Loading

Ubytovanie v Čakajovciach

(3 objekty + 20 objektov v okolí 25 km)

Ubytovanie Čakajovce

Čakajovce, v obci / v meste, v centre mesta
Nové ubytovanie pre robotníkov-TOP cena

Ubytovanie Jaguár

Čakajovce, v obci / v meste, pri rieke
Cenovo výhodné ubytovanie pri Jaguári

Ubytovanie Bastards

Čakajovce, v obci / v meste
Ubytovanie blízko Jaguára-Land Rovera

Ubytovanie v súkromí Nitra - Lužianky

Nitra - Lužianky (Čakajovce 1,7 km vzdušne), na okraji obce...
Dlhodobý nájom možný - cena dohodou!

Apartmány Drážovce

Nitra - Drážovce (Čakajovce 2,1 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v centre za výbornú cenu

Ubytovňa Dobrotka

Nitra (Čakajovce 2,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Ubytovňa s vonkajším bazénom!

Rekreačný dom Nitra

Nitra - Dražovce (Čakajovce 2,4 km vzdušne), v obci / v meste
Moderné ubytovanie s bazénom

Ubytovňa pri Lipe

Lužianky (Čakajovce 4,4 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie

Ubytovanie u Jarky

Výčapy - Opatovce (Čakajovce 4,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Vhodné aj pre robotníkov-na dlhšiu dobu

Penzión PKO

Nitra (Čakajovce 6,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Ubytovanie v centre za výhodné ceny
1 - 23 / 23

Čakajovce

Malebná obec a jej história

Na úrodných pláňach Podunajskej nížiny, v údolí rieky Nitra, sa nachádza utešená obec Čakajovce. Poľnohospodárska obec leží v okrese Nitra, ktorý patrí do rovnomenného samosprávneho Nitrianského kraja.

Poloha obce pri vodnom toku a úrodnej pôde ju predurčovali k osídleniu už v dávnych dobách. Radí sa k najstarším obciam na území Slovenska, prvá písomná zmienka pochádza z roku 1251. Nielen pre archeológov je zaujímavý nález 818 hrobov z 7. - 8. storočia, čo potvrdilo existenciu pohrebiska. Na mieste nálezu hrobov sa pochovávalo až do približne 12. storočia.

Čakajovce 1

Obec tak ako mnohé iné obce prešla počas svojej histórie šťastnými aj menej šťastnými obdobiami. Dnes je z nej rozvinutá obec s prevažne poľnohospodárskym charakterom. O pomerne silnom pôsobení cirkvi v obci v minulosti vypovedá aj rímskokatolícky Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej zo 14. storočia situovaný v strede obce. Pri jeho návšteve máte možnosť obdivovať monumentálnu neskororenesančnú architektúru. Symbol sv. Kataríny je pre obec tak významný, že si ho umiestnila aj vo svojom erbe.

Za pozornosť návštevníka stojí aj opevnenie kostola, ktoré je tak, ako kostol samotný, postavené v neskororenesančnom slohu. Kostol aj jeho opevnenie sú zapísané ako národné kultúrne pamiatky. V prípade pekného počasia popri príjemnej prechádzke obcou máte možnosť zhliadnuť niektoré mohutné exempláre lipy veľkolistej, brezy previsnutej či javora mliečneho.

Z Čakajoviec len na skok do Nitry

Turisticky príťažlivé je však aj okolie obce. Okresné mesto Nitra je vzdialené od Čakajoviec len 10 kilometrov. Bývalé centrum Veľkej Moravy si punc významnosti zachovalo dodnes. Mesto je bohaté na kultúrne pamiatky či atrakcie. Do histórie sa prenesiete návštevou dominanty mesta - Nitrianskeho hradu. Hrad je súborom historických budov, z ktorých vyniká Bazilika sv. Emeráma. Krásny architektúrny skvost prešiel počas stáročí rôznymi prestavbami. V roku 2014 počas posledných reštaurátorských prác bola objavená gotická freska - Smrť a korunovanie Panny Márie. Príďte sa pozrieť na fresku, ktorá sa ukrývala pred zrakmi ľudí niekoľko storočí.

Čakajovce 2

Skvosty z katedrály si máte možnosť pozrieť aj v Diecéznom múzeu, prvom múzeu tohto typu na Slovensku. O cirkevných dejinách mesta Nitra vypovedajú aj kostoly postavené v rôznych obdobiach. Nebudeme menovať všetky, spomeňme však Kostolík sv. Michala. Baroková stavba, postavená z pôvodného kostola z 12. storočia, okolo ktorého nadšení archeológovia našli rozsiahle stredoveké pohrebisko.

Popri prechádzke po centre Nitry a pešej zóne môžete obdivovať jednotlivé historické budovy či meštianske domy, ale aj Pribinov meč. Zväčšená kopia skutočného meča z bronzu predstavuje symbol mieru a je hlboko zabodnutý v chodníku. Skúste ho vytiahnuť! Atrakciou mesta priťahujúcou pohľady návštevníkov sú päť metrov vysoké hudobné hodiny. Objekt z kameňa a bronzu nielenže ukazuje presný čas, ale aj reprodukuje hudbu. Oplatí sa počúvať, možno zahrajú aj tú Vašu obľúbenú pesničku.

Čo vidieť pri návšteve Čakajoviec?

Čakajovce 3

Pokiaľ ste dychtiví po histórií, navštívte hradisko Zobor, najstaršiu pamiatku v okolí Nitry. Areál je pomerne rozsiahly a vedie ním nenáročný náučný chodník, ktorý Vás oboznámi s jednotlivými časťami opevnenia. Navyše, z vrchu Zobor sa Vám naskytnú dychberúce výhľady do okolia.

Okolie obce je plné hradov a ich zrúcaním. Či už si vyberiete blízky Oponický hrad, Studený hrad či susedný hrad Gýmeš, nebudete sklamaní. Ich návštevou sa ponoríte do slovenskej histórie. K týmto hradom vedú značkované turistické trasy, takže počas príjemnej prechádzky spoznáte aj miestnu prírodu.

Navyše, len 17 minút cesty autom od obce sa nachádza hotový unikát. V prekrásnom renesančnom kaštieli Oponice je situovaná historická knižnica. Jej návštevou máte možnosť nadýchnuť sa vône 9 000 starých kníh či 12 000 zväzkov. Kto z Vás už videl dielo Sokrata z Bazileja z roku 1508?

Ubytujte sa v Čakajovciach podľa Vašej chuti

Padlo rozhodnutie urobiť si výlet do obce Čakajovce či jej okolia? Celoročné ubytovanie máte k dispozícií priamo v obci. Komfortne zariadené izby s možnosťou vlastného stravovania v pohodlí privátneho ubytovania či chaty Vám spríjemnia Váš pobyt. Za ruchom mesta, možnosťami nočného života či návštevou kultúrnych podujatí sa vyberte do neďalekej Nitry. Hotelypenzióny v meste svojimi službami a vybavením uspokoja aj tých najnáročnejších klientov. Sú vhodné ako pre rodiny s deťmi, tak aj veselé partie či obchodných cestujúcich.

Zaujali Vás historické pamätihodnosti obce? Alebo blízkosť k mestu Nitra? Nechajte sa opojiť príťažlivými atrakciami a ich duchom minulosti. Tieto miesta sa oplatí vidieť naživo.