Loading

Ubytovanie v Smoleniciach

(3 objekty + 13 objektov v okolí 25 km)

Chata Záruby

Smolenice, na samote, v lese
Chata v lese, tiché prostredie, potok

Koliba pod zámkom

Smolenice, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ubytovanie priamo pod Smolenickým zámkom

Penzión Smolenice

Smolenice, na okraji obce / mesta
Voľný termín na víkend 6.10 - 8.10!

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany (Smolenice 7,6 km vzdušne), mimo obce / mesta,...
Super štylová horáreň + mega areál

Penzión na Priehrade

Suchá nad Parnou (Smolenice 10,9 km vzdušne), mimo obce / me...
ZAMERANÝ len pre skupiny min.15 osôb

Penzión SKALKA

Dobrá Voda (Smolenice 13,2 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodný na spoločenské a rodinné akcie

Škola v prírode Dobrá Voda

Dobrá Voda (Smolenice 13,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Výhodné ubytovanie, celodenná strava!

Chata Fugelka

Dubová (okres Pezinok) (Smolenice 16,4 km vzdušne), na samot...
Chata v tichom prostredí pod lesom

Chata Zoška

Modra (Smolenice 17,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Pekná moderná chata blízko Bratislavy

Ubytovanie Trnava

Trnava (Smolenice 18,0 km vzdušne), v obci / v meste, v cent...
Krásne ubytovanie v centre mesta!
1 - 16 / 16

Smolenice

Smolenice 1

Smolenice sú neveľkou, ale veľmi zaujímavou obcou v Trnavskom kraji, asi 25 km vzdialené od mesta Trnava. Písomné zbierky o obci pochádzajú až z polovice 13. storočia, avšak dedina bola obývaná už oveľa skôr. Nad dedinou sa týčilo hradisko na vrchu Molpír už v 6.storočí pred naším letopočtom, kedy túto oblasť obývali Kelti.

Dnes keď sa povie Smolenice, väčšina z nás si predstaví Smolenický zámok. V minulosti išlo o hrad, až neskôr sa prestaval na zámok. Patril do skupiny strážnych hradov na hrebeňoch Malých Karpát. Od začiatku 19. storočia po jeho čiastočnom vyhorení začal hrad pustnúť. Starú slávu mu navrátila až rodina Pálfyovcov. Práve oni si ho prestavali na rodinné sídlo. V súčasnosti je verejnosti prístupná iba časť zámku, nakoľko je majetkom Slovenskej akadémie vied a slúži ako konferenčné centrum. Pre návštevníkom sú verejne prístupné najmä záhrady okolo zámku, nádvorie a pár miestností a len počas letných mesiacov.

Smolenice 2

Ďalšou atrakciou blízkeho okolia je jaskyňa Driny. Je jedinou sprístupnenou jaskyňou nachádzajúcou sa na západnom Slovensku a objavená bola okolo 30. rokov 19. storočia. Turisti sa môžu prejsť vyhliadkovou trasou po jaskyni takmer celý rok, okrem rozmedzia november až marec, kedy je jaskyňa zatvorená. Spočiatku bola prehliadka jaskyne skôr adrenalínová, prví návštevníci museli zliezať po rebríku dole do jaskyne a to len na vlastné riziko. Vedľa jaskyne vzniklo aj rekreačné stredisko Jahodník, ktorý okrem chatovej oblasti ponúka možnosť jazdy na koni, či táborenia.

A to ešte stále nie je všetko, čo sa oplatí v Smoleniciach vidieť. Spoznať históriu a pokochať sa kúskami z dôb dávno minulých sa môžete pri návšteve múzea Molpír, ktoré sídli v priestoroch starej fary priamo v obci. Časť múzea je venovaná aj Štefanovi Baničovi, vynálezcovi, ktorý vynašiel padák a bol rodákom práve z tejto obce.

Smolenice 3

Výhodná poloha obce, uprostred Malých Karpát je jednoznačným lákadlom pre mnoho turistov. Ak sa aj vy rozhodnete zájsť si na výlet do Smoleníc a okolia, určite neobíďte národnú prírodnú rezerváciu, Dolinu Hlboče. Dolina sa vyznačuje prítomnosťou množstva chránených rastlín a živočíchov. Jednou z krás tejto doliny je aj vodopád vysoký asi 9 metrov, ktorým však voda preteká najmä na jar. V okolí Smoleníc sa môžete vybrať aj na túru, keďže ide oblasť s veľmi dobre značenými turistickými chodníkmi. Oplatí sa výstup na jeden z blízkych vrchov, napríklad – Molpír, Veterlín, Havranica či na najvyšší z nich – Záruby. Na vrcholoch sa môžete pokochať sa nádhernými výhľadmi.

Ubytovanie v Smoleniciach je prispôsobené svojim atrakciám. Preto tu nájdete najmä menšie penzióny spojené s reštauráciami s chutnou kuchyňou alebo ubytovanie v súkromí. V rekreačnej oblasti v blízkosti jaskyne sú k dispozícií aj chatové oblasti s chatkami rôzneho druhu i vybavenia.

Vyberte sa ja Vy na výlet do Smoleníc a spoznajte malebný kúsok západného Slovenska. Ide o oblasť, ktorá ponúka mnoho možností, ako stráviť voľný čas. Milovníci turistiky si prídu na svoje pri prechádzkach fascinujúcou prírodou, kto chce spoznať ako sa tu žilo kedysi, zbehne pozrieť na Smolenický zámok či do múzea a mladí za zábavou do Trnavy.

Názory a odporúčania

Peter Hanus (rodina s malými deťmi - návštevník) 19.11.2019
okolo zámku bolo super
Ladislav Hlavacek (skupina - návštevník) 29.6.2019
Krásné historické místo na úpatí hor.
Jana Dresslerová (skupina - návštevník) 3.6.2019
Malebná malokarpatská obec, slušní ľudia. Mali sme možnosť navštíviť viacero prevádzok s jedlom, vo všetkých sme boli spokojní ako z jedlom tak aj s cenou.
Peter Česnek (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.5.2019
To neviem
Maria Dostálová (sólo hosť - návštevník) 29.4.2019
zámek a park
anna grusová (starší pár - návštevník) 18.3.2019
Zámok,okolie,obec,chrám