Loading

Ubytovanie vo Svätom Jure

(0 objektov + 51 objektov v okolí 25 km)

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob (Svätý Jur 4,7 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!

Hotel Jeleň

Pezinok (Svätý Jur 5,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre mesta!

Hotel Kriser

Pezinok (Svätý Jur 5,7 km vzdušne), v obci / v meste
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Ubytovňa Chorvátsky Dvor

Chorvátsky Grob (Svätý Jur 6,5 km vzdušne), v obci / v meste
Pekné ubytovanie za výhodné ceny!
1 - 51 / 51

Svätý Jur

Je takmer neuveriteľné, že len 14 kilometrov od nášho hlavného mesta môžete nájsť skutočnú oázu pokoja. Malebné mestečko Svätý Jur Vás neohúri svojimi rozmermi, no jeho krásu a okolie môžu závidieť mnohé mestá.

Táto lokalita bola osídlená už dávno. Nasvedčuje tomu pozostatok hradiska. Mestečko malo v regióne významnú pozíciu, konali sa tu trhy a vinárstvo bolo prioritnou aktivitou. Mesto získalo mnohé privilégiá, bolo na úrovni Trnavy či dokonca samotnej Bratislavy. Opäť na tom malo podiel vinárstvo, ktoré je pre mesto charakteristické dodnes.

Čo môžete navštíviť? Bolo by hriechom neochutnať tradičné domáce vína. Po prechádzke po slnkom zaliatych vinohradoch padne dobre posedenie pri vínnej ochutnávke. Romantické pivničky z vás na niekoľko chvíľ urobia znalcov vína.

Samotné mesto na malej ploche ponúka veľké množstvo zaujímavostí. Príkladom typického obydlia je Armbrusterova kúria. Kultúrnou pamiatkou je budova stanice prvej konskej železnice v Uhorsku. Za návštevu stojí aj krásny gotický kostol sv. Juraja s drevenou zvoničkou. Pri potulkách mestskými uličkami narazíte aj na zvyšky pôvodného opevnenia. Dominantou námestia je morový stĺp. Na bohatú históriu a významné postavenie mesta poukazujú aj kaštiele. Príkladom je Pálffyovský kaštieľ, alebo kúria Zichyovcov. Blízko mesta v hustých lesoch sa nachádza aj zrúcanina hradu Biely Kameň. Milovníci prírody musia navštíviť prírodnú rezerváciu Šúr. Staré dreviny ukrývajú obrovské množstvo druhov rastlinstva i živočíšstva. Okolím Svätého Jura prechádza aj náučný chodník s informačnými tabuľami. Zvedavcom napovedia veľa nielen o víne, ale aj histórií a o iných zaujímavostiach.

Okolie zaujme aj priaznivcom cyklistiky či turistiky. Bezprostredná blízkosť Malých Karpát priam nabáda k návšteve ich lesov a dolín. Zlatá studnička či hrad Pajštún sú len zlomkom z možných cieľov pre Vaše výlety. Vrchol Baba ponúka krásne pohľady do okolia a navyše je lyžiarskym strediskom. Nebudete sa tu nudiť ani v zime, okrem zjazdoviek máte k dispozícií bežecké trate. Pozornosť si zasluhuje aj neďaleká Bratislava, ktorá ponúka mnoho možností spoznávania. Susedným mestečkom je Pezinok, taktiež mesto s bohatou vinohradníckou históriou. Zaujímavá je prechádza udržiavaným anglickým parkom miestnej vinárne, ktorá sídli v niekdajšom hrade.

Ubytovať sa môžete v horských hoteloch v blízkosti Malých Karpát. Ďalšou možnosťou je využiť služby penziónov, napríklad aj s doplnkovými agroturistickými aktivitami. Ak vyhľadávate súkromie, ubytovať sa môžete v chatke, alebo využiť priváty.

Malé mestečko, no majúce osobitú atmosféru. Taký je Svätý Jur. Takmer každá ulička na Vás dýchne bohatou vinohradníckou minulosťou. Historické stavby, tradičný spôsob života v spojení s darmi prírody a malebné hory. To všetko čaká už len na Vás.