Loading

Ubytovanie v Trnavsku

(23 objektov)

Penzión SKALKA

Dobrá Voda, v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Hotel Premier

Trnava, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v historickom centre Trnavy!

Ubytovňa MIA

Zavar, v obci / v meste
Veľmi lacné ubytovanie

Penzión Smolenice

Smolenice, na okraji obce / mesta
Vonkajší bazén,pin-pong,pokoj v záhrade

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany, mimo obce / mesta, v lese
Super štylová horáreň + mega areál

Robotnícka ubytovňa Šúrovce

Šúrovce, na okraji obce / mesta
Nové robotnícke ubytovanie za super cenu

Ubytovanie v centre Trnavy

Trnava, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre Trnavy!

Ubytovanie Trnava

Trnava, v obci / v meste, v centre mesta
Krásne ubytovanie v centre mesta!

Koliba pod zámkom

Smolenice, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Ubytovňa Pod zeleným stromom

Zavar, v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a študentov
1 - 23 / 23

Trnavsko

Región Trnavsko sa nachádza v okrese Trnava a je ohraničený na severe Považským Inovcom, na juhu riekou Malý Dunaj, na západe Malými Karpatmi a na východe Váhom. Kraj je vhodný na turistiku, hubárčenie, cykloturistiku, spoznávanie historických i prírodných krás. Je ovplyvnený vinohradníckou tradíciou a náboženskou históriou.

Neobíďte centrum Trnavska

Epicentrom a srdcom regiónu Trnavsko je Trnava. Ako prvé zo slovenských miest bolo menované za slobodné kráľovské mesto v roku 1238. Mesto sa vyznačuje množstvom kostolov, vežičiek a rímsko-katolíckym náboženstvom, a preto ho často označovali za “Malý Rím“.

Trnavsko 1

Sústreďoval sa tu hospodársky, spoločenský a kultúrny život tejto oblasti. Okrem sakrálnych stavieb ako sú Bazilika sv. Mikuláša, Katedrála sv. Jána Krstiteľa, Trojičné námestie a jeho Súsošie Najsvätejšej trojice či synagóga s rôznymi výstavami, môžete navštíviť tiež ďalšie zaujímavé historické budovy. Jednou z nich je aj Mestská veža. Ak sa rozhodnete pre výstup na jej vyhliadku, tak Vás na jej vrchole bude očakávať krásny výhľad na mesto a okolitú krajinu.

Urobte si čas a poprechádzajte sa tiež popri rotunde či starobylom ohradení, historickými uličkami, romantickými promenádami so zaujímavými fontánami a v jednej z príjemných kaviarničiek si vychutnajte kávu a atmosféru Trnavy. Počas letnej dovolenky sa môžete schladiť na letnom kúpalisku Castiglione, v aquaparku, v mestskej plavárni Zátvor alebo na kúpalisku Kamenný mlyn. Pre malé deti z neďalekého okolia je v ponuke Delfín - Aqua Baby Club, ktorý je vhodný pre získavanie prvých skúsenosti s plávaním. Dlhé zimné večery sú zasa vhodné na návštevu Divadla Jána Palárika. Celoročne môžete navštíviť Agro farmu Dolina, na ktorej chovajú koníky a prevádzkujú jazdecký klub.

Potulky po oblasti Trnavsko

Cestou po Trnavsku môžete navštíviť letné kúpalisko Pác Cíferi a taktiež jeho MalýVeľký kaštieľ. Nemusíte sa báť, že by ste zablúdili. Jedine, že by ste sa vybrali do kukuričného bludiska vo Vlčkovciach a hľadali cestu z neho von. Tí, ktorí milujú rybárčenie, sa pri potulkách Trnavskom radi zastavia pri vodnej nádrži v Suchej nad Parnou. Na ostatných čakajú kačacie hody a dobré vínko z miestnych vinohradov.

Či už letná alebo zimná dovolenka v regióne Trnavsko sa určite nezaobíde bez návštevy obce Smolenice. V prostredí Malých Karpát stojí čarokrásny, priam až rozprávkový Smolenický zámok. Po prehliadke historickými chodbami zámku neobíďte ani tunajšiu Jaskyňu Driny. O tom, že je krásna, vedia i miestne netopiere. V Smoleniciach sa tiež nachádza Hradisko Molpír, na ktorom kedysi bola bašta, veže, opevnenie, nádvorie a našli sa tiež dôkazy svedčiace o dávnom živote. Po histórii bažiaci návštevníci sa viac dozvedia v Múzeu Molpír.

Ak sa vyberiete smerom na západ katastra Smoleníc, tak sa dostanete do Doliny Hlboče, kde si nenechajte ujsť jej poklad – Hlbočiansky vodopád. Nakoľko jeho tok a samotný výskyt je ovplyvnený prírodnými podmienkami (množstvom zrážok, topením snehov, či naopak veľkým suchom v období leta), nevyskytuje sa celoročne, a preto ho tiež prezývajú aj Občasný vodopád. Pre najkrajší výhľad sa vyberte na Havraniu skalu. Adrenalínových nadšencov zasa priláka cvičná lezecká skalaSkala Bezka.

Trnavsko 2

Najvyššie položenú zrúcaninu hradu v Trnavsku (576 m n. m.) nájdete za obcou Buková. Dnes už len ruiny Ostrého Kameňa svedčia o jeho niekdajšej sláve. Pri výstupe na hrad Ostrého Kameňa Vám bude túru spríjemňovať pestrá vegetácia Prírodnej rezervácie Záruby (dostupná i zo Smoleníc). Okrem nej sa tu nachádza i Prírodná rezervácia BukováPriehrada Buková, ktorá je vhodná na plávanie a ďalšie vodné športy, romantické člnkovanie či rybárčenie.

Trnavsko je bohaté na výskyt vodných nádrží. Tie sa nachádzajú aj v obciach Horné Orešany, Boleráz či Dolné Dubové, kde Vás ľadové medvede presvedčia o tom, že kúpať sa dá i v zime. V obci Boleráz taktiež funguje Letisko Štefana Baniča s možnosťou objednať si vyhliadkové lety.

Trnavsko sa môže pochváliť aj bohatou históriou, o ktorej svedčí množstvo historických budov. Jeden z kaštieľov sa nachádza aj v obci Dolná Krupá. Za zmienku určite tiež stojí ich Slávnosť ruží, ktorá každoročne láka turistov a nadšencov týchto prekrásnych kvetín. Obyvatelia obce sa môžu pochváliť aj vzácnym rodákom - Jánom Dopjerom. Ten bol vynálezcom gitary “dobro“, ktorá je pokladaná za americký ľudový hudobný nástroj.

Pri potulkách Trnavskom môžete objaviť v obci Dechtice, v Prírodnej rezervácii Katarína (CHKO Malé Karpaty) ruiny Kláštora svätej Kataríny Alexandrijskej a neďaleko vedúcu lesnú železnicu Katarínka. Majestátnosť kláštora ohromuje ľudí už od nepamäti, a preto sa v roku 1994 rozhodla skupina študentov o záchranu a opravu tzv. Katarínky. Vďaka letným táborom sa tu stretávajú mladí z celého Slovenska a snažia sa o záchranu ruín a zakonzervovanie komplexu pre budúce generácie. Táto iniciatíva trvá dodnes.

Cestou na sever sa dostanete k najsevernejšej obci regiónu Trnavsko, do Dobrej Vody. Malá nenápadná dedinka je ďalším z pokladov tohto kraja. Nájdete tu Pamätnú izbu Jána Hollého, stálu expozíciu o jeho živote a tiež zrúcaninu hradu Dobrá Voda. Počas letných dní si môžete vychutnať osvieženie na tunajšom letnom kúpalisku Dobrá Voda.

Čo môže nájsť v okolí regiónu Trnavsko?

V tesnom susedstve, na západ od Trnavska, môžete navštíviť Budmerický kaštieľBudmericiach, hrad Červený Kameň alebo jazdiareň Margitin dvor v Častej. Na severe susedí s Trnavskom Brezová pod Bradlom známa mohylou týčiacou sa nad mestom, venovanou M. R. Štefánikovi. V zime je v prevádzke lyžiarsky vlekBradlo s nenáročným svahom. Ešte severnejšie sa nachádza Skiland Stará Myjavalyžiarske stredisko Veľká Javorina pri obci Stará Turá. Pre návštevníkov Trnavska, ktorí zavítajú do tejto oblasti počas zimnej dovolenky, sú i na západnej strane dostupné viaceré lyžiarske strediská. Lyžiarske stredisko Pezinská Baba či Zochova chata.

Trnavsko 3

Smerom na juh od Trnavskej oblasti je Senec a jeho Slnečné jazerá či aquapark Senec, prípadne neďaleká vodná nádrž Kráľová. Cestou na východ od tohto kraja máte na skok Piešťany, kde si okrem kúpeľovaquaparku môžete vychutnať prechádzku mestom alebo vyhliadkovú plavbu po Váhu.

Ubytovanie v oblasti Trnavska

Región Trnavsko má širokú ponuku ubytovacích zariadení. Túžite bývať v hoteli v historickej časti mesta s komplexnou ponukou hotelových a reštauračných služieb a dobrou dostupnosťou do mesta? Alebo by ste sa radi ubytovali v niektorom z penziónov, ktorých nájdete dostatok v celej oblasti Trnavska?

Núdza nie je ani o lacné ubytovanieubytovniach, ani o ubytovanie v súkromí, na privátoch alebo v apartmánoch. Vybrať si môžete i z romantických chatiek, chalúp alebo z tradičných zrubových domov. V centre mesta, či na vidieku, v kopcoch, pri vode, s ponukou reštauračných služieb alebo s možnosťou vlastného varenia – výber je len na Vás.

Oblasť Trnavsko je vyhľadávaným strediskom i pre školské výlety alebo detské tábory, a to vďaka dostupným ubytovacím možnostiam, okolitej prírode a mnohým turistickým bodom, ktoré možno v okolí navštíviť.

Trnavsko Vás prekvapí svojou ponukou historických pamiatok, kaštieľov, hradov, zámkovzrúcanín, a taktiež veľkým počtom vodných nádrží, priehrad a kúpalísk. Je priam stvorený na turistiku, prechádzky prírodou a objavovanie jeho skrytých krás.

Vo voľnom čase si môžete vyskúšať jazdu na koni, prejsť kukuričným bludiskom, navštíviť jaskyňu, vychutnať si predstavenie v divadle alebo sa nechať nahovoriť na vyhliadkový let a z vtáčej perspektívy si obzrieť nádheru regiónu Trnavsko. Či už ste rozhodli pre dovolenku vo dvojici alebo s rodinou, príďte sa presvedčiť sami o bohatstve tohto kraja.

Názory a odporúčania

Miroslav (skupina - návštevník) 12.3.2020
Nadherny vyhlad
Andrea Androvicsova (sólo hosť - návštevník) 14.2.2020
Dobré
Peter Hanus (rodina s malými deťmi - návštevník) 19.11.2019
príjemný vzduch
Marcela Zúbeková (sólo hosť - návštevník) 15.11.2019
veľmi dobré
Mária MVDr.Kantiková (starší pár - návštevník) 19.10.2019
nemala som čas
Marjan Hučka (sólo hosť - návštevník) 16.10.2019
Super
František Gregor (sólo hosť - návštevník) 21.9.2019
Nehodnotím
Martin (skupina - návštevník) 12.9.2019
Brezová pod Bradlom Štefánikova mohyla na Bradle
Branislav (rodina s malými deťmi - návštevník) 8.8.2019
Pekný región Malých Karpát.
Stanislav Rovnian (skupina - návštevník) 1.8.2019
Trnava je Trnava
Miroslav Kolesár (rodina s malými deťmi - návštevník) 31.7.2019
Krásne prostredie pod Karpatami
Slávka Štelmáková (starší pár - návštevník) 13.7.2019
Výborné východiskové miesto na túry po okolí.
Michaela (rodina s malými deťmi - návštevník) 1.7.2019
V okolí je veľa krásnych pamiatok, príroda, avšak príliš sme si ich neužili kvôli uzávere na cestách a krátkemu pobytu. Určite sa vrátime a napravíme to.
Ladislav Hlavacek (skupina - návštevník) 29.6.2019
Zámek, muzeum, Včelstvo, jeskyně
Ladislav STRAMA (skupina - návštevník) 10.6.2019
K všetkému je super prístup
Jana Dresslerová (skupina - návštevník) 3.6.2019
Vinárstvo Terra Parna má skvelé vína. Majiteľ nám venoval svoj čas a urobil nám prezentáciu svojho vinárstva na vysokej úrovni. Jaskyňa Driny je síce menšia jaskyňa , ale o to je vzácnejšia, pretože je v tejto oblasti jediná spístupnená oplatí sa visieť.
Peter Česnek (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.5.2019
Smolenice
Vladimír Karlík (skupina - návštevník) 13.5.2019
Hrad Červený Kameň, zámek Smolenice
Maria Dostálová (sólo hosť - návštevník) 29.4.2019
příroda
Jozef Nádaský (starší pár - návštevník) 4.4.2019
bez komentáru
anna grusová (starší pár - návštevník) 18.3.2019
Hodnotím celkom pozitívne
Svetlana (mladý pár - návštevník) 12.8.2018
Hrad Dobra Voda , Katarinka , Brezova pod Bradlom ,Piestany , Vrbove nadherna krajina a to vsetko kusok od seba .
Katarína Kalašova (skupina - návštevník) 6.5.2018
Kvôli zlému prístupu sme radšej boli len na chate a v blízkom okolí, hoci sme plánovali výlety napr. do jaskyne Driny a na Smolenický zámok. Ale mali sme klasické autá a cesta je extrémne zlá.
Soňa Pelanova (rodina s malými deťmi - návštevník) 19.4.2017
možnosť turistiky
Michal (starší pár - návštevník) 28.8.2015
neprejazdná dedinka, čo znamená, že tam nie je žiaden náklaďák a iné cestné opachy. Bez GPS by som to ale nenašiel :) Pravdu povediac, aj s GPS som mal problémy :D