Loading

Ubytovanie v Bratislave v Starom Meste

(6 objektov + 30 objektov v okolí 25 km)

Priestory na prenájom Galandová 7

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v chatovej osade
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

Elisabeth Old Town

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Bratislavy, za výhodnú cenu

Hotel ANTARES

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!

Apartmány Mickiewiczova

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné apartmány v centre Bratislavy!
1 - 36 / 36

Bratislava Staré Mesto

Bratislava je hlavným mestom Slovenska a ako každá správna metropola toho ponúka naozaj dosť. Najviac zaujímavostí sa nachádza v turisticky najpríťažlivejšej mestskej časti, v Starom Meste. Práve to Vám dnes predstavíme.

Staré Mesto je predovšetkým historické centrum a priľahlé uličky. Kedysi táto časť tvorila celú Bratislavu a ostatné štvrte boli len jej predmestiami. V bratislavskom centre sa nachádza mnoho známych pamiatok. Jedným zo symbolov nášho hlavného mesta je Michalská brána. Do stredovekého mesta kedysi viedli 4 brány. Michalská brána pod Michalskou vežou je už poslednou zachovalou. V nej sa nachádza expozícia zbraní a prejsť sa budete môcť po Michalskej ulici, ktorá patrí k najstarším v meste.

Hlavné námestie je najznámejším bratislavským námestím. Je vyhlásené dokonca za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najznámejšími na námestí sú Rolandova fontánaStará radnica. V jej veži je zamurovaná delová guľa, ktorú vystrelili vojská samotného Napoleona. V blízkosti námestia nájdete aj známe bratislavské sochy, ktoré sú vďačným fotoobjektom turistov. Ide o Čumila, Schoner NácihoNapoleonovho vojaka.

Nemiňte ani najstarší a najväčší bratislavský kostol, dóm sv. Martina. Je známy aj z historického hľadiska. Bola v ňom korunovaná Mária Terézia. Okrem nej tu malo korunováciu ďalších 10 panovníkov Uhorského kráľovstva.

Symbol Bratislavy, aj Slovenska. Bratislavský hrad. Leží na vŕšku nad Starým Mestom a už po stáročia nad ním drží ochrannú ruku. Dnes tu nájdete reprezentačné priestory a múzeum. Zaujímavosťou je, že kedysi bol hrad totálnou ruinou, jeho neveselý osud zmenila kompletná rekonštrukcia.

Starom Meste sa nachádza aj mnoho palácov. Spomenieme len dva najvýznamnejšie. Prvým je Primaciálny palác, kde má sídlo primátor Starého Mesta. V nádhernej budove zasadal Uhorský snem, dnes sa v nej konajú rôzne výstavy, či koncerty. Snáď ešte známejším je Grasalkovičov palác, známy aj ako PrezidentskýSídli v ňom prezident a na čestnom nádvorí budete mať možnosť sledovať striedanie sa čestnej stráže.

Bratislava a obzvlášť jeho Staré Mesto Vám ponúknu ešte oveľa viac. Na Hviezdoslavovom námestí narazíte na historickú budovu Slovenského národného divadla. Náhľadom do stredoveku je prechádzka po Františkánskom námestí. Z ostatných pamiatok spomenieme dom U dobrého pastiera, Pálfiho či Esterházyho palác. Okrem týchto pamiatok sa vyberte aj na Slavín, s deťmi si obzrite ZOO a zaplávajte si na jednom z mnoho kúpalísk. Potulky zasneženými uličkami Bratislavy si ozvláštnite lyžovačkou na Zochovej chate.

Ak chcete bývať priamo v Starom Meste, pripravte sa na pomerne vysoké ceny. Pokiaľ peniaze nie sú problémom, užijete si tie najkomfortnejšie a najluxusnejšie bratislavské hotely. Služby na tej najvyššej úrovni a centrum mesta priamo za oknom. Možno však hľadáte niečo lacnejšie. Ani v tom prípade neodídete s dlhým nosom. V centre nájdete niekoľko jednoduchých turistických ubytovní, prípadne hostelov. V nich zaplatíte za noc len pár eur. Ak idete s rodinkou, možno bude najvýhodnejšie prenajať si na pár dní zariadený byt kdesi na súkromí a užívať si nerušený pokoj. A všade to budete mať blízko. Staré Mesto má ani nie 10 kilometrov štvorcových a žije tu 40 000 obyvateľov. Takže nuda nehrozí.

Názory a odporúčania

Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.