Loading

Ubytovanie v Bratislave a okolí

(50 objektov)

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Priestory na prenájom Galandová 7

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v chatovej osade
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

Ubytovňa

Bratislava - Ružinov, v obci / v meste, v centre mesta
Lacné ubytovanie v Bratislave

Chata Topsenec - Lakeside Home

Senec, v rekreačnej oblasti, pri vode
Privátne mólo - kúpanie,rybárčenie,sauna
1 - 50 / 50

Bratislava a okolie

Naše hlavné mesto je turistickým lákadlom pre všetky generácie a priťahuje ľudí z celého Slovenska i zo zahraničia. Je strediskom kultúry, histórie a v jeho okolí sa sústreďuje množstvo rekreačných oblastí. Časť Bratislavy, ktorá patrí do mestskej časti Staré Mesto je pamiatkovou zónou a hrad, podhradie a historické centrum spolu tvoria pamiatkovú rezerváciu.

Žiadna z reprezentatívnych fotiek či pohľadníc Bratislavy sa nezaobíde bez dominanty mesta - Bratislavského hradu. Tento hrad pochádza z konca 10. storočia a v minulosti bol jedným zo sídel uhorských panovníkov, dnes je vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Na súčasnom stave sa podpísalo niekoľko rekonštrukcií, ktoré ho vyprofilovali na dnešnú podobu. Posledné výraznejšie úpravy prebiehali na hrade ešte koncom 60. rokov. V jeho priestoroch sídli Slovenské národné múzeum, ktoré poteší všetkých nadšencov histórie.

Bratislave máme však ešte jeden známy hrad. Je ním hrad Devín. Tento hrad je už dnes vyhlásený za kultúrnu pamiatku a patrí k najstarším hradom na Slovensku. Dostupnosť k hradu je pohodlne zabezpečovaná viacerými linkami MHD. Pre krásny výhľad je jednou z prvých turistických zastávok v Bratislave.

Veľkou výhodou pre Bratislavčanov aj všetkých návštevníkov je to, že v lete nemusia chodiť k vode ďaleko. V Bratislave, resp. v jej jednotlivých častiach, sa nachádza viacero jazier. Asi najznámejším a najobľúbenejším z nich sú Zlaté piesky. Tento areál ponúka mnoho športových aktivít, plnú vybavenosť službami a atraktívnu piesočnú pláž. Na Zlatých pieskoch môžete vyskúšať vlek pre vodné lyžovanie, zahrať si tenis, futbal či plážový volejbal, prípadne si požičať rôzne vodné plavidlá alebo sa vyblázniť na tobogáne.

Ďalším známym jazerom je Veľký Draždiak v mestskej časti Petržalka. I napriek tomu, že nie je oficiálne vyhlásený za prírodné kúpalisko, tu trávia leto tisíce ľudí. V posledných rokoch pri jazere vybudovali aj detský areál. Populárne sú aj jazerá Kuchajda či Vajnorské jazerá. Tieto sú využívané počas celého roku ako rybárske revíry, v lete slúžia na rekreáciu a v zime časť z nich na korčuľovanie. V blízkosti Bratislavy sa nachádzajú aj známe Slnečné senecké jazerá, ktoré obľubujú aj zahraniční turisti.

Najbližším lyžiarskym strediskom je Pezinská Baba, vzdialená len pár kilometrov od Bratislavy, pri meste Pezinok. Sú tu tri zjazdové trate, 5 vlekov, sánkarská dráha a aj trasy pre bežecké lyžovanie. Časť zjazdoviek je aj osvetlená, čo umožňuje aj večerné lyžovanie.

Atrakciou pre malých aj veľkých je bratislavská ZOO. Nachádza sa v Mlynskej doline a je veľmi známou zoologickou záhradou v Európe. Spočiatku malá ZOO sa neustále rozrastá a chová stále viac zvierat. Príťažlivým najmä pre deti je aj novovybudovaný Dinopark.

Bratislava sústreďuje v sebe mnoho príležitostí na návštevu či dovolenku. Môžete si zájsť do jedného z divadiel, napríklad do Slovenského národného divadla, do Divadla Astorka, Aréna, či do divadla Nová scénaNačerpať vedomosti o histórii mesta príďte do Slovenského národného múzea, či do Mestského múzea. Pri prechádzkach Bratislavou sa zastavte aj v jednej z mnohých galérií, pokochajte sa krásnou katedrálou či kostolíkmi.

Bratislave sa pravidelne konajú každoročne viaceré kultúrne podujatia, koncerty, festivaly a početné významné športové akcie.

ubytovanie v Bratislave a v jej širokom okolí nie je núdza. Ako v každom väčšom meste aj v hlavnom meste môžete pohodlne prenocovať a vychutnať si aj služby s tým spojené. K dispozícií je viac luxusných hotelov s vynikajúco vybavenými wellness centrami. V meste sú k dispozícií aj hotely nižšej kategórie, penzióny či motely, ako aj turistické ubytovne. V blízkosti rekreačných areálov sa ponúka možnosť ubytovania v chatových osadách v chatách či dokonca v stanoch.

Bratislava predstavuje mesto, ktoré má čo ponúknuť turistom, športovcom aj dovolenkárom. Navštívte moderné „little big city“ a príďte sa zabaviť do centra mesta, poprechádzať uličkami historického jadra a v lete vychutnať atmosféru rekreačných areálov.

Názory a odporúčania

Juraj Lim (ubytovateľ) 6.11.2018
Marianka je pokojné a krásne miesto na okraji Bratislavy, rozložená na úpätí Malých Karpát, v objatí nádherných bukových a dubových lesov. Pahorkatý terén je priam pozvaním pre ľudí milujúcich i aktívnu dovolenku: turistov, hubárov, poľovníkov, ale cyklo-turistov, kedže okolitý terén je priam popretkávaný cyklotrasami... Marianka je však zároveň i ideálnym miestom pre pokoj, relax a rozjímanie v priľahlom, cca. 250 ročnom parku s mnohými unikátnymi stromami (napr. 200 r. platan), prameňom liečivej svätej vody, ktorý je povedľa vyše 800 ročnej, krásne zrekonštruovanej bazilike Panny Márie (Basilica Minor). Náš penzión má vynikajúcu polohu, ktorá je vzdialená iba 11 km od historického centra hlavného mesta. Kedže sa náš penzión nachádza kúsok od mestskej diaľnice, autom túto cestu pohodlne zvládnete do max 12-15 min. prípadne autobusom č. 215, ktorý má zastávku iba 20 m od penziónu.
Ľuboš Štekl (ubytovateľ) 8.10.2018
Bratislavský hrad, múzea a galérie v Bratislave či Viedni, múzeum Danubiana či Rímske múzeum Gerulata, Bratislavské vianočné trhy, Viedenské vianočné trhy, Zámok Schloss Hof (30 km), vodné dielo Čunovo, areál vodných športov Čunovo...
Lucie Neradová (rodina s malými deťmi - návštevník) 11.8.2018
Pekne
Jozef Sceranko (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.6.2018
Blizkost k hlavnemu mestu, mnoho moznosti na vylet a zabavu.
petra a petr eisnerová (mladý pár - návštevník) 7.12.2017
Vinárska oblasť v dosahu Bratislavy - aj to má svoje výhody :-)
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
Možnost stravování - doporučujeme Patrónsky pivovar v blízkosti penzionu. Možnost také kulturního vyžití - divadla, organizované programy města přímo v centru města.
Miroslav Sečkár (starší pár - návštevník) 24.7.2017
Je to región ako stvorený na dovolenku a oddych.Doporučujeme to zažiť aj ďalším záujemcom a dovolenkárom
Zdenka Vavřiňáková (skupina - návštevník) 15.8.2016
Bezva koupání,šlapadla,výlety,tobogány,vláček kolem jezer,Bratislava, každý večer u jezera zábava.Super! :-)
Zobraziť viac...