Loading

Ubytovanie Hrad Červený kameň

(42 objektov v okolí 25 km)
Hrad Červený kameň

Hrad Červený kameň

Častá

Na Slovensku sa nachádza množstvo hradných zrúcanín. No hradov, ktoré dodnes vyzerajú presne tak, ako pred stáročiami je už podstatne menej. Pokiaľ chcete nahliadnuť do života tých najbohatších v minulosti a vidieť ako žili a bývali, máte jedinečnú šancu. Hrad Červený Kameň je mimoriadne zachovalý a dodnes vyzerá presne tak, ako pred stáročiami.

Hrad nájdete v horách Malých Karpát. Leží neďaleko od mesta Modra, známeho nielen prekrásnou a vzácnou keramikou, ale aj tradičným vinárstvom. Dostanete sa k nemu z obce Častá alebo z dedinky Píla. Prístup k hradu je vhodný aj pre starších ľudí a deti. Zaparkovať, resp. nechať sa vyviezť autobusom, môžete až priamo pred hrad.

História hradu siaha už do prvej polovice 13. storočia. Postavila ho česká kráľovná, vdova, Konštancia Uhorská. Neskôr sa hrad stal kráľovským hradom a tvoril dôležitú obrannú líniu hraničnej zóny. Tá sa tiahla od Bratislavy, celým Považím až ku Žiline. Hrad prešiel rukami viacerých významných rodov. Panovali mu Matúš Čák Trenčiansky, rod Zápoľských či Turzovcov.

Nová história hradu Červený Kameň sa začala písať v roku 1535. Hrad získala jedna z najbohatších európskych rodín, Fuggerovci. Tí sa pustili do významnej prestavby. Z hradu chceli urobiť obrannú pevnosť, kde by skladovali tovar. Táto obchodnícka rodina začala hrad búrať a zároveň stavala nové časti. Dnešná podoba hradu pochádza práve z tohto obdobia. Na obranu pevnosti slúžili štyri mohutné obranné bašty a postupne boli pristavované aj obytné budovy. Dominantnou je obrovské obytné krídlo. Z hradu sa stala moderná a komfortná obchodná pevnosť s vynikajúcou obchodnou polohou, neďaleko Viedne.

Politická situácia sa zhoršovala a riziko vpádu Turkov a Tatárov bolo čoraz akútnejšie. Rod Fuggerovcov sa nakoniec rozhodol hrad predať a kupcami sa stali Pálffyovci. Tí vlastnili hrad od roku 1588 až do roku 1945. Niekoľko rokov potom bol hrad vyhlásený za štátny kultúrny majetok. Dnes tu nájdete krásne expozície nábytku, kobercov a tradičných bojových umení. Najväčší koberec na hrade pokrýva viac ako 44 metrov štvorcových. V miestnej knižnici je neuveriteľných 14 312 kníh a ak by ste ich chceli dať iba do jedného radu, bol by dlhý takmer 300 metrov. Hrad je plný superlatívov a niekdajšieho luxusu, o ktorom sa môžete presvedčiť na vlastné oči.

Malé Karpaty sú obľúbené u turistov nielen vďaka krásnej prírode. Práve jednou z najväčších atrakcií je hrad Červený Kameň. Ubytovanie nájdete priamo pod hradom, v obci Častá. Sú tu mnohé priváty a možnosti ubytovania v súkromí v rodinných domoch. Pokiaľ hľadáte ruch mesta tak si vyberte ubytovanie v Modre. Sú v nej mnohé hotelypenzióny, niektoré aj so svojou vlastnou pivničkou, ktorú ocenia hlavne milovníci vína. Príďte aj Vy objaviť krásy Malých Karpát

... zobraziť viac

Chata Fugelka

2,2 km od Hrad Červený kameň, Dubová (okres Pezinok), na samo...
Chata v tichom prostredí pod lesom

Chata v Harmónii

4,7 km od Hrad Červený kameň, Modra - Harmónia, v rekreačnej...
Nádherná chata v tichej horskej oblasti

Chaty - Horáreň Šišoretne

6,9 km od Hrad Červený kameň, Dolné Orešany, mimo obce / mest...
Super štylová horáreň + mega areál

Apartmán Horáreň Rybníček

9,2 km od Hrad Červený kameň, Pezinok, na samote, v lese
Nový apartmán v lese, pri rybníku!

Penzión na Priehrade

10,4 km od Hrad Červený kameň, Suchá nad Parnou, mimo obce...
ZAMERANÝ len pre skupiny min.15 osôb

Ubytovňa QHome

10,9 km od Hrad Červený kameň, Pezinok, na okraji obce / mesta
Zrekonštruovaná ubytovňa-blízko centa

Chata Luky

11,7 km od Hrad Červený kameň, Pezinok, v rekreačnej oblasti,...
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

11,7 km od Hrad Červený kameň, Pezinok, v rekreačnej oblasti,...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Hotel Kriser

12,8 km od Hrad Červený kameň, Pezinok, v obci / v meste
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Hotel Jeleň

12,8 km od Hrad Červený kameň, Pezinok, v obci / v meste, v c...
Ubytovanie priamo v centre mesta!
1 - 42 / 42