Loading

Penzióny v Bratislave

(8 objektov + 2 objekty v okolí 25 km)

Pútnický dom v Marianke

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri...
Cenovo výhodné ubytovanie v Bratislave!

Robotnícka ubytovňa Raki

Bratislava - Petržalka, v obci / v meste
Luxusný penzión aj ubytovňa-skvelé ceny

Penzión pri kaštieli

Bratislava - Rusovce, v obci / v meste, v centre mesta
Vidiek v hlavnom meste, raňajky v cene!

Penzión Relax

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste
U nás ako doma :)

Penzión Hviezda

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste, pri letisku
Cenovo dostupné ubytovanie v Bratislave

Penzión Angelika

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste
Super poloha a komfortné ubytovanie!

Apart Hotel VILLA IVICA

Bratislava - Záhorská Bystrica, na okraji obce / mesta, pri...
priama rezervácia: zľava 15% do 15. júna

House Apartments

Bratislava - Podunajské Biskupice, v obci / v meste, v centr...
pre skupiny aj jednotlivcov!

Penzión PRIVÁT Stupava

Stupava (Bratislava 13,5 km vzdušne), v obci / v meste
Komfortné ubytovanie neďaleko Bratislavy

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob (Bratislava 16,1 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!
1 - 10 / 10

Penzióny Bratislava

Penzióny Bratislava 1

Naše hlavné mesto je symbolom ruchu, života a historického bohatstva. Zohralo dôležitú úlohu nielen vo vývoji Slovenska, ale aj celej strednej Európy. Kedysi jedno z najznámejších miest Európy, dnes populárny cieľ turistov z celého okolia.

Bratislava je skutočným veľkomestom. Ak si v ňom chcete napriek tomu užiť štipku domáckej atmosféry a pohostinnosti, vyberte si ubytovanie v niektorom bratislavskom penzióne. Na výber ich máte dosť a v porovnaní s hotelmi majú hneď niekoľko výhod. Ubytovatelia majú k svojim hosťom priateľskejší a osobnejší prístup a vďaka tomu sa tu budete cítiť takmer ako doma.

Kvôli čomu sa oplatí vidieť Bratislavu na vlastné oči? Je toho viac než dosť a nebudete vedieť, kde skôr začať. Bratislava bola vše 200 rokov hlavným mestom Uhorska. Vtedy zaznamenala poriadny rozmach a stala sa skutočným kultúrnym centrom celého Uhorska. Bola dokonca aj korunovačným mestom.

Penzióny Bratislava 2

Na všetky tieto historické udalosti sa mlčky prizeral Bratislavský hrad. Dodnes je najväčšou dominantou mesta a jednou z prvých atrakcií, ktoré by ste mali vidieť. Pod ním sa rozprestiera Staré mesto, zachovalá historická mestská časť. Nájdete tu mnoho pamiatok, napríklad radnicu, môžete sa vyfotiť pri známej soche Čumila alebo sa prejsť pod Michalskou bránou. Staré mesto je čarovným miestom a pamiatky nie sú jeho hlavným lákadlom. Už len obyčajná prechádzka úzkymi uličkami a návšteva rôznych zapadnutých kaviarničiek je mimoriadne lákavá.

Bratislava ponúka desiatky krásnych miest aj mimo historického centra. Zaujímavé sú bratislavské mosty, každý z nich je osobitým architektonickým unikátom. Mnoho penziónov v Bratislave leží aj blízko známych rekreačných oblastí. Tie sú hlavne pri vodných plochách, ktoré sú vyhľadávané najmä v lete. Takéto penzióny nájdete pri Zlatých pieskoch, Kuchajde či Vajnorských jazerách. Za oddychom pri vode a bronzovým opálením nemusíte chodiť ku moru, možno postačí Magio pláž v Bratislave.

Penzióny Bratislava 3

Množstvo penziónovBratislave nájdete aj v jej okrajových častiach či pod svahmi Malých Karpát. Mestské časti ako Vajnory, Devínska Nová Ves, Dúbravka či Rača sú príjemnými mestskými časťami, kde si užijete krásnej prírody a pokoja. A to všetko len pár minút jazdy od rušného bratislavského centra. Tu je koncentrácia penziónov najvyššia. Niektoré sú menšie s rodinnou atmosférou, pričom pri Vašom odchode si s majiteľom budete možno aj tikať. Iné sa približujú hotelom nielen veľkosťou, ale aj kvalitou poskytovaných služieb. Mnoho bratislavských penziónov má pre hostí svoju kuchyňu a môžete tak ochutnať niektorú z obľúbených domácich špecialít.

Ďalšou a pre mnohých najväčšou výhodou penziónov sú spravidla nižšie ceny ubytovania. Rovnako je plusom aj ich poloha. Väčšinou nie sú situované priamo v centre a preto si penzióny vyberajú skôr turisti, ktorí chcú byť síce v hlavnom meste, no zároveň v pokojnom prostredí. A práve pri tejto požiadavke vychádzajú penzióny svojim návštevníkom v ústrety. Stačí si pozrieť ich pestrú ponuku a niektorý z nich Vás určite osloví.