Loading

Ubytovanie v Šali

(1 objekt + 26 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Poplar

Šaľa, v obci / v meste, v centre mesta
Nová ubytovňa za výhodné ceny!

Penzión DORI

Diakovce (Šaľa 2,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Zľava pri ubytovaní na viac nocí

Apartmánová chata Daniela

Diakovce (Šaľa 6,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areá...
Nové apartmány priamo v areáli kúpaliska

Chalupa Computer

Horné Saliby (Šaľa 9,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Prenájom ch.pre náročnejších pracovníkom

Ubytovňa Selice

Selice (Šaľa 9,1 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové a hlavne lacné ubytovanie

Turistická ubytovňa

Galanta (Šaľa 11,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri...
Príjemné ubytovanie rodinného typu

Ubytovňa Ubytuj sa

Cabaj - Čápor (Šaľa 11,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí

Chalúpkovo Poľný Kesov

Poľný Kesov (Šaľa 13,6 km vzdušne), v obci / v meste, pri kú...
Pravý vidiecky oddych a výhodná cena!

Penzión L

Poľný Kesov (Šaľa 14,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Ubytovanie za výhodné ceny! LAST MINUTE!

Privát TAJÁR

Mojmírovce (Šaľa 15,1 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v príjemnom prostredí
1 - 27 / 27

Šaľa

Šaľa 1

Šaľa - kultúra na každom kroku

Šaľa je okresným mestom, preteká ňou rieka Váh a rozprestiera sa na Podunajskej nížine, v Nitrianskom kraji. Jej zrejme najvzácnejšou pamiatkou je Renesančný kaštieľ zo 16. storočia, stojaci na mieste, kde bol pôvodne vodný hrad. S Kostolom sv. Margity Antiochijskej sa spája nepríjemná historická udalosť. V roku 1886 do neho počas bohoslužby vletel guľový blesk, ktorý následne explodoval, no nikoho nezranil. Na pamiatku tejto chvíle dali miestni obyvatelia postaviť neďaleko kostola Súsošie Najsvätejšej Trojice. V roku 1974 však bolo súsošie v dôsledku autohavárie rozbité a opäť zrekonštruované v rokoch 1992 a 2009. Dnes je neoddeliteľnou súčasťou mesta. Okrem neho sa tu nachádza Socha sv. Floriána – ochrancu pred ohňom a požiarmi, Socha sv. Juraja, Socha sv. Vendelína – patróna pastierov, či Socha sv. Jána Nepomuckého.

V mestskej časti Veča zase nájdete neskorobarokový rímsko-katolícky kostol. V Šali je ďalšou zaujímavou pamiatkou Dom ľudového bývania, kde si môžete prezrieť tradičný roľnícky dom z roku 1830. Typické je nielen umiestnenie miestností, ale aj charakteristické dobové zariadenie, náradie a predmety, ktoré obyvatelia Šale kedysi používali pri bežnom živote, starostlivosti o deti, rodinu a statok.

Obdivuhodný je tiež nápad miestnej strednej odbornej školy, kde vznikol odbor Chovateľ so zameraním na chov koní a jazdectvo. Škola vybudovala krytú jazdiareň, tréningové i súťažné okruhy a organizuje školské parkúrové preteky, dostihy, ukážku drezúry, voltížneho jazdenia (akrobacia a gymnastika na cválajúcom koni) a samotnej jazdy na koni. Kto má rád kone a jazdu na nich, ten určite s potešením navštívi Detskú farmu Humanita. Jej cieľom je priblížiť deťom čaro skutočnej farmy v bezprostrednej blízkosti zvierat, učiť ich tradíciám, zákonitostiam prírody a predviesť im remeslá vykonávané na šalianskom území. Máte možnosť sa tu naučiť jazde na koni, zúčastňovať sa na denných programoch a krúžkoch, westernových podujatiach a v lete môžu Vaše deti absolvovať letný tábor.

Pre deti je v Šali pripravené aj Centrum voľného času, v ktorom okrem krúžkov hosťuje i stála expozícia “Zo súčasnosti do minulosti“. Tá prezentuje historické dianie v meste a okolí, vzácne skameneliny, pozostatky neandertálcov, nádoby, nástroje aj ozdoby z doby kamennej, bronzovej a železnej, kroje, uniformy a výrobky našich predkov.

Šaľa 2

V Šali je k dispozícii takisto plaváreň Aquasport Šaľa, ktorá okrem veľkého plaveckého bazénu ponúka ešte detský bazén pre deti – neplavcov, posilňovňu, sauny a masáže. V blízkosti vody je tiež príjemné prežiť letné horúčavy. Šaľania radi trávia svoj voľný čas na brehoch Váhu. Majestátne stromy stojace bok po boku rieky vytvárajú krásnu prírodnú dominantu mesta.

Kam sa vybrať na výlet v okolí mesta Šaľa?

Zaujímavosťou je aj technická stavba – vodojem – vežová nádrž na zachytávanie, regulovanie vody, prípadne ako zásobník pre mimoriadne udalosti (porucha, požiar). Je výnimočný v tom, že je postavený na niekoľko poschodovej budove, v ktorej bývajú obyvatelia už desiatky rokov.V tesnej blízkosti Šale sa nachádza Vodná priehrada Kráľová. Nádrž, pôvodne vybudovaná na reguláciu rieky Váh, protipovodňovú ochranu a pre prípadné zásobovanie vodou, je dnes vyhľadávaným miestom pre realizáciu vodných športov. Jej poveternostné podmienky sú vhodné na windsurfing, jachtingvodné lyžovanie. Na svoje si prídu takisto rybári.

Letná dovolenka v Šali a jej okolí prináša turistom osvieženie v podobe termálneho kúpaliska Retro Thermal Diakovce. Súčasťou areálu sú bazény, chatová oblasť s chatkami, autokemping, turistická ubytovňa, športové ihriská. V Horných Salibách zase nájdete termálne kúpaliskorelaxačno-rehabilitačné centrum, ktoré poskytuje návštevníkom bazénovú halu, saunový svet, masáže a rehabilitačnú sekciu s magnetoterapiu, elektroliečbou, liečba ultrazvukom a rašelinovými zábalmi. Ďalšie možnosti kúpania poskytujú Termál Centrum GalandiaGalante, Termálne kúpalisko Vincov lesSládkovičove, Thermalpark NitravaPoľnom Kesove a taktiež Plaváreň ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi.

Jazdectvo má v tomto regióne veľké zastúpenie. Na Ranči na Striebornom jazere v Galante sa však okrem koníkov nachádza i rozhľadňa, na ktorej vrchole sa Vám naskytne krásny výhľad na okolitú krajinu. Ďalšie ranče v okolí Šale sú Petrov GruntKošútoch, Ranč Nové Sedlo v obci Cabaj-Čápor, Ranč u Rapsu v Svätoplukove, Czajlik ranch v Dunajskom Klátove.

Šaľa 3

V tomto regióne za zmienku stoja takisto Biskupský kaštieľ v Močenku, Neogotický kaštieľ, Vlastivedné múzeum, Renesančný kaštieľ v Galante, či Kaštieľ v Mojmírovciach – obklopený anglickým parkom a s ponukou hotelových služieb. Zaujímavý je aj Vodný kolový mlynTomášikove, v ktorom Vás oboznámia s prácou na mlyne a históriou mlynárstva. V Tomášikove si môžete prezrieť ešte Kaštieľ Esterházyovcov, či miestne jazero. Ďalší vodný mlyn je v neďalekej obci Dunajský Klátov.

Hľadáte ubytovanie v Šali? Tu ho určite nájdete

Či už ste sa rozhodli navštíviť Šaľu len na krátko alebo na dlhšie, môžete si vybrať z rozličných možností ubytovania. Hľadáte nadštandardnú úroveň alebo lacné ubytovanie? Ubytovanie s dostupnosťou všetkých služieb, blízko do centra alebo naopak radšej v širšej časti mesta – bez veľkého ruchu mesta? V Šali nájdete hotely, penzióny, apartmány, či priváty na súkromí. Chýbať nemôžu ani ubytovne. V neďalekých dedinkách sa Vám ponúkajú chaty, chalupy, drevenice, a to tak v strede obce, ako i v chatových oblastiach, prípadne na samote.

Dovolenka, predĺžený víkend alebo výlet v Šali a jej širšom okruhu Vás zavedie do historických zákutí mesta, na nové aj dlhoročné miesta pre oddych a relax pri vode. Návšteva turistických atrakcií tejto oblasti priblíži deťom svet našich predkov, domácich zvierat a chodu prírody. Silná a dlhoročná tradícia v chove koní Vás uchváti počas rôznorodých westernových, parkúrových, drezúrových predstavení a prehliadok voltížneho – akrobatického jazdenia. Skúste si, priučte sa a vychutnajte si jazdu na koni, prípadne si vyskúšajte niektorý z vodných športov na neďalekej priehrade. Tešíme sa na Vás.

Názory a odporúčania

Josef Hlíza (sólo hosť - návštevník) 19.5.2019
cukrárnu