Loading

Ubytovanie Cabaj - Čápor

(2 objekty + 24 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Ubytuj sa

Cabaj - Čápor, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí

Turistická ubytovňa Ranč Nové Sedlo

Cabaj - Čápor, mimo obce / mesta, pri vode
Ubytovanie v chatke na ranči, super cena

Penzión Bruder

Mojmírovce (Cabaj - Čápor 5,4 km vzdušne), v obci / v meste,...
Penzión neďaleko Thermalparku Nitrava!

Privát TAJÁR

Mojmírovce (Cabaj - Čápor 5,6 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Jenny home

Mojmírovce (Cabaj - Čápor 5,7 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie blízko Thermalparku Nitrava

Kimy home

Mojmírovce (Cabaj - Čápor 5,8 km vzdušne), v obci / v meste,...
Ubytovanie neďaleko Thermalparku Nitrava

Hotel AUTOJAS

Nitra (Cabaj - Čápor 6,4 km vzdušne), v obci / v meste
Bowling, sauna, tenis, svadby, školenia

Apartmány Nicol

Nitra (Cabaj - Čápor 8,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v centre za výhodné ceny!

Ubytovanie Nitra

Nitra (Cabaj - Čápor 8,7 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Moderné priestory v Nitre za super cenu!

Penzión PKO

Nitra (Cabaj - Čápor 9,5 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Ubytovanie v centre za výhodné ceny
1 - 26 / 26

Cabaj - Čápor

Cabaj - Čápor 1

Horúci juh Slovenska je miestom, kam sa vydávajú hlavne tí, ktorí si nevedia dovolenku bez množstva slnečných lúčov ani len predstaviť. Je tu dostatok jasných a slnečných dní, rovnako ako aj stabilné počasie, ktoré je pre správnu dovolenku nemenej dôležité. Príkladom toho je aj Nitra. Nejde len o naše najstaršie, ale aj jedno z najteplejších miest. V jeho bezprostrednom susedstve nájdete dedinku, do ktorej Vás dnes pozývame. Vitajte v Cabaj - Čápori.

Cabaj - Čápor patrí medzi poriadne staré obce. Po prvýkrát sa spomína už v roku 1156. Odkiaľ pochádza tento zaujímavý názov? Nevedno. Cabaj pôvodne znamenal nezbedného mládenca, zbojníka. No a slovíčko čápor označovalo bič. Obe obce však spočiatku figurovali oddelene, ako dve samostatne fungujúce jednotky. Dnes sú jednou a tou istou obcou, ktorej domáce obyvateľstvo sa dodnes venuje predovšetkým poľnohospodárstvu. V okolí Nitry je totiž dostatok rovín ako aj úrodných pôd.

Cabaj - Čápor 2

Napriek tomu, že Cabaj - Čápor sa nachádza v rovinatej krajine, na svoje si tu čiastočne prídu aj vášniví turisti. Pevnejšiu turistickú obuv môžete v batohu pokojne ponechať. Hodiť sa Vám bude pri túre na jednu z dominánt Nitry, hradisko Zobor. Okrem prechádzky v príjemnom prostredí si z jeho vrcholu vychutnáte prekrásny výhľad na celé mesto a široké okolie. Mimo toho sa po miestnych lesoch a rovinách popreháňate na bicykli. Cabaj - Čápor je ako stvorený na nenáročnú cykloturistiku.

Ako sme už spomínali, Nitra je našim najstarším mestom. Vzdialenosť medzi NitrouCabaj - Čáporom je len okolo 10 km a tak si ju iste musíte prezrieť. Okrem početných sakrálnych pamiatok odporúčame aj obyčajnú prechádzku jej uličkami. Mesto pod Zoborom boduje hlavne neopakovateľnou atmosférou a históriou, ktorá doslova dýcha z každého rohu. Zaujímavosťou je aj Drážovský kostolík na strmom zraze kúsok od Nitry. Ide o nesmierne vzácnu stavbu. Postavený bol už v roku 1111 a vďaka tomu ide o jednu z najstarších dodnes stojacich stavieb na Slovensku. Cabaj - Čápor 3Vybrať sa budete môcť aj na hrad Gýmeš, prípadne do mestečka Šurany, kde si prezriete synagógu či majestátny Kostol sv. Štefana Prvomučeníka. Ak budete mať pamiatok už dosť, vydajte sa na niektorý z blízkych rančov, kde si oddýchnete a zajazdíte na koni.

Cabaj - Čápor je príťažlivým miestom hlavne počas letných mesiacov. Keď milujete teplo, dozaista Vám padne vhod aj nejaké to osvieženie vo vode. V okolí obce nájdete množstvo klasických, ale aj termálnych kúpalísk, obľúbených aj počas chladnejších dní. Diakovce, Sládkovičovo, Horné Saliby. To je len niekoľko z nich. Stačí si len vybrať, kde budete tráviť svoj ďalší deň.

Cabaj - Čápor patrí k tým väčším obciam. Aj vzhľadom k príťažlivej polohe v bezprostrednom susedstve s Nitrou nie je najmenším problémovom nájsť si tu vyhovujúce ubytovanie. Od najjednoduchších privátov, cez chaty až po penzióny, ktoré okrem ubytovania poskytujú široké spektrum doplnkových služieb. Vydajte sa do tohto horúceho kraja aj Vy.

Názory a odporúčania

Júlia (rodina so staršími deťmi - návštevník) 23.4.2019
Je to mimo obce, takže v okolí odporúčame navštíviť kopec Zobor, ináč cyklistické túry sú výborným relaxom. Ešte blízko areálu je jazero
sona chrastinova (sólo hosť - návštevník) 7.1.2018
klud,,,