Loading

Ubytovanie v Slovenskom Grobe

(1 objekt + 48 objektov v okolí 25 km)

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob, v obci / v meste
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!

Hotel Kriser

Pezinok (Slovenský Grob 3,1 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob (Slovenský Grob 3,3 km vzdušne), v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!

Hotel Jeleň

Pezinok (Slovenský Grob 3,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre mesta!
1 - 49 / 49

Slovenský Grob

Malá obec Slovenský Grob leží dva kilometre od okresného mestečka Pezinok pod svahmi Malých Karpát v nadmorskej výške okolo 150 m n. m.

Grob preslávil predovšetkým chov a predaj kačíc a husí. Taktiež je známy usporiadavaním husacích hodov. Jedinečnú špecialitu – pečenú hus, či kačicu tu môže každý ochutnať aj s husacou pečienkou, ktorá ku hodom neodmysliteľne patrí. Mäsko môžete zajedať domácimi lokšami a zapíjať burčiakom alebo niektorým skvelým malokarpatským vínkom. Za týmito dobrotami, pripravovanými podľa tradičných domácich receptov, ktoré sa v rodinách dedia, sem prichádzajú ľudia z okolia, ako aj zo zahraničia. Sezóna husaciny trvá zvyčajne od septembra až do polovice decembra. Najstaršia reštaurácia v obci je z roku 1973. Recepty na prípravu sú jednoduché, s využitím tradičných surovín, aby vynikla pravá chuť jedla. Na zatraktívnenie tejto tradície obec organizuje aj Deň otvorených dverí prevádzok s husacinou. V Slovenskom Grobe si na voňavých dobrotách pochutnáte vo viac ako 30 podnikoch. To je celkom slušné číslo, nemyslíte?

Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1214. V obci pôsobí už 20 rokov spevácky zbor Liturgia, aktívni sú aj miestni záhradkári. Tradíciou je obcou organizovaná výstava vín, kde býva vystavených nad 200 vzoriek vína. V novej časti Slovenského Grobu - Šúr, potešia deti detské ihriská. Počas roka sa v obci organizujú viaceré zaujímavé posedenia, ako napríklad posedenie pri šiškách, babská zábava na konci fašiangu, posedenie pri pagáčikoch, stavanie mája a majáles. V lete v júni sú to hody a opekačky.

V obci sa nachádza rímskokatolícky kostol sv. Jána Krstiteľa dostavaný v roku 1635, ktorý je najstaršou stavbou v obci. O štyri roky neskôr bol kostol vysvätený k sviatku svätého Jána Krstiteľa. Od roku 1926 má kostol nové zvony. Koncom 19. storočia bol čiastočne rekonštruovaný - bola osadená železná vstupná brána do kostola a bočná brána. Veľká rekonštrukcia prebehla v polovici minulého storočia, kedy bola vymenená strecha, pristavené krídla a osadené farebné okná popri oltári, neskôr pribudol pri kostole plot a cintorín. Koncom roka 2014 bol nad hlavnou bránou vybudovaný prístrešok. Ďalšou zaujímavou stavbou v Grobe je malá kaplnka svätej Anny pochádzajúca z roku 1790. Pútnickým miestom, ku ktorému sa každoročne organizuje púť, je kaplnka Sedembolestnej Panny Márie z polovice 18. storočia. V obci je aj pomník obetiam 1. svetovej vojny.

Ak máte radi kúpanie v prírode, na vlastné riziko môžete v lete využiť napríklad blízke Vajnorské jazerá, nazývané aj Bager. Ich okolie je záhradkárskou a chatárskou lokalitou. Je tu povolený aj rybolov. Neďaleko od Grobu sa nachádza Národná prírodná rezervácia Šúr. Od kaplnky pri Svätom Juri sa môžete po zelenej turistickej značke vydať ku symbolickej mohyle stojacej na mieste, kde 4. mája 1919 tragicky zahynul československý minister a generál Dr. Milan Rastislav Štefánik a jeho sprievod. Okolo mohyly je tu vybudovaný malý parčík. Autorom návrhu je známy slovenský architekt Dušan Jurkovič.

Na týchto miestach môžete bez obáv vytiahnuť aj bicykel. Budete môcť otestovať novú malokarpatsko-šúrsku cyklomagistrálu s názvom Jurava, ktorá na 28 kilometroch prepája bratislavskú Raču, Svätý Jur a Vajnory. Pri bicyklovaní si môžete naplno vychutnať krásy tohto vinohradníckeho kraja, ktorý tvorí súčasť Malokarpatskej vínnej cesty, a spoznávať miestne kultúrno-historické pamiatky. Pri dobrom počasí je možné obdivovať pri bicyklovaní hrebeň Malých Karpát.

Práve do Karpát sa môžete vydať za väčšími prevýšeniami. Ak za východisko zvolíte Svätý Jur, po modrej značke prejdete cez SalašKošarisko. Občerstviť sa dá v chate Cementárka. Červená značka vedie aj na hrad Pajštún, ktorý je často navštevovaným miestom. Odtiaľto sú za dobrého počasia viditeľné rakúske Alpy. Môžete tu opekať či piknikovať. Z okolia sem často chodia aj horolezci, ktorí využívajú na lezenie skalné steny pod hradom. Z Jura je možné navštíviť aj Biely Kríž, kde je množstvo turistických chodníkov. Prevýšenie je nenáročné, a tak sa môžete tými miestami aj bicyklovať. V zime, ak je dostatok snehu, sa tu dá bežkovať.

Hlavným hrebeňom Karpát vedie červená značka, ktorá Vás dovedie až na vzdialenejšiu Pezinskú Babu. Práve tu je v zime lyžiarom k dispozícii lyžiarske stredisko Baba - Pezinok vo výške 527 m n. m. Sú tu tri zjazdové trate s dĺžkami 500, 700 a 1000 metrov. V stredisku sú aj 1, 2 a 5 kilometrov dlhé bežecké trate a sánkarská dráha.

Slovenský Grob poskytuje pokojné prostredie pre tých, ktorí si tu chcú vychutnať miestne špeciality alebo výborné vínko. Okolie poskytuje veľa možností na turistiku, cyklistiku či spoznávanie kultúrnych pamiatok, a tak tu kľudne môžete stráviť aj niekoľko dní v kruhu priateľov alebo rodiny. Nudiť sa tu určite nebudete. Už si treba len vybrať z ponuky ubytovania podľa Vašej chute - tunajšie penzióny a hotely sú Vám plne k dispozícii. Prajeme, nech sú to príjemne strávené a nezabudnuteľné chvíle.