Ubytovanie v Šaštíne - Strážach

(2 objekty + 4 objekty v okolí 25 km)

Chata Gazárka

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, v lese (SE 17,2 km vz...
Chata v lesnom prostredí pri jazere

Penzión Gazárka

Šaštín - Stráže, v rekreačnej oblasti, pri vode (SE 17,3 km ...
Štýlový penzión pri jazere!

Penzión u Tonky

Borský Svätý Jur (Šaštín - Stráže 8,2 km vzdušne), v rekreač...
Medzi Malackamy,Senicou,Kútmy

Ubytovanie u Štorových

Sekule (Šaštín - Stráže 11,5 km vzdušne), v obci / v meste (SE 28,0 km vzdušne)
Cenovo veľmi výhodné ubytovanie!
1 - 6 / 6

Šaštín - Stráže

Na Slovensku nájdete množstvo miest, ktoré z počutia iste poznáte, no ešte ste ich nenavštívili. Jedným z nich môže byť aj mestečko Šaštín - Stráže. Iste ste o ňom počuli, ide o jedno z najvýznamnejších pútnických miest u nás. No to nie je všetko. V okolí mesta je tých zaujímavostí ešte omnoho viac.

Toto malé mestečko, v ktorom býva len niečo viac ako 5 000 obyvateľov sa po prvýkrát spomína už v roku 1294. Dejiny Šaštína - Strážov sa spájajú s miestnym kláštorom. Domáci sa v minulosti venovali predovšetkým poľnohospodárstvu, dnes ide o nesmierne preslávené pútnické miesto. Nachádza sa tu bazilika Panny Márie Sedembolestnej, patrónky Slovenska. Tá bola postavená už v roku 1736. Z nedávnej minulosti bol pre obec prelomový rok 2001, kedy bol Šaštín - Stráže vyhlásený za mesto.

V okolí tohto mestečka sa dá odpočinúť aj v prekrásnej prírode. Malé Karpaty síce nedosahujú nadmorskú výšku známejších pohorí, krásou im však môžu smelo konkurovať. Určite sa vydajte na Vysokú. Ide o druhý najvyšší vrch celého pohoria, z ktorého je prekrásny výhľad široko ďaleko. Významným vrchom v blízkosti Šaštína - Strážov je so svojimi 752 metrami nadmorskej výšky aj Vápenná. Spomenúť môžeme ešte aj Molpír, pričom menej nároční turisti sa môžu len tak poprechádzať početnými lesnými cestami.

Ak radi spájate turistiku s poznávaním histórie, vydajte sa na jeden z mnohých hradov v okolí. Výber máte široký. Zrúcanina hradu Korlátka, Plavecký hrad či Smolenický zámok sú len niektoré z nich. Zachovalý zámok v jeho takmer pôvodnej podobe nájdete aj v neďalekom meste Holič. Nevynechajte ani návštevu už spomínanej baziliky Panny Márie Sedembolestnej. Len pár kilometrov od tohto pútnického miesta sa nachádza dedinka HlbokéJe Vám tento názov povedomý? Niet divu, obec sa bytostne spája s J. M. Hurbanom, ktorému je tu venovaná aj samostatná pamätná izba. Chceli by ste čosi iné? V tom prípade Vám musíme odporučiť návštevu jaskyne Driny. Nemajte obavy, v jej podzemí na Vás nečaká ťažká drina, len prekrásne krasové útvary v tomto skrytom kráľovstve v hlbinách.

Šaštín - Stráže sú mestom, kde nebude núdza o príležitosti oddýchnuť si kdesi pri vode. V neďalekej Senici nájdete kúpalisko a ak chcete urobiť čosi aj pre svoje zdravie, skvelou voľbou sú kúpele Smrdáky. Niektorí turisti však obľubujú skôr prírodné vodné plochy. Aj v tomto prípade ste výberom Šaštína - Strážov urobili veľmi dobre. Nájdete tu dvojicu krásnych vodných nádrží, BukováKunov.

Šaštín - Stráže si mnohí spájajú len s každoročnou púťou. Ako ste však videli, možností je tu oveľa viac. Ak Vás to do malebného mestečka neodolateľne ťahá, budete hľadať aj nejaké ubytovanie. S jeho nájdením nie je problém. Keďže ide o mesto, nájdete tu hotelypenzióny pre náročnejších návštevníkov. Požadujete skôr účelné, jednoduché a lacné ubytovanie? Ani v tomto prípade neobídete naprázdno. Množstvo privátovapartmánov čaká na hostí, ktorým poskytnú dočasný druhý domov. Príďte sa presvedčiť aj Vy, že skvelú dovolenku môžete zažiť aj u nás, doma na Slovensku.