Loading

Ubytovanie v Bratislave v Starom Meste

(6 objektov + 30 objektov v okolí 25 km)

Priestory na prenájom Galandová 7

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v chatovej osade
Priamo v centre mesta za skvelé ceny!

Penzión Angelika

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste
Super poloha a komfortné ubytovanie!

Elisabeth Old Town

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Bratislavy, za výhodnú cenu

Hotel ANTARES

Bratislava - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Luxusné! Sauna, vírivka, blízko centra!
1 - 36 / 36

Bratislava Staré Mesto

Bratislava je hlavným mestom Slovenska a ako každá správna metropola toho ponúka naozaj dosť. Najviac zaujímavostí sa nachádza v turisticky najpríťažlivejšej mestskej časti, v Starom Meste. Práve to Vám dnes predstavíme.

Staré Mesto je predovšetkým historické centrum a priľahlé uličky. Kedysi táto časť tvorila celú Bratislavu a ostatné štvrte boli len jej predmestiami. V bratislavskom centre sa nachádza mnoho známych pamiatok. Jedným zo symbolov nášho hlavného mesta je Michalská brána. Do stredovekého mesta kedysi viedli 4 brány. Michalská brána pod Michalskou vežou je už poslednou zachovalou. V nej sa nachádza expozícia zbraní a prejsť sa budete môcť po Michalskej ulici, ktorá patrí k najstarším v meste.

Hlavné námestie je najznámejším bratislavským námestím. Je vyhlásené dokonca za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Najznámejšími na námestí sú Rolandova fontánaStará radnica. V jej veži je zamurovaná delová guľa, ktorú vystrelili vojská samotného Napoleona. V blízkosti námestia nájdete aj známe bratislavské sochy, ktoré sú vďačným fotoobjektom turistov. Ide o Čumila, Schoner NácihoNapoleonovho vojaka.

Nemiňte ani najstarší a najväčší bratislavský kostol, dóm sv. Martina. Je známy aj z historického hľadiska. Bola v ňom korunovaná Mária Terézia. Okrem nej tu malo korunováciu ďalších 10 panovníkov Uhorského kráľovstva.

Symbol Bratislavy, aj Slovenska. Bratislavský hrad. Leží na vŕšku nad Starým Mestom a už po stáročia nad ním drží ochrannú ruku. Dnes tu nájdete reprezentačné priestory a múzeum. Zaujímavosťou je, že kedysi bol hrad totálnou ruinou, jeho neveselý osud zmenila kompletná rekonštrukcia.

Starom Meste sa nachádza aj mnoho palácov. Spomenieme len dva najvýznamnejšie. Prvým je Primaciálny palác, kde má sídlo primátor Starého Mesta. V nádhernej budove zasadal Uhorský snem, dnes sa v nej konajú rôzne výstavy, či koncerty. Snáď ešte známejším je Grasalkovičov palác, známy aj ako PrezidentskýSídli v ňom prezident a na čestnom nádvorí budete mať možnosť sledovať striedanie sa čestnej stráže.

Bratislava a obzvlášť jeho Staré Mesto Vám ponúknu ešte oveľa viac. Na Hviezdoslavovom námestí narazíte na historickú budovu Slovenského národného divadla. Náhľadom do stredoveku je prechádzka po Františkánskom námestí. Z ostatných pamiatok spomenieme dom U dobrého pastiera, Pálfiho či Esterházyho palác. Okrem týchto pamiatok sa vyberte aj na Slavín, s deťmi si obzrite ZOO a zaplávajte si na jednom z mnoho kúpalísk. Potulky zasneženými uličkami Bratislavy si ozvláštnite lyžovačkou na Zochovej chate.

Ak chcete bývať priamo v Starom Meste, pripravte sa na pomerne vysoké ceny. Pokiaľ peniaze nie sú problémom, užijete si tie najkomfortnejšie a najluxusnejšie bratislavské hotely. Služby na tej najvyššej úrovni a centrum mesta priamo za oknom. Možno však hľadáte niečo lacnejšie. Ani v tom prípade neodídete s dlhým nosom. V centre nájdete niekoľko jednoduchých turistických ubytovní, prípadne hostelov. V nich zaplatíte za noc len pár eur. Ak idete s rodinkou, možno bude najvýhodnejšie prenajať si na pár dní zariadený byt kdesi na súkromí a užívať si nerušený pokoj. A všade to budete mať blízko. Staré Mesto má ani nie 10 kilometrov štvorcových a žije tu 40 000 obyvateľov. Takže nuda nehrozí.

Názory a odporúčania

Ľuboš Štekl (ubytovateľ) 10.9.2018
Naše ubytovanie je vhodné hlavne pre turistov a športovcov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Bratislavu alebo Viedeň. Pokoj a komfort sú zaručené. Vynikajúca dostupnosť do hlavného mesta. Obec má napojenie na diaľničný obchvat. Do Rakúskych obcí napr. (Kittsee - 3 km) sa dostanete do 5 minút autom aj na bicykloch po poľných cestách. Nákupné centrá v Bratislave a v Rakúsku - na dosah. Taktiež možnosť windsurfing na vodnom diele Čunovo aj splav Dunaja.
Juraj Lim (ubytovateľ) 8.9.2018
Marianka je najstaršie pútnické miesto na Slovensku a prvé mariánske pútnické miesto v celom Uhorsku. Hoci dnes je veľa takých, ktorí nevedia o jej sláve, kedysi bola prinajmenšom rovnako slávna, ako rakúsky Mariazell alebo poľská Częstochowá. Prežila časy prvých zázrakov. Prestála aj chvíle, kedy sa krajinou preháňali Turci na koňoch a smrť bola rovnako blízko ako ráno. Hostila najslávnejších panovníkov a nedohľadné rady pútnikov. Dávala im silu, nádej aj rozhrešenie. Komunisti sa snažili vygumovať ju z mapy, ale duch miesta pretrval. Tak ako po stáročia – je tu pre všetkých, ktorí hľadajú, aj tých, čo už našli.
Libor (skupina - návštevník) 3.10.2017
V blízkosti MHD do centra a ostatních částí Bratislavy, dále v blízkosti relaxační - odpočinkový park. Velmi dobrá dopravní dostupnost. Nádherná část historické části města.
Ivan (skupina - návštevník) 27.7.2017
Lokalita Vlčie Hrdlo s plnou socialnou vybavenostou ....
Gabriela (rodina s malými deťmi - návštevník) 29.10.2016
Mesto super, kúpalisko paráda.
Oswald Pichta (mladý pár - návštevník) 14.6.2016
Vo Viedni som si objednal niečo v rovnakej cenovej relácii a bolo to úžasne,v Budapešti tiez to bolo na úrovni. Toto v BA - HNUS, takto ten komunizmus nedohodneme ani keby sme išli oproti nemu...
martin Žitniak (sólo hosť - návštevník) 9.5.2016
jednoznačne lokalita, história, festivaly (Majáles, noc múzeí, svetový beh atd atd + iné možnosti (parky, zjazdovka, lanovka a pod.). Každý sem hlavne chodí kvôli práci nie?
Tomáš Páterek (skupina - návštevník) 13.12.2015
nič
Peter Hyben (mladý pár - návštevník) 6.9.2015
nič moc
Janka Kopicova (rodina s malými deťmi - návštevník) 25.7.2015
Sturovo je idealne pre rodiny s detmi