Loading

Ubytovanie v Nitre

(5 objektov + 15 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Dobrotka

Nitra, v obci / v meste, pri vode
Ubytovňa s vonkajším bazénom!

Ubytovanie Nitra

Nitra, v obci / v meste, v centre mesta
Moderné priestory v Nitre za super cenu!

Penzión PKO

Nitra, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v centre za výhodné ceny

ABC Hotel

Nitra, na okraji obce / mesta
S možnosťou 24-hodinového stravovania!

Apartmány Agrotur

Nitra, na okraji obce / mesta, pri letisku
Ubytovanie v tichom prostredí

Ubytovňa pri Lipe

Lužianky (Nitra 4,1 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie

Ubytovňa VPP

Nitrianske Hrnčiarovce (Nitra 4,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Novo zrekonštruovaná ubytovňa-super cena

Ubytovanie v súkromí Lužianky

Lužianky (Nitra 6,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Dlhodobý nájom možný - cena dohodou!

Ubytovanie Bastards

Čakajovce (Nitra 7,2 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie blízko Jaguára-Land Rovera

Ubytovanie Čakajovce

Čakajovce (Nitra 7,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Nové ubytovanie pre robotníkov-TOP cena
1 - 20 / 20

Nitra

Nitra 1

Nitra patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku. Jej históriu mapuje množstvo okolitých pamiatok, zachované ľudové tradície a dokonca i najstaršie zachované listiny nájdené na našom území. Dodnes si Nitra udržiava status jedného z ekonomicky i kultúrne najdôležitejších miest Slovenskej republiky, o čom nás presviedča každý rok akciami s dlhou tradíciou, ktoré oslovujú aj návštevníkov mimo našich hraníc. Patria medzi ne napríklad festivaly, ktoré približujú ľuďom „vysoké“ umenie ako festival organovej či klasickej hudby, festival Divadelná Nitra alebo medzinárodný filmový festival Agrofilm.

Mesto Nitra je pripravené aj na každoročný príval turistov zo Slovenska, ktorí prichádzajú, aby sa pokochali ľudovými tradíciami a remeslami na mnohých jarmokoch, ako sú Chrenovské stánky či známy Klokočínsky jarmok. Prakticky kedykoľvek do Nitry zavítate, môžete si byť istí, že Vás niečím pobaví. Práve na to je tu projekt Nitrianske kultúrne leto, ktoré nenechá svojich návštevníkov bez programu ani jediný letný deň. Pre tých, ktorí majú radšej kamenné stánky kultúry, ponúka mesto množstvo galérií významných slovenských umelcov či pohľad do minulosti v podobe múzeí, ako napríklad Slovenské poľnohospodárske múzeum. Do mnohých z múzeí majú deti zabezpečený voľný vstup.

Taktiež minulosť dýcha v Nitre na každom kroku či už ste v múzeu alebo sa prechádzate historickým Pribinovým námestímNitra 2K nádherne zachovalému Nitrianskemu hradu sa dostaneme priamo z centra mesta, takže túru zvládnu aj tí menej zdatnejší. Pred vstupom do areálu si môžete oddýchnuť v parku sv. Cyrila a Metoda, ktorému dodáva dobovú atmosféru Mariánske súsošie, známejšie pod menom Morový stĺp.

Mesto si udržiava aj svoje kresťanské tradície. Mnoho návštevníkov sem prichádza každý rok práve preto, aby sa zúčastnili národnej púte alebo sa aspoň prešli po kalvárií. Keďže je táto cesta krátka a ponúka zážitok pre ľudí každého veku. Ak ale hľadáte výlet v pravom zmysle slova, určite nevynechajte pri svojom putovaní Nitrou návštevu Zobora, na ktorom sa na viacerých náleziskách našli jedny z najstarších odkazov našich predkov.

Na všetky tieto zážitky sa treba pripraviť a takisto sa po nich zotaviť. Mesto ponúka široké možnosti ubytovania. Keďže je Nitra tak trochu aj mestom študentov, internáty sú jeden zo spôsobov, ako preskúmať všetky jeho zákutia. Cenovo sú veľmi výhodné a už dávno neplatí, že by išlo o ubytovanie nižšej kategórie. Pre väčšie rodinky, ale aj tých, čo chcú nasať viac turistickej atmosféry, sú k dispozícii penzióny a ak chcete, aby mala Vaša dovolenka nádych výnimočnosti, môžete sa ubytovať v hoteloch blízko centra. Túžite mať trochu viac súkromia? Apartmány budú pre Vás to pravé. Ponuka Nitry je naozaj pestrá, môžete si tu vybrať nie len z rôznych typov ubytovania, ale aj to či chcete bývať priamo v meste alebo dáte prednosť menšej prechádzke. Určite však navštívte toto krásne mesto.

Názory a odporúčania

Livia Nyiriova (mladý pár - návštevník) 10.8.2016
rozmanitost aktivit, podla zalub
slavka radovnicka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.4.2016
super poloha,,,kusok od NR.
Peter (mladý pár - návštevník) 29.11.2014
Výborné