Loading

Ubytovanie v Šintave

(2 objekty + 22 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Šintava

Šintava, v obci / v meste, v centre mesta (GA 10,5 km vzdušne)
Moderné samostatné apartmány-nízke ceny!

Chatová osada Lodenica a Vila Fiesta

Šintava, v obci / v meste (GA 10,3 km vzdušne)
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Ubytovanie Sereď

Sereď (Šintava 0,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (GA 10,7 km vzdušne)
Pri dlhodobom prenájme možná zľava

Penzión Mlyn

Dolná Streda (Šintava 1,3 km vzdušne), v obci / v meste (GA 9,3 km vzdušne)
Dlhodobejšie pobyty -cena dohodou
1 - 24 / 24

Šintava

Horúce slnko južného Slovenska je známe široko ďaleko. Ľudia chodia na „dolniaky“ hlavne pre vysoké teploty a krásne slnečné počasie. Presne to tu aj dostanete, opálite sa a kráľovsky si popri tom aj oddýchnete. Pokiaľ Vám nechýba k šťastiu more, nebudete sa mať na čo sťažovať.

Láka Vás všetko to, čo ste si práve prečítali? V tom prípade sa vyberte do dedinky Šintava. Nachádza sa pri Seredi, medzi mestami TrnavaNitra. Dedinka Šintava má poriadne dlhú históriu. Prvá písomná zmienka o nej pochádza už z roku 1074, čo je skutočne úctyhodné. Je dosť možné, že obec existovala už aj pred týmto rokom, nakoľko o Šintavskom hrade, ktorý žiaľ dnes už nestojí, sa písalo dokonca už v roku 1042. Domáce obyvateľstvo sa zaoberalo predovšetkým poľnohospodárstvom. Úrodná pôda v okolí Nitry ich k tomu predurčovala. Táto oblasť je jedným z najvýznamnejších producentov vína u nás. Takže ak obľubujete kvalitné vínko, budete tu správne.

Celú dovolenku ale určite nebudete popíjať. Dozaista budete chcieť spoznať aj okolie. Milovníci turistiky sa budú musieť vydať trošičku ďalej. Malé Karpaty sú zo Šintavy síce trochu vzdialené, napriek tomu sa ich však oplatí navštíviť. Vynikajúcim tipom na výlet je aj majestátny vrch Zobor hrdo sa týčiaci nad starobylou Nitrou. Okrem prekrásneho výhľadu sa tu nachádzajú aj pozostatky starovekého hradiska, ktoré ľudia obývali už pred celými tisícročiami. Ide o veľmi pekný výlet pre všetkých.

Myslíte si, že chodenie po horách nie je pre Vás to pravé? V tom prípade sa môžete vydať na prehliadku dvojice prekrásnych miest, NitryTrnavy. Obe majú historické centrá s mnohými historickými pamiatkami. Pokiaľ Vás história neláka, nájdete tu všetko, čo sa na správne mestá patrí. Bary, veľké nákupné strediská, kvalitné reštaurácie ponúkajúce chuťovky slovenskej ale aj zahraničnej kuchyne. Na každé z miest si nechajte dostatok času, pretože je v nich skutočne mnoho na obdivovanie.

V okolí Šintavy je niekoľko pomerne netradičných zaujímavostí. Napríklad taká agrofarma alebo ranče v okolitých dedinkách. Uvidíte tradičný chov zvierat, vyskúšate si jazdu na koni a strávite príjemný deň v spojení s prírodou. Alebo Vás to ťahá k oblakom a chceli by ste vidieť svet z výšky? Vyhliadkové letyKráľovej pri Senci dajú Vašim predstavám zelenú. Alebo by ste radi videli tradičný životný štýl našich predkov? Návšteva vodného mlynuJelke Vám to ukáže.

Najväčším pokladom Šintavy a jej okolia je ale niečo iné. Nespočetné množstvo kúpalísk. Môžete sa vybrať na plaváreň v blízkej Seredi, do moderného aquaparku GalandiaGalante alebo do Sládkovičova, kde sa nachádza preslávené termálne kúpalisko Vincov les. Ďalšie sú v Trnave, Hlohovci, Šali či v Diakovciach. Ak by ste prišli do Šintavy aj na týždeň, každý deň môžete byť na inom kúpalisku.

Šintave nájdete najrôznejšie možnosti lacného ubytovania. Ak nechcete na dovolenke veľa minúť, vyberiete si niektorý z privátov, apartmánov alebo miestnu chatovú osadu. Všetky tieto ubytovania ponúkajú jednoduché avšak útulné ubytovanie za super ceny. Náročnejší turisti majú na výber z komfortných penziónov a preto nehrozí, že by Šintava niekomu nevyhovela.