Loading

Ubytovanie na Dolnom Považí

(41 objektov)

Chalupa Computer

Horné Saliby, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Posledné voľné termíny na leto!

Penzión SKALKA

Dobrá Voda, v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Ubytovanie Dvorníky

Dvorníky, v obci / v meste
Ponúkame dlhodobé ubytovanie - dohoda

Ubytovanie Trnava

Trnava, v obci / v meste, v centre mesta
Krásne ubytovanie v centre mesta!

Ubytovanie Sereď

Sereď, v obci / v meste, v centre mesta
Pri dlhodobom prenájme možná zľava

Ubytovňa Slezák

Cífer, v obci / v meste
Lacné a útulné ubytovanie

Penzión Mlyn

Dolná Streda, v obci / v meste
Dlhodobejšie pobyty -cena dohodou

Turistická ubytovňa

Galanta, v obci / v meste, pri aquaparku
Príjemné ubytovanie rodinného typu

Ubytovňa LUKA

Zavar, v obci / v meste, v centre mesta
Nové - priamo v centre, výhodná cena!

Hotel Premier

Trnava, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v historickom centre Trnavy!
1 - 41 / 41

Dolné Považie

Dolné Považie 1

Územím regiónu nachádzajúcom sa v Trnavskom kraji preteká rieka Váh. Oblasť je známa vďaka historickým pamiatkach a mnohým rekreačným oblastiam. Blízkosť hlavného mesta a hraničných priechodov do Českej republiky či Rakúska dáva tejto lokalite ešte väčšiu atraktivitu a možnosti na výlet či dovolenku.

Najväčším a najzaujímavejším mestom kraja a jeho srdcom je Trnava. Nádherné historické centrum mesta obkolesené hradbami je zaradené medzi mestské pamiatkové rezervácie Slovenska. Nie nadarmo sa hovorí, že Trnava je malý Rím. Je dôležitým strediskom cirkvi, pútnickým miestom a môžete tu navštíviť mnohé kostoly, kaplnky či katedrálu sv. Jána Krstiteľa. Snáď najznámejší je kostol sv. Mikuláša, majestátny gotický chrám s črtami baziliky. Je však aj moderným mestom s množstvom príležitostí pre mladých.

Lyžiari si v zimnom období môžu zašportovať v neďalekých strediskách Ski Bezovec, Pezinská Baba či Zochova chata. Známy areál Ski Bezovec sa nachádza asi 20 km od Piešťan. K dispozícií je tu šesť zjazdoviek rôznej náročnosti aj lyžiarska škola. Samozrejmosťou je večerné lyžovanie a upravené trasy pre bežkárov.

Dolné Považie 2

Okolie Dolného Považia je turistami vyhľadávané aj pre viaceré hrady či zrúcaniny, ktoré neodmysliteľne patria k týmto končinám. Nádherným miestom na výlet je hrad Červený Kameň. Hrad z 13. storočia postavený na úpätí Malých Karpát je dnes sídlom Slovenského národného múzea - Červený Kameň, v ktorom nájdete najmä prehliadku bytovej kultúry mešťanov a šľachty. Ďalšou miestnou atrakciou je aj Smolenický zámok. Tento pôvodne hrad gotického štýlu z 15. storočia je v súčasnosti prístupný verejnosti len v lete. Terajšia podoba zámku bola vytvorená až koncom 19. storočia, nakoľko po rozsiahlom požiari z neho zostala len časť. Reprezentatívne priestory ho predurčujú ku konaniu rôznych seminárov, konferencií a je aj súčasťou Kongresového centra Slovenskej akadémie vied. Necelých 30 km od Piešťan leží preslávený Čachtický hrad. V minulosti vďaka svojej hradnej panej nie veľmi obľúbený, dnes jeden z najvyhľadávanejších. Okolie hradu je vhodné na turistické prechádzky a samotný hrad je prístupný širokej verejnosti. Nenechajte si ujsť ani magický pohľad na Čachtický hrad v noci.

Ďalšou zastávkou pre turistov by mohla byť Jaskyňa Driny. Ide o jedinú jaskyňu, ktorá je sprístupnená na západnom Slovensku. Nachádza sa v blízkosti obce Smolenice, výstup k jaskyni od parkoviska trvá necelú polhodinku a je pomerne nenáročný, okrem záverečných schodov, ktoré vyrovnávajú prevýšenie.

Dovolenkári v lete môžu využiť viaceré miesta regiónu na rekreáciu. K dispozícií sú aj viaceré aquaparky, najmä Galandia v Galante a Aquapark Senec. Veľký výber rôznych toboganov a iných vodných atrakcií spríjemni horúce chvíle malým aj veľkým.

Dolné Považie 3

Jedným z najznámejších slovenských kúpeľných miest sú Piešťany. História piešťanských kúpeľov siaha až do 19. storočia. Sú centrom kúpeľnej liečby najmä reumatických chorôb. Veľkému počtu turistov sa mesto a jeho okolie prispôsobilo aj rôznymi pravidelne usporadúvanými kultúrnymi podujatiami, množstvom športových areálov, turistických aj cykloturistických chodníkov.

Ďalej Vám nesmie ujsť návšteva rekreačných oblastí akými sú Sĺňava či Jahodník. Sĺňava v blízkosti Piešťan ponúka možnosť vyhliadkových plavieb, veľmi populárne vodné lyžovanie či požičovňu športových potrieb.

Ubytovať sa v regióne je možné v každom väčšom meste napr. v Trnave, Piešťanoch, Galante či Pezinku. Tu sú k dispozície rôzne druhy viac či menej reprezentatívnych hotelov. V okolí každej rekreačnej oblasti alebo pamiatky máte možnosť sa ubytovať v menších penziónoch, chatových osadách a tiežv súkromí prenajímaných rodinných domov. Každý druh ubytovania  má svoje výhody a je len na Vás, ktorú si vyberiete – či chcete bývať v centre mesta na skok od zábavných podnikov či reštaurácií alebo dáte prednosť šumeniu lesa pri večerných prechádzkach.