Loading

Ubytovanie v Bratislave v Rači

(0 objektov + 51 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Alex

Bratislava - Vajnory (Bratislava - Rača 2,1 km vzdušne), v o...
Lacné a kvalitné ubytovanie v Bratislave

Ubytovňa TARIF

Bratislava - Nové Mesto (Bratislava - Rača 3,4 km vzdušne), ...
Pohodové ubytovanie

Motel Kotva

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Rača 4,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri letisku (BA 3,4 km vzdušne)
Štýlové ubytovanie za skvelé ceny!

Ubytovňa Trnavka

Bratislava - Ružinov (Bratislava - Rača 5,1 km vzdušne), v obci / v meste, pri letisku (BA 2,4 km vzdušne)
Čisté ubytovanie za dobré ceny
1 - 51 / 51

Bratislava Rača

Navštíviť naše hlavné mesto je atraktívne nielen pre Slovákov, ale aj pre zahraničných turistov z okolitých krajín. Čo takto spoznať naše najväčšie mesto nie z rušných ulíc jeho centra, ale z pokojného prostredia pod horami s vinohradmi za oknami. Pokiaľ by takáto predstava bola pre Vás lákavá, mestská časť Rača bude tou správnou voľbou presne pre Vás.

Rača je dnes jednou z mestských častí Bratislavy. S viac ako 20 000 obyvateľmi ide o skutočne rozľahlú mestskú časť. Nie vždy však patrila pod naše hlavné mesto. Do roku 1946 bola samostatnou obcou. Prvá písomná zmienka o nej pochádza už z roku 1245. Odjakživa bola významným vinárskym mestom, veď vinič tu pestovali už za čias starých Rimanov. Dodnes ide o jedno z našich najvýznamnejších miest, v ktorých sa vyrába víno, patriace k našim najlepším.

Najväčšia tragédia postihla Raču v roku 1732. Vypukol tu hrozný požiar, ktorý zničil takmer 100 budov. No a kde túto mestskú časť Bratislavy teda nájdete? Nachádza sa na jej severnom okraji, priamo pod svahmi Malých Karpát.

Práve pre svoju polohu je Rača vyhľadávaná aj mnohými turistami. Vedie z nej totiž množstvo turistických chodníkov, ktoré Vás zavedú priamo do srdca Malých Karpát. Najznámejšími turistickými cieľmi sú bezpochyby Kamzík či Biely kríž. Na svoje si tu prídu aj cyklisti. Malé Karpaty sú popretkávané hustou sieťou lesných ciest, na ktorých si dosýta zajazdíte. V blízkom Svätom Jure sa nachádza aj náučný chodník v prírodnej rezervácií Šúr, ktorá je jedinečnou mokraďou. Ide o nenáročnú prechádzku, ktorú zvládnu aj starší.

Čo iné by ste mali počas návštevy Rače vidieť? No jednoznačne naše hlavné mesto, predovšetkým jeho historickú časť, Staré mesto. Michalská brána, Dóm sv. Martina či socha Čumila, to je len niekoľko z najvýznamnejších zaujímavostí. Budova divadla, Grasalkovičov palácBratislavský hrad, to sú ďalšie zaujímavosti, ktoré nesmiete vynechať. Je toho skrátka viac než dosť a určite si na mesto samotné nechajte aj niekoľko dní.

Raču vyhľadávajú turisti aj domáci Bratislavčania vďaka jej polohe v blízkosti hôr. Na svoje si tu prídu aj priaznivci vodných športov. Priamo v Rači nájdete niekoľko kúpalísk a rekreačné centrum. Len kúsok je to na Vajnorské jazero alebo ešte známejšie Zlaté piesky. Môžete tu plávať, surfovať, člnkovať sa a stráviť na nich nezabudnuteľné leto. Skoro ako pri mori. Ak by nebodaj bolo aj toto málo, k dispozícií Vám je štrkovisko Kuchajda či ďalšie kúpaliská v meste. Pokiaľ by sa Vám zachcelo navštíviť zimnú zasneženú Bratislavu a dostali by ste chuť zajazdiť si na bielej pláni, aj v tom Vám vyjde Rača v ústrety. V jej relatívnej blízkosti je obľúbené lyžiarske stredisko Zochova chata.

No a na záver to najpodstatnejšie, ponuka ubytovania. Mestská časť, v ktorej žije viac ako 20 000 obyvateľov, ju určite musí mať špičkovú. A Rača túto charakteristiku spĺňa do bodky. Nájdete tu hotely, prípadne moderné penzióny, niektoré z nich dokonca aj so svojimi vlastnými vínnymi pivničkami. Ak by ste chceli ušetriť, Rača ponúka množstvo privátov najrôznejšej kvality no veľmi priaznivej ceny. Na podhorí Malých Karpát nájdete aj príjemné chaty, stačí si len vybrať.