Loading

Ubytovanie v Šúrovciach

(1 objekt + 28 objektov v okolí 25 km)

Robotnícka ubytovňa Šúrovce

Šúrovce, na okraji obce / mesta
Nové robotnícke ubytovanie za super cenu

Ubytovňa MIA

Zavar (Šúrovce 3,8 km vzdušne), v obci / v meste
Veľmi lacné ubytovanie

Ubytovňa Pod zeleným stromom

Zavar (Šúrovce 3,8 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a študentov

Ubytovňa LUKA

Zavar (Šúrovce 3,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Nové - priamo v centre, výhodná cena!

Ubytovňa Obchodné centrum Zavar

Zavar (Šúrovce 3,8 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie pri Trnave a Peugeote

Ubytovanie Sereď

Sereď (Šúrovce 5,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Pri dlhodobom nájme možná zľava!

Chatová osada Lodenica a Vila Fiesta

Šintava (Šúrovce 6,3 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Ubytovanie Šintava

Šintava (Šúrovce 6,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Moderné samostatné apartmány-nízke ceny!

Penzión Mlyn

Dolná Streda (Šúrovce 7,1 km vzdušne), v obci / v meste
Dlhodobejšie pobyty -cena dohodou

Ubytovací dom Modranka

Trnava (Šúrovce 8,0 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a cestujúcich
1 - 29 / 29

Šúrovce

Šúrovce 1

Obec Šúrovce leží v Podunajskej nížine medzi riekami VáhDudváhTrnavskom okrese. Jej bezprostredné okolie tvorí odlesnená rovina s nadmorskou výškou 130 až 132 m.n.m. Historicky obec vznikla v roku 1944 spojením dvoch obcí - Veľké a Zemianske Šúrovce. Názov obce je odvodený od močiarov šúrov, čo boli rozbahnené mokré miesta. V nich boli na spevnených miestach postavené stráže alebo varty. Obec kedysi ležala na ceste vedúcej od Baltu cez Čechy do Holíča, Šaštína a Trnavy. Odtiaľto cesta pokračovala k Štúrovu a Budínu až na Balkán.

Prvá zmienka o obci Zemianske Šúrovce - vtedy Nemessúr - neskôr Zemanské Šúrovce alebo po maďarsky Nemessúr je z roku 1863. Veľké Šúrovce sa prvýkrát spomínajú v roku 1241 pod názvom Súr, neskôr Suur, Súr, Maior Sur, Naghschwr, Surovec, Welky Súr, Veľký Šúr, Veľké Súrovce alebo po maďarsky Nagysúr. Obec vtedy patrila k majetku hradu Hlohovec, ktorý plnil funkciu strážneho hradu. Jeho majiteľmi boli napríklad Matúš Čák alebo Thurzovci. Opustený hrad v 17. storočí opevnili Turci ako pohraničnú pevnosť. V roku 1668 hrad zanikol. Na jeho mieste bol v 18. storočí postavený terajší kaštieľ.

Medzi hlavné pamiatky v obci patrí rímskokatolícky klasicistický kostol v strede obce, ktorý je zasvätený sv. Michalovi Archanjelovi. Kostol bol postavený na mieste staršieho chrámu v rokoch 1793 až 1811. Prvá písomná zmienka o farnosti Šúrovce pochádza z roku 1291, čím sa farnosť radí medzi najstaršie farnosti v okolí. Pri kostole je postavený aj pomník obetiam 1. a 2. svetovej vojny.

Šúrovce 2

Okolie obce je vzhľadom na rovinatý charakter vhodné na bicyklovanie, a to najmä pozdĺž kľukatiaceho sa vodného toku rieky Váh. Po ľavom brehu vedie cyklotrasa až do Hlohovca, kde môžete cyklistiku spojiť s poznávaním kultúrnych a historických pamiatok. Ak ste zdatnejší cyklisti, od Hlohovca sa dá pokračovať cyklotrasou ďalej až do Piešťan, už po oboch stranách Váhu. Priamo zo Šúroviec vedie aj cyklotrasa cez Zavar do Trnavy. Z nej smerujú cyklotrasy až pod Malé Karpaty. Záleží len na Vás, čo si vyberiete. Vaše cyklistické putovanie nebude určite jednotvárne a umožní Vám spoznať miestny kolorit.

lete môžete počas dovolenky schladiť svoje telá kúpaním vo vodnej nádrži Šintava, rozprestierajúcej sa na juh od Serede. V smere na juhozápad Vás môžu zlákať Slnečné jazerá pri Senci. Na severe čaká návštevníkov vodná nádrž Sĺňava, kde môžete okúsiť aj vodné lyžovanie. Ak Vás láka kúpanie pod Malými Karpatmi, môžete sa okúpať v Orešanskej priehrade pri Horných Orešanoch. Okrem kúpania sa tu môžete venovať aj rybolovu. V nádrži prebývajú kapry, liene, zubáče, šťuky, ostrieže a karasy. V ponuke miestnych reštaurácií na neďalekom Majdane s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete špeciality z rýb, či rybaciu polievku. Ak uprednostňujete skôr kúpaliská mimo mesta, na okraji Trnavy sa nachádza letné kúpalisko Kamenný mlyn v prímestskej rekreačnej zóne rovnakého názvu. V tesnej blízkosti sa rozprestierajú Trnavské rybníky ako dôležitý vodný a močiarny biotop Trnavskej pahorkatiny, ktorý bol v roku 1974 vyhlásený za chránený areál. Rybníky sú lemované zvyškami lužného lesa. V korunách stromov hniezdia mnohé vzácne druhy vtákov, a tak je toto miesto určite vhodné na príjemnú prechádzku.

Ak fandíte pešej turistike a lákajú Vás vyššie nadmorské výšky, môžete objavovať pohorie Považského Inovca, ktorého pahorky sa týčia od Hlohovca smerom na sever. Hrebeňom pohoria vedie červená turistická značkaŠúrovce 3Je tu aj široká spleť cyklistických trás. Pre turistiku sú veľmi vhodné taktiež už spomínané Malé Karpaty na západe. Ako východzí bod pre pešie túry môžete zvoliť niektorú z obcí vinohradníckej oblasti - DoľanyČastúModruDolné alebo Horné Orešany, či vzdialenejšie Smolenice. Tu sa môžete aj s deťmi poprechádzať v peknom rozľahlom parku pri Smolenickom zámku. Cez Čertov žľab sa dá vyjsť až na Záruby, ktoré sú s nadmorskou výškou 767 m.n.m. najvyšším vrcholom Malých Karpát. Po túre nezabudnite ochutnať aj vínko z lokálnych viníc pod Malými Karpatmi.

Obec Šúrovce poskytuje mnoho možností na ubytovanie. Záleží len na Vás, či si vyberiete penziónubytovanie na súkromí, niektorú z miestných chát a chalúp alebo lacné ubytovanie na ubytovni. Vzhľadom na vhodnú polohu a rovinný terén neváhajte sadnúť na bicykel a spoznávať okolité malé obce alebo sa môžete len tak potúlať popri Váhu. Vo väčších mestách môžete spoznávať kultúrne a historické pamiatky, či už zvolíte návštevu Hlohovca, kúpeľných Piešťan, historickej Trnavy alebo Serede. V lete oceníte fakt, že v okolí je veľké množstvo možností na kúpanie a relax, či už na kúpaliskách alebo prírodných vodných nádržiach. Takže neváhajte a strávte tu dovolenku kľudne aj na niekoľko dní. Nudiť sa určite nebudete.