Loading

Ubytovanie v Rovinke

(2 objekty + 43 objektov v okolí 25 km)

Privát u Majky

Rovinka, v obci / v meste, pri jazere
Príjemné ubytovanie v súkromí

Ubytovanie v súkromí Kaputo

Rovinka, v obci / v meste
Ubytovanie s vlastnou pizzeriou!

Garsónky Dunajská Lužná

Dunajská Lužná (Rovinka 2,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
V CENTRE -> LEN TELEFONICKÝ KONTAKT

PRO.RESTAV - PLUS

Bratislava - Podunajské Biskupice (Rovinka 3,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Penzión Hviezda

Bratislava - Podunajské Biskupice (Rovinka 4,0 km vzdušne),...
Cenovo dostupné ubytovanie v Bratislave

Penzión Relax

Bratislava - Podunajské Biskupice (Rovinka 4,3 km vzdušne), v obci / v meste
U nás ako doma :)

Manager privát

Bratislava - Petržalka (Rovinka 4,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Od 3,30 Eur pre skupiny aj jednotlivcov!

Ubytovňa Robinson

Bratislava - Ružinov (Rovinka 6,3 km vzdušne), v obci / v meste
Kúpeľňa, WC, chladnička, WiFi na izbe

Ubytovňa Uni

Bratislava - Nové Mesto (Rovinka 7,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Lacná ubytovňa pre robotníkov

Hotel Orlan

Bratislava - Ružinov (Rovinka 7,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri letisku
Výhodné ceny ubytovania
1 - 45 / 45

Rovinka

Rovinka 1Rovinka - podunajská obec v blízkosti hlavného mesta

Obec Rovinka sa nachádza v okrese Senec, je súčasťou Podunajskej nížiny. Smerom na juhovýchod je vzdialená od krajského mesta Bratislavy len 3 km. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z 1. polovice 13. storočia, dozvedáme sa, že prvými usadlíkmi Rovinky boli Maďari. Po roku 1700 sa v obci usadili Nemci, kedy vypukol mor a podľahlo mu mnoho obyvateľov. Na začiatku 20. storočia sa obyvatelia Rovinky živili hlavne roľníctvom.

Pri návšteve obce by si mali turisti určite pozrieť klasicistický rímskokatolícky kostol z konca 18. storočia, ktorý je zasvätený Najsvätejšej Trojici. Z historického a kultúrneho hľadiska má táto stavba nevyčísliteľnú hodnotu. V centre obce sa hrdo vypína klasicistický kaštieľ z rovnakého obdobia ako spomínaný kostol. V roku 2006 bol zrekonštruovaný a v súčasnosti slúži ako kultúrny dom. Je bežne prístupný verejnosti.

Zaujímate sa o atrakcie a turistické možnosti v Rovinke? Stačí si vybraťRovinka 2

Výborná lokalita obce umožňuje návštevníkom pozrieť si zaujímavosti a pamiatky blízkeho okolia, napr. navštíviť hlavné mesto Slovenska, Bratislavu alebo sa vybrať na výlet do Šamorína, ktorý je od Rovinky vzdialený iba 10 km.

V horúcich letných dňoch sa návštevníci Rovinky môžu schladiť na prírodnom kúpalisku alebo v jazere Nové Košariská, ktoré sa nachádza na polceste medzi RovinkouDunajskou Lužnou. Tu si prídu na svoje aj nudisti, ktorým je určený kúsok nudistickej pláže.

Samozrejme, môžete zvoliť aj návštevu Rovinka 3kúpaliska na Tehelnom poli  alebo kúpaliska Delfín v Bratislave či aquaparku v Senci, ktorých brány sú pre návštevníkov otvorené počas celej letnej sezóny.

Na všetkých lyžiarov v zimnom období čaká hotový lyžiarsky raj v lyžiarskom stredisku Pezinská BabaPezinskej Babe vzdialenej od Rovinky približne 36 km. K dispozícii je niekoľko zjazdových tratí, trate pre bežecké lyžovanie a tiež aj sánkarská dráha. Návštevníci LK Baba sa môžu ubytovať v blízkosti lyžiarskeho strediska v príjemnom romantickom prostredí Malých Karpát.

Aké ubytovanie môžete nájsť v Rovinke a jej okolí?

Daná lokalita ponúka široký výber ubytovania priamo v malebnej obci Rovinka, napríklad v podobe turistickej ubytovne pre viacero osôb alebo ubytovanie v súkromí. Veľa možností ubytovania nájde návštevník aj v blízkom okolí obce, napríklad v penziónochSenci alebo v hoteloch v Bratislave.

Po potulkách Slovenskom sa rozhodne oplatí navštíviť tento Podunajský región, ktorý skrýva v sebe nejednu zaujímavosť i bohatú históriu. Je dôkazom toho, že naša krajina je krásna a stále má čo ponúknuť svojim návštevníkom.

Názory a odporúčania

Mária Čapčíková (ubytovateľ) 25.3.2019
Príjemná lokalita pri Bratislave, výhodná poloha pri hlavnom meste a pritom úžasný kľud a výhody dediny. Možnosť športového vyžitia sa v okolí. Bicykel, plávanie, kone, turistika, veľa štrkových jazier s priezračnou vodou láka v lete množstvo ľudí na slnenie a kúpanie. V dedine sú 2x potraviny Billa, lekáreň, obchod so zeleninou a ovocím, kvetinárstvo, drogéria, pizzéria, reštaurácie, futbalový štadión, benzínová pumpa (4 min) a preliezky pre deti (3 min) od domu.