Loading

Ubytovanie v Častej

(0 objektov + 27 objektov v okolí 25 km)

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany (Častá 5,1 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Super štylová horáreň + mega areál

Chata Zoška

Modra (Častá 6,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese...
Pekná moderná chata blízko Bratislavy

Chata v Harmónii

Modra - Harmónia (Častá 6,5 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
Nádherná chata v tichej horskej oblasti

Penzión na Priehrade

Suchá nad Parnou (Častá 8,7 km vzdušne), mimo obce / mesta,...
ZAMERANÝ len pre skupiny min.15 osôb

Penzión Smolenice

Smolenice (Častá 11,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vonkajší bazén,pin-pong,pokoj v záhrade

Ubytovňa QHome

Pezinok (Častá 12,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Zrekonštruovaná ubytovňa-blízko centa

Záruby Resort

Smolenice (Častá 12,9 km vzdušne), na samote, v lese
Chata v lese, tiché prostredie, potok

Ubytovňa Slezák

Cífer (Častá 13,4 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné a útulné ubytovanie

Chata Luky

Pezinok (Častá 13,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

Pezinok (Častá 13,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese
1 - 27 / 27

Častá

Častá 1

Mnoho ľudí si myslí, že juh Slovenska nemá turistom veľmi čo ponúknuť. Dnes sa nepozrieme na ten celkom najkrajnejší juh, budeme sa pohybovať v okolí Trnavy, na svahoch krásnych Malých Karpát. Vitajte v obci Častá.

Častá sa nachádza v okrese Pezinok. Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1240. Dlhá história obce má úzky súvis so známym hradom Červený Kameň, ktorý sa týči priamo nad ňou. Domáce obyvateľstvo bolo dlhé roky služobníctvom pre pánov hradu. V súčasnosti sa jedná o príjemnú dedinku, ktorej okolie je plné všakovakých zaujímavostí.

Jednoznačne najväčšou zaujímavosťou priamo v obci je hrad Červený Kameň. Nachádza sa v ňom vzácna expozícia nábytku šľachty a meštiactva žijúcej kedysi na Slovensku. Uvidíte krásne a honosné zariadenie, ktoré by ste mohli niekdajším pánom závidieť ešte aj dnes. Múzeum Červený Kameň je súčasťou Slovenského národného múzea, čo je zárukou, že ide o prvotriedne exponáty. Ďalšou zaujímavosťou v Častej je jazdecký dvor, kde to môžete skúsiť v konskom sedle. Sídlia tu aj sokoliari, ktorých vystúpenie bude zážitkom nielen pre najmenších. Uvidíte tie najrýchlejšie, najzaujímavejšie a najkrajšie operené dravce, aké žijú na našom krásnom Slovensku.

Častá 2

Je pre Vás hrad Červený Kameň málo? Chceli by ste viac hradov? V tom prípade ste v Častej správne. V jej tesnej blízkosti sa nachádza niekoľko veľmi zaujímavých hradov. Je tu zrúcanina Plaveckého hradu, Korlátka a pozostatky neznámeho hradu Biely Kameň. Určite z počutia poznáte aj známy Smolenický zámok, ktorý si môžete prezrieť konečne aj na vlastné oči.

Hrady a zámky nie sú ani zďaleka to jediné, čo sa v blízkosti Častej nachádza. Malé Karpaty sú najobľúbenejším miestom pre všetkých zanietených turistov z okolia Trnavy aj Bratislavy. Vrchy ako Vysoká, Molpír či Vápenná sú mimoriadne obľúbené a turistiku v Malých Karpatoch zvládnu aj menej zdatní turisti.

Z ostatných zaujímavostí musíme jednoznačne spomenúť jaskyňu Driny, jednu z mála z našich sprístupnených jaskýň. Prechádzka tajomným podzemným svetom je skutočným zážitkom a ak ste v žiadnej jaskyni ešte neboli, Častá 3je najvyšší čas to napraviť. Pokiaľ ste už v nejakej boli, určite sa Vám to páčilo a Driny počas Vašej dovolenky nevynecháte.

Okolie Trnavy je v lete poriadne horúce. Počas teplých dní budete určite hľadať chládok a miesto, kde by ste sa mohli osviežiť vo vode. Podobných miest nájdete v okolí Častej neúrekom. Kúpaliská sú v blízkej Trnave či Pezinku, moderný aquapark sa nachádza v Senci. Ten je preslávený aj Slnečnými jazerami, ktoré sú v letnom období veľmi obľúbené. Naprázdno neodídete z Častej ani v zime, len pár minút cesty z Častej sa nachádza Modralyžiarskym strediskom Zochova chata.

Častej nájdete ubytovanie pre každého. Na podhorí Malých Karpát narazíte predovšetkým na ubytovanie v chatách alebo na privátoch. Obľúbenými sú aj penzióny. Pokiaľ nehľadáte nič iné, len miesto na nocľah, príde Vám vhod aj turistická ubytovňa. V Častej nájdete lacné ubytovanie, ktoré z Vašej peňaženky veľa peňazí neminie a ostane Vám viac na príjemnejšie veci.