Loading

Ubytovanie v Dolnej Strede

(1 objekt + 27 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa DAMA

Dolná Streda, v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Chatová osada Lodenica a Vila Fiesta

Šintava (Dolná Streda 1,5 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Ubytovanie Šintava

Šintava (Dolná Streda 1,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Moderné samostatné apartmány-nízke ceny!

Ubytovanie Sereď

Sereď (Dolná Streda 2,1 km vzdušne), v obci / v meste, v cen...
Pri dlhodobom nájme možná zľava!

Robotnícka ubytovňa Šúrovce

Šúrovce (Dolná Streda 7,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Nové robotnícke ubytovanie za super cenu

Turistická ubytovňa

Galanta (Dolná Streda 8,3 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Príjemné ubytovanie rodinného typu

Ubytovanie Dvorníky

Dvorníky (Dolná Streda 9,9 km vzdušne), v obci / v meste
Ponúkame dlhodobé ubytovanie - dohoda

Chatová osada Vincov Les TK Sládkovičovo

Sládkovičovo (Dolná Streda 10,6 km vzdušne), v rekreačnej ob...
Priamo v areáli kúpaliska!

Ubytovňa MIA

Zavar (Dolná Streda 10,8 km vzdušne), v obci / v meste
Veľmi lacné ubytovanie

Ubytovňa LUKA

Zavar (Dolná Streda 10,9 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Nové - priamo v centre, výhodná cena!
1 - 28 / 28

Dolná Streda

Dolná Streda 1

Teploty hravo prekračujúce hranicu 30 stupňov Celzia, opaľovací krém, bronzové opálenie a prvotriedny relax pri vode. Myslíte si, že hovoríme o Španielsku, Taliansku či Chorvátsku? Omyl! Niečo takéto môžete pokojne zažiť aj u nás doma, na Slovensku. Stačí, že sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v obci Dolná Streda.

Dolná Streda sa nachádza v tej najteplejšej oblasti Slovenska, v Podunajskej nížine. Najbližším veľkým mestom je severozápadne ležiaca Trnava. O Dolnej Strede sa prvýkrát dozvedáme z písomných listín v roku 1283. Toto územie bolo darované uhorským kráľom Ladislavom IV. do rúk ostrihomského arcibiskupstva. Dolná Streda to mala počas svojej histórie pomerne náročné. Kruto ju poznamenali turecké nájazdy, po ktorých musela byť v roku 1553 znovu vybudovaná. Ihneď si však získala významné postavenie, dostala štatút mestečka a mohla usporadúvať jarmoky. Dnes ide o miesto, kam smerujú teplomilní dovolenkári z celého Slovenska.

Dolná Streda 2

Najvýznamnejšou pamiatkou v obci je bezpochyby kostol sv. Jakuba z roku 1781. Pokiaľ patríte práve medzi milovníkov kultúrneho bohatstva, navštívte aj dedinku Dražovce. V jej blízkosti sa nachádza nesmierne fotogenický Drážovský kostolík na okraji strmého brala. Dolná Streda je takmer uprostred cesty medzi TrnavouNitrou. Obe tieto mestá ponúkajú desiatky pamätihodností. Veď len Nitra je našim najstarším mestom vôbec. A budete sa v nich môcť zabaviť, zájsť si na Vaše obľúbené jedlo či lákavý miešaný drink.

Možno Vás to ťahá do hôr. Tie v bezprostrednej blízkosti Dolnej Stredy nie sú, no ak Vám neprekáža pár minút cesty, určite si prídete na svoje. Smerom na západ sa rozprestierajú Malé Karpaty, kde si na svoje prídu nielen nenároční, ale aj zbehlejší turisti. Dopriať si môžete výstup aj na vrch Zobor, z ktorého je prekrásny výhľad na celú Nitra a ďaleké okolie.

Z ostatných atrakcií v blízkosti Dolnej Stredy musíme spomenúť početné ranče. V krásnom prostredí ochutnáte tradičné špeciality a čo je lepšie, budete si môcť vyskúšať aj jazdu na koni. Je to zaručený zážitok pre malých aj veľkých. Exkluzívny zážitok si doprajete aj v dedinke Kráľová pri SenciDolná Streda 3Nachádza sa tu totiž malé športové letisko. Ak máte odvahu sadnúť do malého lietadielka a zažiť jedinečný vyhliadkový let, potom určite túto príležitosť využite.

Do Dolnej Stredy však prídete najskôr kvôli vode, oddychu a kúpaliskám. Verte, je ich tu viac než dosť. Jedným z najslávnejších slovenských termálnych kúpalísk je určite Vincov les v Sládkovičove. Ďalšie kúpaliská nájdete v Diakovciach, Horných Salibách, Trnave či v Hlohovci. Moderný a populárny aquapark Galandia čaká na Vašu návštevu v Galante. Dolná Streda ponúka niečo aj pre milovníkov prírodných vodných plôch. Sú to predovšetkým známe Slnečné jazerá pri Senci.

Dolnej Strede nájde každý ubytovanie presne podľa svojej chuti. Sú tu privátyapartmány, ktoré sa tešia vysokej obľube. V apartmánoch máte kompletné príslušenstvo a bez problémov si pripravíte chutné jedlá, na aké ste zvyknutí. Ak preferujete vyššiu mieru komfortu, potom si vyberte niektorú z ubytovní alebo penziónov. Možnosti sú tu skutočne široké a stačí si len vybrať. Zažite neopakovateľnú letnú dovolenku u nás, na Slovensku a vyberte si za svoju dovolenkovú destináciu práve Dolnú Stredu, určite to neoľutujete.