Loading

Ubytovanie v Pezinku

(5 objektov + 41 objektov v okolí 25 km)

Hotel Jeleň

Pezinok, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre mesta!

Chata Luky

Pezinok, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

Pezinok, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Ubytovňa QHome

Pezinok, na okraji obce / mesta
Zrekonštruovaná ubytovňa-blízko centa

Hotel Kriser

Pezinok, v obci / v meste
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob (Pezinok 3,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!

Chata v Údolí slnka

Limbach (Pezinok 6,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Chata v krásnom tichom prostredí lesa

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob (Pezinok 6,9 km vzdušne), v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!

Chata Fugelka

Dubová PK (Pezinok 10,4 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Chata v tichom prostredí pod lesom

Chata Cementarka

Lozorno (Pezinok 10,4 km vzdušne), na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA
1 - 46 / 46

Pezinok

Na jednej strane moderné, rýchlo sa rozvíjajúce mesto so všetkými jeho vymoženosťami. Na strane druhej tradičná architektúra, zaujímavé pamiatky a blízkosť prírody. To všetko okorenené chuťou kvalitného vína. Taký je Pezinok. Toto neveľké mesto sa nachádza len na skok od našej metropoly Bratislavy v malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Pôvodne zlaté banícke mesto bolo v 17. - 18. storočí jedným z najbohatších v Uhorsku. Bohatstvo a slávu mu ale prinieslo predovšetkým vinárstvo. Pripomienkami banskej činnosti sú dnes viaceré štôlne i tajcha - umelé banské jazero. Okrem zlata sa tu ťažil pyrit a antimón. Posledná antimónová baňa bola zatvorená až v roku 1994.

Výroba vína je aj v súčasnosti neodmysliteľnou súčasťou Pezinka. Ako jedna z obcí Malokarpatskej vínnej cesty ponúka možnosti ochutnávky vín v množstve vínnych pivníc. Zaujímavosťou je Národný salón vín. Možno tu nájsť tie najlepšie vína z celého Slovenska v danom roku. S týmto tradičným odvetvím je spojené aj množstvo kultúrnych podujatí. Samozrejmosťou je vinobranie, ale aj vínne trhy, požehnávanie mladého vína a deň otvorených pivníc.

V Pezinku sa organizuje tiež množstvo iných zaujímavých podujatí. Výnimočným je napríklad medzinárodný festival pouličného divadla s názvom Cibulák. Každoročne sa tu koná i súťaž v parkúrovom skákaní koní či preteky automobilových veteránov.

Pezinok však určite stojí za to navštíviť nielen počas spomínaných akcií. Mesto disponuje množstvom kultúrnych pamiatok. Nachádza sa tu viacero bývalých šľachtických kúrií. Takisto aj veľa zachovaných domov s tradičnou, zväčša renesančnou architektúrou. Tieto domy sú zvláštne svojím prispôsobením sa výrobe vína. V niektorých sú dokonca hospodárske priestory súčasťou obývacích priestorov. Spomenúť treba aj cirkevné pamiatky. V Pezinku je viacero kostolov, taktiež kláštor kapucínov. Nájdeme tu i židovský cintorín a židovskú synagógu, postavenú zo zbúraný