Loading

Ubytovanie v Zavare

(4 objekty + 23 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa MIA

Zavar, v obci / v meste
Veľmi lacné ubytovanie

Ubytovňa Obchodné centrum Zavar

Zavar, v obci / v meste
Lacné ubytovanie pri Trnave a Peugeote

Ubytovňa Pod zeleným stromom

Zavar, v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a študentov

Ubytovňa LUKA

Zavar, v obci / v meste, v centre mesta
Nové - priamo v centre, výhodná cena!

Robotnícka ubytovňa Šúrovce

Šúrovce (Zavar 3,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Nové robotnícke ubytovanie za super cenu

Ubytovací dom Modranka

Trnava (Zavar 4,7 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a cestujúcich

Ubytovanie v centre Trnavy

Trnava (Zavar 6,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie priamo v centre Trnavy!

Penzión Ulička

Zeleneč (Zavar 6,3 km vzdušne), v obci / v meste
Výhodné ubytovanie v blízkosti Trnavy

Ubytovňa Domov

Trnava (Zavar 6,4 km vzdušne), v obci / v meste
Najlepší zákazník je spokojný zákazník !

Hotel Premier

Trnava (Zavar 6,9 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v historickom centre Trnavy!
1 - 27 / 27

Zavar

Zavar 1

Obec Zavar sa nachádza len pár kilometrov od mesta Trnava. Tvorí akési pomyselné predmestie tohto významného slovenského mesta, ktoré dostalo prívlastok slovenský Rím. Prvá písomná zmienka o existencii obce sa zachovala z 13. storočia, pričom názov obce bol odvodený od mena prvého vlastníka osady, sídliacej na území dnešného Zavaru. Ako sa storočia míňali, menil sa aj charakter obce a v súčasnosti je obec Zavar modernou obcou s rozvinutou infraštruktúrou.

Charakteristickou črtou obce sú historické stavbyarchitektonické skvosty, ktoré potešia nejedného milovníka histórie. Medzi takéto stavby patrí jednoznačne Kostol narodenia Panny Márie, ktorý bol postavený na začiatku 20. storočia a zastrešuje hneď niekoľko umeleckých diel s kresťanskou tematikou. Svoje miesto v obci majú aj viaceré sochy svätých, ktoré svojím duchovnom a krásou strážia obyvateľov obce. Naozaj unikátnou je socha Sv. Barbory z dielne umeleckého sochára a zároveň rodáka obce. Ďalšou významnou pamiatkou je kaštieľ klasicistického štýlu z 19. storočia. Pre návštevníkov obce má skôr okrasnú funkciu, keďže slúži ako administratívna budova. Kaštieľ spolu s parkom a ohradným múrom sú zapísané medzi národné kultúrne pamiatky, k čomu prispel aj fakt, že za múrmi kaštieľa v minulosti žili urodzené rodiny. Čo sa týka slávnych rodákov obce Zavar, nájdeme medzi nimi Gejzu Dusíka, známeho skladateľa či Jozefa Karola Viktorína, spisovateľa a vydavateľa pôsobiaceho v 19. storočí.

Zavar 2

Veľkou výhodou obce Zavar je fakt, že sa nachádza v tesnej blízkosti krajského mesta Trnava. O tom, že je Trnava široko ďaleko najväčším centrom kultúry a histórie nie je pochýb. Veď množstvo kostolov a sakrálnych pamiatok hovorí samo za seba. Veľkým skvostom mesta je neodmysliteľne mestská veža s historickou expozíciou, ktorú si určite nenechajte ujsť. Zaujmú Vás aj kultúrno-osvetové objekty ako divadlá či múzeá. Pohľad na secesné prvky exteriéru sa Vám naskytne ak si prídete pozrieť Divadlo Jána Palárika, pomenované po známom rodákovi. Do pozornosti Vám dávame aj inscenácie a divadelné rozprávky, ktoré toto divadlo ponúka. Významným centrom poznania v Trnave je rozhodne Západoslovenské múzeum, ktoré ponúka komplexný náhľad na históriu nie len mesta ale aj blízkeho okolia, pričom v priestoroch múzea sa nachádzajú viaceré významné zbierky. Ročne sa v Trnave organizuje hneď niekoľko festivalovpodujatí. Asi najznámejším je Dobrofest, venovaný známemu rodákovi Jánovi Dopjerovi, vynálezcovi špeciálnej gitary s názvom DOBRO. Zabúdať netreba ani na ostatné populárne a každoročne sa opakujúce podujatia, medzi ktoré patria najmä – Tradičný Trnavský jarmok, Trnavská brána a Trnavské kultúrne leto. Trnava je v slovenskom povedomí známa aj vďaka futbalovým úspechom, výsledkami patrí jej mužstvo medzi najlepšie na Slovensku.

Zavar 3

Ak chcete stráviť viac dní v tejto lokalite vhodné je si zaobstarať príjemné ubytovanie. V súčasnosti je v obci niekoľko ubytovacích objektov, ktoré tvoria prevažne ubytovne a priváty. Ak máte záujem o ubytovanie vyššej kategórie k dispozícii máte aj hotel. Vybavenie jednotlivých zariadení je priamo úmerné cene a požiadavkám návštevníkov.

Veríme, že sme Vás týmito aspoň pár informáciami motivovali navštíviť malebnú obec Zavar a jej blízke okolie, ktoré rozhodne nesrší nudou. V prípade, že obľubujete sakrálne pamiatky a históriou dýchajúcu architektúru ste na správnej adrese.

Názory a odporúčania

Andrea (skupina - návštevník) 25.12.2019
Cista a vybavena
Marcela Zúbeková (sólo hosť - návštevník) 15.11.2019
na návštevu obce nemám veľa času..
Marjan Hučka (sólo hosť - návštevník) 16.10.2019
Obec Zavar je prijemna obec nedaleko Trnave a nie až tak daleko od Bratislavy