Loading

Ubytovanie v Piešťanoch

(3 objekty + 14 objektov v okolí 25 km)

Apartmán v centre

Piešťany, v obci / v meste, v centre mesta
TOP bezbariérový apartmán v centre mesta

Pension Danninger

Piešťany, v obci / v meste, pri kúpalisku
Štýlové, blízko kúpeľov a super cena!

Hotel Magnólia

Piešťany, v obci / v meste, pri vode
V centre mesta s možnosťou wellness!

Privát Bednár

Moravany nad Váhom (Piešťany 2,5 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie s vonkajším bazénom

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom (Piešťany 2,5 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie pre rodinky

AA ubytovanie

Ratnovce (Piešťany 2,9 km vzdušne), v obci / v meste
Pri pobyte na viac ako 3 noci 15% zľava

Ubytovanie Trebatice

Trebatice (Piešťany 6,2 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

Chata Modrová a Chata Pohoda

Modrová (Piešťany 8,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Chaty s kaďou, pingpongom a kalčetom!

Chaty Rawa a chata Studienka

Modrová (Piešťany 8,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chaty v nádhernom horskom prostredí

Chata Eva Bezovec

Stará Lehota (Piešťany 12,5 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
Zľava 5% pre rodiny s deťmi do 12 rokov
1 - 17 / 17

Piešťany

Mesto Piešťany patrí medzi najznámejšie lokality cestovného ruchu na Slovensku. Najviac tomu napomohli notoricky známe piešťanské kúpele. Už v staroveku starí Rimania využívali blahodarné účinky termálnych minerálnych vôdsírneho bahna. Zásoby týchto liečivých prírodných zdrojov sa nachádzajú na oboch stranách rieky Váh. Pred 200 rokmi sa otvorili po prvý krát brány dnešných kúpeľov. Je možné si vybrať zo širokej škály ozdravných procedúr. Môžete si sem prísť liečiť zdravotné problémy alebo zájsť len na relaxačný pobyt. Neodmysliteľne s kúpeľami sú spojené Piešťanské parky, ktoré tvoria značnú časť mestskej zelene. Sú stvorené na romantické, ale i rodinné prechádzky.  

V Piešťanoch nenájdete len kúpele. Pre tých aktívnejších mesto pripravilo sieť cyklotrás. Najdlhšia vedie až do krajského mesta Trenčín. Jej dĺžka je 56 kilometrov. Po ceste sa môžete zastaviť a obdivovať zrúcaniny hradov ako Beckov, kaštieľ v Brunovciach alebo samotný Trenčiansky hrad. Počas horúcich letných dní sa môžete schladiť na prírodnom kúpalisku – Zelená voda. Mesto nezabudlo ani pre milovníkov kolieskových korčuli. Okolo jazera Sĺňava je vystavaný 11 kilometrový okruh. O prírodnú scenériu sa postará Chránené krajinné územie SĺňavaVtáči ostrov, ktorý v sebe skrýva vtáčiu rezerváciu. Kto má chuť si obuť lyže aj cez leto, tak je tu možnosť vodného lyžovania. Okrem spomínaných trás sú vystavané ďalšie menšie cyklotrasy do okolitých obcí.

Samotné mesto a jeho okolie ponúka aj množstvo kultúrno-historických pamiatok. Pre spomenutie je to napríklad Čachtický hrad. Takisto tu nájdete množstvo pamiatok ľudovej kultúry. No hriechoch by bolo nenavštíviť bronzovú sochu barlolámača, ktorá sa stala symbolom celých Piešťan. Dokonca je možné sa virtuálne prejsť po meste s virtuálnym sprievodcom, ktorý je umiestnený na webovej stránke mesta. Ukáže vám všetky významné i menej významné zákutia v meste.

Okrem spomínaných aktivít môžete realizovať aj množstvo individuálnych činností ako je golf, jazdenie na koni a mnoho iného. S ubytovaním si nemusíte robiť starosti. V meste nájdete veľa privátov, či malých penziónov. Pre luxusnejšiu klientelu sú pripravené hotely od najnižšej až po tú najvyššiu kategóriu. Je len na vás, kde sa rozhodnete načerpať novú energiu na ďalší zaujímavý deň v meste Piešťany.

Názory a odporúčania

Katarína Ďurišková (ubytovateľ) 2.1.2019
Svetoznáme kúpelne mesto a možnosťou liečby, relaxu a športového i kultúrneho vyžitia.