Loading

Ubytovanie v Galante

(1 objekt + 23 objektov v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa

Galanta, na okraji obce / mesta, pri aquaparku
Výhodné, príjemné, rodinné + masáže

Chatová osada Vincov Les TK Sládkovičovo

Sládkovičovo (Galanta 6,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Priamo v areáli kúpaliska!

Apartmánová chata Daniela

Diakovce (Galanta 7,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v a...
Nové apartmány priamo v areáli kúpaliska

Ubytovňa DAMA

Dolná Streda (Galanta 8,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

Penzión Mlyn

Dolná Streda (Galanta 9,3 km vzdušne), v obci / v meste
Dlhodobejšie pobyty -cena dohodou

Chatová osada Lodenica a Vila Fiesta

Šintava (Galanta 10,3 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie v príjemnom prostredí

Ubytovanie Šintava

Šintava (Galanta 10,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Moderné samostatné apartmány-nízke ceny!

Ubytovanie Sereď

Sereď (Galanta 10,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Pri dlhodobom nájme možná zľava!

Penzión DORI

Diakovce (Galanta 11,1 km vzdušne), v obci / v meste, v cent...
Zľava pri ubytovaní na viac nocí

Ubytovňa Poplar

Šaľa (Galanta 12,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Nová ubytovňa za výhodné ceny!
1 - 24 / 24

Galanta

Galanta 1

Galanta je okresným mestom na juhu Slovenska a patrí do samosprávneho kraja Trnava. Ku Galante patria aj mestské časti Nebojsa, Hody a Javorinka. Mesto patrí k hospodárskym aj k správnym centrám Podunajskej nížiny. Svojou klímou, ktorá ju predurčuje k zaradeniu do oblastí s najvyššou priemernou teplotou vzduchu na Slovensku, ja vhodným lákadlom pre turistov najmä v letnom období.

V lete je najväčšou atrakciou Galanty novovybudované termálne kúpalisko s celoročnou prevádzkou alebo ak chcete auqapark Galandia. Umiestnenie auqaparku ponúka aj širšie športové využitie, nakoľko je umiestnený v blízkosti viacerých samostatných športovísk -tenisového areálu, futbalového areálu a športovej haly. Samotná Galandia sa delí na vonkajšiu a vnútornú časť. Vonkajšia je prístupná len v letných mesiacoch, štandardne sa sezóna začína v júni. Vo vonkajšom areály môžete využiť plavecký, detský aj relaxačný bazén. K dispozícií sú aj obľúbené tobogany, ihrisko pre plážový volejbal a bufety. Vo vnútri funguje prevádzka počas celého roku a nájdete tu relaxačné i detské bazény, jeden uzavretý tobogan a samozrejme aj stravovacie jednotky.

Galanta 2

Čarovným a veľmi vyhľadávaným miestom je neďaleký Ranč na striebornom jazere. Ranč ponúka množstvo možností na využitie voľného času pre všetky vekové kategórie turistov. Ranč ponúka výučbu v jazdeckej škole, pravidelne je organizátorom viacerých westernových pretekov, kone i ustajňuje a cvičí. Ďalšou početnou skupinkou návštevníkov sú aj rybári. V areály ranča sa nachádza jazero s nasadenými rybami pre športový rybolov aj výlov, samozrejmosťou je aj vypožičanie kompletného rybárskeho náčinia. Na ranči je možné sa aj ubytovať, oddýchnuť si môžete v príjemnom western bare alebo sa najesť v reštaurácií. V lete dokonca ranč usporadúva letné tábory pre deti, pre ktoré je tu aj možnosť hipoterapie.

Ďalším miestom v blízkosti Galanty je vodné dielo Kráľová, miestni to poznajú aj pod názvom Kaskády. Táto vodná plocha poskytuje bohaté športové možnosti, napríklad jazdu na vodných skútroch, jachting a windsurfing a samozrejme je tu miesto aj na rybárčenie. Hneď pri nádrži je aj rekreačné stredisko s rovnomenným názvom Kaskády, ktoré ponúka tak ubytovacie ako aj stravovacie alternatívy.

Galanta 3

V srdci Galanty si môžete prezrieť aj pár historických pamiatok. Rímskokatolícky kostol sv. Štefana Kráľa, je stavba pochádzajúca zo začiatku 19. storočia. Vyniká najmä krásnym barokovým oltárom. Ďalej sa pokochajte Renesančným kaštieľom z roku 1600. V súčasnosti sa tu nachádzajú priestory Vlastivedného múzea, rôzne reprezentatívne priestory či obradná sieň. Krásny je aj Neogotický kaštieľ, ktorý však momentálne nie je prístupný verejnosti.

Ubytovať sa v Galante môžete v hoteli, ubytovniach, v penzióne a samozrejme je tu k dispozícií aj ubytovanie v súkromí v rodinných domoch či samostatných chatách. Možnosti ubytovania ponúka aj spomínanýranč či stredisko Kaskády.

Takže ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v okolí Galanty alebo sa sem vyberiete len na výlet, o výber turistických atrakcií nebude núdza. Galanta je výbornou alternatívou pre pokojné turistické prechádzky aj pre športové vyžitie.

Názory a odporúčania

Katarina Hronová (skupina - návštevník) 13.11.2018
Byli jsme v Galantě na závodech. Naštvala nás pizzerie, kde nám řekli, že udělat 7 pizz jim bude trvat více než 3 hodiny. Pizzeria Dell Corso na Hlavnej.
Eva Trepáčová (skupina - návštevník) 1.10.2018
Prišli sme v čase Divadelnej rekonštrukcie historických udalostí bitky pri Veľkých Vozokanoch, kde bojovali uhorskí vojaci na čele s členmi rodiny Esterházyovcov proti nájazdom Turkov. Predstavenie bolo perfektne pripravené, konalo sa v parku okolo Neogotického kaštieľa v Galante. Ďalší deň sme si prezreli Trnavu, z ktorej sme mali tiež silné zážitky.
Dusan Cífer (skupina - návštevník) 29.8.2017
Pekné mesto s peknými podujatiami,historiou.Najlepšia zmrzlina a pizza.
Zbyněk Jakeš (skupina - návštevník) 27.8.2015
Město jsme neviděli, měli jsme turnaj u hotelu Kaskády, takže jsme to poznali jen tam.
Tomáš Fatula (skupina - návštevník) 19.8.2015
500 m od Galandie