Loading

Ubytovanie v Komárne

(3 objekty + 10 objektov v okolí 25 km)

Hausboat - Život je dobrý

Komárno, mimo obce / mesta, pri vode
Plávajúci dom na rieke Váh!

Hausboat - Život je fajn

Komárno, mimo obce / mesta, pri vode
Luxusný plávajúci dom na rieke Váh!

Hotel Panoráma

Komárno, v obci / v meste, pri kúpalisku
Termálne kúpalisko hneď vedľa hotela

Chaty Rybník Imeľ - za vodou

Imeľ (Komárno 13,4 km vzdušne), na samote, pri vode
Chaty na samote s mólom nad riekou!

Apartmány MA.JA.MI a Penzión JARKA

Patince (Komárno 13,4 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Priamo v areáli termálneho kúpaliska!

Villa Gracia Patince

Patince (Komárno 13,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Vírivka v cene ubytovania!

Apartmány MAJÁK

Patince (Komárno 13,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Novinka "požičovňa bicyklov".

Penzión Dana

Patince (Komárno 13,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Dieťa do 5 rokov bez lôžka zadarmo

Penzión Adriana Apartmány HAWAII

Patince (Komárno 13,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Klimatizované izby a wifi zdarma

Emma Apartmán-Patince

Patince (Komárno 13,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Ubytovanie v areáli termálneho kúpaliska
1 - 13 / 13

Komárno

Komárno 1

Mesto Komárno sa nachádza v Komárňanskom regióne. Leží na východnom cípe Žitného ostrova, pri sútoku Dunaja a Váhu. Mesto obklopujú ploché nížiny, agátové lesy a topoľové porasty. Mesto sa vyznačuje bohatou históriou. Žili tu Kelti, Rimania ale aj Avari. Tieto národy za dlhé stáročia zanechali po sebe množstvo pamiatok, ktoré lákajú návštevníkov z celej Európy.

Návštevu mesta začnite určite poznávaním. Kultúrne a historické pamiatky Vás očaria. Navštívte Starú pevnosť, ktorú tvorí systém bášť a múrov okolo celého mesta. Pri prehliadke Vám vyrozprávajú tajuplné príbehy, ktoré sa stali medzi týmito múrmi. Ďalšou zaujímavosťou je klasicistický kostol sv. Rozálie. Turisticky najzaujímavejšou časťou mesta Komárno je určite historická pešia zóna. Vašu pozornosť tu upúta mestská radnica na námestí generála Klapku. Keď si posedíte na lavičkách a počkáte si na poludnie, z dverí veže vystúpi panáčik, ktorý Vám zahrá zaujímavú melódiu. Komárno 2Neďaleko radnice sa nachádza najstarší pomník v meste Trojičný stĺp zo 17. storočia. Heslo Františka Jozefa I. „ v jednote je sila“, zdobí majestátnu budovu Dôstojníckeho pavilónu. Charakteristickou stavbou mesta je vodárenská veža, ktorá je orientačným bodom v meste.

Zaujímavosťou mesta je architektonický unikát Nádvorie Európy. Nachádza sa tu spleť uličiek, kde každá budova charakterizuje jednotlivé štáty Európy. V strede námestia sa nachádza fontána, pri ktorej si môžete posedieť. V budovách na námestí sú kaviarne, predajne suvenírov a rôzne obchody. Nájdete tu aj čínsku, taliansku, či mexickú reštauráciu.

Mesto je bohaté na kultúrne a hudobné programy. Konajú sa tu celoročne rôzne slávnosti, festival filmu a divadla. Váš večer spestria vinárne s hudobným programom a pre mladých sú tu diskotéky.

Rodinný program si urobte v termálnom kúpalisku. Termálna voda obsahuje minerálne látky, ktoré prospejú Vášmu zdraviu. Nachádza sa tu rekreačný, sedací a detský bazén. Komárno 3Pre celoročné využitie je tu zaujímavý bazén s mobilnou priesvitnou strechou. Ponúka atrakcie ako sú vzduchové lehátka, vodopády a hydromasáže. V areáli kúpaliska sú rozsiahle plážové priestory, ihrisko na volejbal, stoly na vonkajší stolný tenis, preliezky a pieskovisko pre deti a drevený vláčik pre najmenších.

Okolité vodné toky, ako mŕtve rameno Váhu či Dunaja, poskytujú možnosť vodných športov a rybolovu.

Ubytovať sa v Komárne nie je problém. Sú tu apartmány pre rodiny s deťmi či väčšie skupiny. Poskytujú pekne zariadené izby, možnosť športovania a ihriská pre deti. V centre mesta sú k dispozícii pre náročných rôzne hotely s romantickými izbami, reštauráciami a barmi. Keď Vás lákajú prírodné krásy, ubytujte sa v malých chatkách pri vode neďaleko mesta. Je tu príjemné a tiché prostredie, vhodné pre romantikov a pre tých, ktorí túžia po nerušenom oddychu. Neďaleko kúpaliska sa nachádza autocamping určený na stanovanie a pre pobyt v obytných karavanoch. Je tu zabezpečené prírodné ohnisko a piknikové stravovanie v altánkoch.

Dúfame, že krása mesta a okolitej prírody Vás očarí a poskytne Vám nezabudnuteľné spomienky. Prajem príjemnú dovolenku v meste Komárno.

Názory a odporúčania

Juraj Petro (sólo hosť - návštevník) 18.2.2020
Centrum
Andrea Arpášová (starší pár - návštevník) 17.9.2019
Pamiatky
Beáta Brestenská (starší pár - návštevník) 16.9.2019
Bola práve vinná ochutnávka a celé centrum žilo do neskorej noci.
Milan velmi (mladý pár - návštevník) 24.9.2018
Byli jsme naprosto spokojení i s místem a městem, nakupování i služby jsou perfektní.
Juraj Šeliga (rodina so staršími deťmi - návštevník) 20.5.2017
ideálny na bicyklovýlety, pamiatky, pekné mesto
Tomas Divoky (mladý pár - návštevník) 18.9.2016
výborná maďarská kuchyně