Loading

Ubytovanie v Seredi

(1 objekt + 28 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Sereď

Sereď, v obci / v meste, v centre mesta
Pri dlhodobom nájme možná zľava!

Chatová osada Lodenica a Vila Fiesta

Šintava (Sereď 1,5 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Ubytovanie Šintava

Šintava (Sereď 1,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Moderné samostatné apartmány-nízke ceny!

Ubytovňa DAMA

Dolná Streda (Sereď 2,8 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Robotnícka ubytovňa Šúrovce

Šúrovce (Sereď 5,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Nové robotnícke ubytovanie za super cenu

Ubytovňa MIA

Zavar (Sereď 8,4 km vzdušne), v obci / v meste
Veľmi lacné ubytovanie

Ubytovňa LUKA

Zavar (Sereď 8,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Nové - priamo v centre, výhodná cena!

Ubytovňa Obchodné centrum Zavar

Zavar (Sereď 8,5 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie pri Trnave a Peugeote

Ubytovanie Dvorníky

Dvorníky (Sereď 8,6 km vzdušne), v obci / v meste
Ponúkame dlhodobé ubytovanie - dohoda

Ubytovňa Pod zeleným stromom

Zavar (Sereď 8,6 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a študentov
1 - 29 / 29

Sereď

Sereď 1

Mesto Sereď a rozprestiera v Trnavskom kraji v okrese Galanta na brehoch rieky Váh. Prvá písomná zmienka o tomto meste bola už v roku 1313. V minulosti bola Sereď známa ako hraničná obec medzi dvoma župami a to bratislavskou a nitrianskou. Známa bola takisto ako obchodná cesta z Budína do Prahy nazývaná tiež Česká cesta. V Seredi sa konali pravidelne trhy, ktoré sa dokonca zachovali až do dnes, predával sa dobytok, vozila sa soľ na pltiach po Váhu do miestneho soľného úradu. Mesto zaznamenalo rozvoj aj vďaka miestnym mlynom, cukrovaru, podniku na spracovanie kávy, výrobou pečiva, poľnohospodárstvom či dokonca výrobou známeho šumivého vína Hubert. Sereď sa skladá zo štyroch mestských častí a to Dolný Čepeň, Horný Čepeň, Stredný Čepeň a časť Horný Majer.

Sereď 2

Sereď je ideálna na dovolenku vďaka svojej polohe. Nachádza sa v Podunajskej nížine v blízkosti rieky Váh, ktorá Vám ponúka široké možnosti ako sa nenudiť na dovolenke. Ak ste milovníkom rybolovu, rybačka v tejto lokalite bude pre Vás príjemným relaxom v krásnej prírode. Pre aktívnych dovolenkárov rieka Váh alebo blízka priehrada Kráľova ponúka mnohé vodné športy a atrakcie.

Mesto Sereď umožňuje spoznať turistom svoju bohatú históriu vďaka kultúrnym pamiatkam, ktorými sa mesto pýši. Asi najviac navštevovanou je kaštieľ, ktorý dnes stojí na mieste kde kedysi stál seredský vodný hrad Šintava. Kultúrna pamiatka kaštieľ Esterházyovcov je klasicistická budova so zvyškom kedysi protitureckého opevnenia. V záhrade kaštieľa a v jeho blízkom okolí sa našlo mnoho archeologických nálezov, ktoré odokryli základy stredovekého hradu Žigmunda Luxemburského. Našli sa tu zvyšky opevnenia strážcov brodu na Českej ceste. Krásnou pamiatkou je aj Kostol sv. Jána Krstiteľa kde sa nachádzajú dve renesančné náhrobné dosky s reliéfmi šľachticov, podľa výstroja bojovníkov proti Turkom. Zavítať môžete aj do mestského múzea nachádzajúceho sa v budove bývalej fary, kde nájdete históriu mesta a mnohé expozície archeologických nálezov, hlavnú expozíciu vodného hradu Šintava, ktorá je venovaná zmene stredovekého hradu na mohutnú renesančnú protitureckú pevnosť.

Sereď 3

Počas leta môžete zavítať do neďalekého termálneho kúpaliska v Galante či Sládkovičove kde si môžete príjemne oddýchnuť a zrelaxovať. Zájsť môžete aj na prechádzku po okolí mesta a vychutnať si turistiku v krásnej prírode. Sereď a jej okolie je ideálne aj pre milovníkov cykloturistiky, každoročne sa tu konajú rôzne preteky pre priaznivcov tohto športu. Ak máte radi na dovolenke zábavu a adrenalín tak určite využite miestnu atrakciu splav rieky Váh na pltiach. Okrem dobrodružstva si môžete pri splavovaní vychutnať krásnu okolitú prírodu. Toto mesto Vám ponúka pri ubytovaní na výber hotely, penzióny či ubytovne priamo v centre mesta.

Sereď Vám zaručí dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov, pokoja a oddychu. Umožňuje Vám spoznať históriu mesta a vychutnať si okolitú prírodu.

Názory a odporúčania

Magdaléna Kotrasová (skupina - návštevník) 15.7.2019
pačilo sa nam
Magdaléna Kotrasová (skupina - návštevník) 10.7.2019
super
Lucia Dzurová (skupina - návštevník) 5.3.2019
Neabsolvovali sme prehliadku mesta