Loading

Ubytovanie v Sládkovičove

(2 objekty + 35 objektov v okolí 25 km)

Chatová osada Vincov Les TK Sládkovičovo

Sládkovičovo, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji le...
Priamo v areáli kúpaliska!

Apartmány PETANQUE

Sládkovičovo, v obci / v meste, pri kúpalisku (GA 6,8 km vzdušne)
Komfortné ubytovanie s maximom súkromia

Ubytovací dom Modranka

Trnava (Sládkovičovo 16,1 km vzdušne), v obci / v meste (TT 3,3 km vzdušne)
Vhodné pre robotníkov a cestujúcich

Chata Vali

Jahodná (Sládkovičovo 19,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
Chata so saunou pri Malom Dunaj.
1 - 37 / 37

Sládkovičovo

Juh Slovenska, mix slovenčiny a maďarčiny a pocit, ako keby ste sa ocitli v niekdajšom Uhorsku. Zachovalé historické pamiatky, horúce počasie a nekonečné roviny. Také sú niektoré mestečká juhu Slovenska, ktoré Vás radi privítajú s otvorenou náručou. Jedným z nich je aj Sládkovičovo, pre mnoho ľudí nepoznané no krásne mestečko.

História je poznačená tureckými výpadmi, ktoré spustošili celú obec. Tá sa však postupom času stala pomerne významným mestom. Získala mestské práva ako právo usporiadať jarmok či vyberať mýto. Neskôr tadiaľ prechádzala železnica, ktorá spájala BratislavuBudapešťou, čím sa z mesta stala významná dopravná križovatka.

Okolie Sládkovičova neponúka vysoké hory alebo husté lesy. No aj nekonečné polia zaliate slnečnými lúčmi zapadajúceho slnka majú svoje čaro. Podvečerná prechádzka zaiste ohúri každého. Vybrať sa budete môcť ku prírodným pamiatkam ako napríklad Sládkovičovská duna či Mačiansky háj. Juh Slovenska praje taktiež vinohradníctvu, ak budete mať chuť ochutnať chutné slovenské vína, zájdete do nejakej pivničky.

Obdivovať tradičnú architektúru budete môcť aj v blízkej Galante. Nachádza sa tu neogotický aj renesančný kaštieľ, oba z nich Vás vtiahnu doprostred histórie. Z ostatných atraktivít okolia Sládkovičova spomenieme aj blízky ranč, v ktorom budete mať pocit ako uprostred westernu. Na ranči si pozriete ako vyzerá tradičné ródeo alebo chytanie dobytka. Môžete si skúsiť rybolov či jazdu na koni a to všetko v zaujímavom a štýlovom prostredí.

Juh Slovenska je známy aj vďaka termálnej vode. Malé termálne centrum na nachádza v blízkej Galante. Nájdete tu termálne bazény, tobogány či masáže. Ak uprednostňujete prírodné kúpanie pod holým nebom, neďaleko Sládkovičova leží vodná nádrž Kráľová kde môžete plávať, člnkovať sa či skúsiť windsurfing. V Dunajskej Strede taktiež nájdete vodný raj. Na výlet si budete môcť zájsť aj do Senca na známe Senecké jazerá. Je to obľúbené rekreačné stredisko, určite sa bude páčiť aj Vám. Termálne kúpalisko Vincov les je už len čerešničkou na torte.

Žitný ostrov ponúka mnohé malé mestá, no ak chcete zažiť ruch veľkého mesta, či spoznať jeho históriu, navštívte neďalekú Nitru. Ak sa jej budete chcieť vyhnúť, zaujať Vás môžu romantické kaštiele v Beladiciach, Oponiciach či Mojmírovciach. Návštevníci každého veku od najmenších až po tých najstarších budú ohúrení krásou zámku v Topoľčiankach a jeho parku.

Ubytovanie podľa svojej chuti, také je Sládkovičovo. Od lacného ubytovania v chatkách až po moderné apartmány. Svoj pobyt si budete môcť užiť aj v príjemných penziónoch s chutnou domácou kuchyňou.

Sládkovičovo je zaujímavým miestom na spoznávanie okolia a celého Žitného ostrova. Ak sa rozhodujete kam sa vydať na svoju dovolenku a hľadáte slnko, teplo a vodu, toto mesto Vás istotne nesklame.