vybláznia na bezplatnom prírodnom klzisku. 2200 m osvetlených zjazdoviek určite vyhovie milovníkom večerného lyžovania. Pre začiatočníkov sú so svojimi službami k dispozícii lyžiarska a snowbordová škola, pre pohodlných nová 4-sedačka.

Valčianska dolina 2

Počas letnej sezóny je Snowland východiskovým bodom pre pešiu turistiku a výlety do blízkeho či širšieho okolia lokality Turiec. Celou dolinou vedie značkovaný chodník z Valče na sedlo Maríková. Tí, ktorí obľubujú dvojkolesových tátošov, ocenia v okolí sieť cykloturistických trás s celkovou dĺžkou takmer 40 km. Súťaživci uvítajú každoročný Slovenský pohár v horskej cyklistike.Novovybudované  korčuliarske dráhy ocenia najmä in-lineri a detský návštevníci. Leto vo Valčianskej dáva príležitosť aj paintballistom v centre strediska. V golfovej akadémii sa popasujú so svojim handicapom začiatočníci aj pokročilí. Milovníci starých veteránov si môžu popásť oči na medzinárodnom stretnutí automobilových veteránov. Hudobní fanúšikovia si oddýchnu pri koncertoch na augustovom hudobnom festivale. Viaceré rybníky alebo neďaleké kúpele Turčianske Teplice poslúžia k oddychu pri vode a toboganoch.

Po náročnom dni plnom aktivít si návštevníci Valčianskej doliny oddýchnu v novom luxusnom hoteli, umiestnenom priamo na zjazdovke. Menej nároční môžu využiť ubytovacie kapacity chát, penziónov a dreveníc pozdĺž lanovky. Aj neďaleká obec Valča ponúka ubytovanie v privátoch či chalupách. Hladošom sú k dispozícii služby štýlovo zariadených reštaurácií priamo vo Valčianskej doline, kde kuchári hosťom pripravia rôzne gurmánske špeciality na požiadanie. Či sú to kačacie, husacie hody, pečené prasiatko alebo pochúťky z grilu, určite bude vyhovené každému. Veríme, že sa v lete či v zime vo Valčianskej doline uvidíme.