Loading

Ubytovanie vo Veľkých Kostoľanoch

(0 objektov + 24 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Trebatice

Trebatice (Veľké Kostoľany 10,2 km vzdušne), v obci / v meste
Deti do 3 rokov zadarmo

Penzión u nás doma

Kočín - Lančár (Veľké Kostoľany 10,8 km vzdušne), na okraji...
Útulný penzión na okraji obce

LakeView Apartments

Piešťany (Veľké Kostoľany 11,2 km vzdušne), v rekreačnej obl...
Výhľad na jazero

Royal City Apartment

Piešťany - Centrum (Veľké Kostoľany 11,9 km vzdušne), v obci...
TOP mezonetový apartmán v centre Piešťan

Pension Danninger

Piešťany (Veľké Kostoľany 13,2 km vzdušne), v obci / v meste...
Štýlové, blízko kúpeľov a super cena!

Rekreačné zariadenie Planinka

Dechtice (Veľké Kostoľany 14,2 km vzdušne), mimo obce / mest...
škola v prírode, tábory, rôzne akcie

Privát Bednár

Moravany nad Váhom (Veľké Kostoľany 14,3 km vzdušne), v obci...
Ubytovanie s vonkajším bazénom

Penzión Tóth

Moravany nad Váhom (Veľké Kostoľany 14,5 km vzdušne), v obci...
Prijemný pobyt nielen pre rodiny s deťmi

Rekreačné Stredisko Prašník - Dúbrava

Prašník (Veľké Kostoľany 15,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, v lese
Na rekreáciu a výlety, pre veľké skupiny

Penzión SKALKA

Dobrá Voda (Veľké Kostoľany 16,2 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie
1 - 24 / 24

Veľké Kostoľany

Veľké Kostoľany 1

Pokiaľ by ste sa radi vybrali na dovolenku kdesi kde sa nebudete báť chladného a škaredého počasia, máme pre Vás jeden dobrý tip. Predstavujeme Vám obec Veľké Kostoľany.

Kde ich nájdete? Ležia približne 12 kilometrov juhozápadne od Piešťan, jedného z našich najznámejších kúpeľných miest. Ani do Trnavy to nie je z Veľkých Kostolian až tak ďaleko.

Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1209. Pre ľudí bola táto lokalita atraktívna hlavne z prírodného hľadiska. Rozľahlá rovina, teplé podnebie a úrodná pôda boli hlavnými ťahákmi. A samozrejme aj relatívna blízkosť našej najdlhšej rieky Váh. Domáci obyvatelia sa živili predovšetkým poľnohospodárstvom. Veľké Kostoľany sa stali známe aj v posledných rokoch. V ich bezprostrednom susedstve bola vybudovaná jadrová elektráreň Jaslovské Bohunice. Nech máte na elektráreň akýkoľvek názor, panoráma s elektrárňou je pre mnohých návštevníkov atraktívna.

Veľké Kostoľany 2

Už z názvu obce je zrejmé, že jej najväčšou pamiatkou je kostol. Rovnako názov napovedá, že už v minulosti tu nejaký musel byť. Pôvodný názov obce Costulan označoval obec blízko kostola. Ten bol kedysi obklopený opevnením na návrší a dodnes patrí k najzaujímavejším stavbám Veľkých Kostolian. Kostol sv. Víta pochádza z roku 1464 a v našich obciach nájdete už len veľmi málo tak starých a zachovalých chrámov.

Napriek tomu, že okolie obce je prevažne rovinaté, aj tu si prídu turisti na svoje. V okolí sa nachádzajú zaujímavé jaskyne Veľká, Malá a Čertova pec. Každá z nich má síce len niekoľko metrov, no ide o miesta, ku ktorým sa viažu mnohé tajomné legendy. Keď budete mať šťastie, možno jednu z nich budete počuť od domácich na vlastné uši. A nájdete tu aj jednu známejšiu jaskyňu, ktorej meno je jaskyňa Driny. Jej nenáročná prehliadka prekvapí podzemnou krásou, ktorá je bežne ľudskému oku dobre ukrytá.

Aj v prípade, že sa radi túlate po historických pamiatkach budú Veľké Kostoľany pre Vás dobrou voľbou. Veľké Kostoľany 3Z tých menej známych pamiatok spomenieme kláštor Katarínka či kaštieľ v Dolnej Krupej. Naopak tými známejšími sú blízky hrad Dobrá voda, Smolenický zámok alebo múzeum M. R. Štefánika. A samozrejme množstvo pamätihodností priamo v Piešťanoch. Pri nich nájdete aj Sĺňavu, známu vodnú nádrž, ktorú pozná každý priaznivec vodných športov. Okrem plávania si na nej môžete vyskúšať napríklad aj vodné lyžovanie. Pokiaľ máte radšej kúpaliská, nájdete ich aj v Piešťanoch, no tie sú známe predovšetkým liečivými kúpeľmi. Z tých menej tradičných zážitkov spomenieme ešte rančBojnej, ktorého návštevu ocenia nielen deti či golfové ihrisko len niekoľko kilometrov od Veľkých Kostolian.

Veľké Kostoľany ponúkajú prekvapivo pestrú paletu ubytovacích zariadení. Nájdete tu takmer všetko od tých najjednoduchších turistických ubytovní, cez jednoducho zariadené priváty až po príjemné chaty. Skrátka si stačí len vybrať a vyraziť. Budeme sa na Vás tešiť.