Loading

Ubytovanie v Malackách

(0 objektov + 14 objektov v okolí 25 km)

Privát Roman Mackovič

Plavecký Štvrtok (Malacky 6,8 km vzdušne), v obci / v meste
Vhodné pre robotníkov a turistov

Apartmánový dom u Bociana

Plavecký Štvrtok (Malacky 7,0 km vzdušne), v obci / v meste
Príjemné cenovo výhodné ubytovanie.

Ubytovanie Martina

Plavecký Štvrtok (Malacky 7,0 km vzdušne), v obci / v meste,...
Lacné ubytovanie v centre, aj dlhodobo

Ubytovňa Záhoran

Gajary (Malacky 7,8 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie za bezkonkurenčnú cenu!

Chata Luky

Pezinok (Malacky 16,0 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

Pezinok (Malacky 16,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Penzión u Tonky

Borský Svätý Jur (Malacky 16,2 km vzdušne), v obci / v meste...
Medzi Malackamy,Senicou,Kútmy

Ubytovňa Zohor-QHome

Lozorno (Malacky 16,7 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Najlepšia ubytovňa v okolí...Vyskúšajte!

Ubytovanie Per Tutti

Moravský Svätý Ján (Malacky 17,3 km vzdušne), v obci / v meste
Fitness, sauna, reštaurácia s terasou

Chata Cementarka

Lozorno (Malacky 17,8 km vzdušne), na samote, v lese
Chata na samote v lese kúsok od BA
1 - 14 / 14

Malacky

Malacky 1

Malacky, malebné mestečko odjakživa považované za srdce Záhoria. Prvá písomná zmienka o tomto meste siaha do roku 1206. Od vtedy Malacky zažili rozmach a dostali sa čoraz viac do popredia aj vďaka tomu, že tu bola významná obchodná cesta z Bratislavy do Šaštína, BrnaOlomouca. V 19. storočí bolo mesto ťažko skúšané prechodom napoleonských vojsk. Keďže Záhorie je bohaté na borovicové lesy, lúky, pasienky a polia, obyvatelia sa živili prevažne poľnohospodárstvom, chovom dobytka, prácou v lese a ťažbou dreva.

Pre milovníkov kultúry a histórie ponúkajú Malacky návštevu niektorých svojich pamiatok. Pýchou mesta je Malacký kaštieľ kde si môžete okrem iného pozrieť izbu Pálfiovcov. Kaštieľ je barokovou stavbou s nádhernou záhradou. V minulosti vystriedal viacerých majiteľov, dnes je jeho majiteľom mesto a kaštieľ postupne rekonštruuje. Jednou z najstarších stavieb mesta, ktoré sa oplatí vidieť je Kostol najsvätejšej trojice postavený v renesančnom slohu. Malacky sa pýšia aj židovskou synagógou, ktorá bola zaradená do projektu Slovenskej cesty židovského kultúrneho dedičstva. Dnes je budova využívaná na kultúrne a spoločenské účely, je sídlom Základnej umeleckej školy, nachádza sa v nej koncertná sieň a výtvarný ateliér.

Malacky 2

V prípade dovolenky v tomto regióne nesmiete vynechať návštevu Kaplnky Svätých schodov, ktoré sú na svete len tri. Pôvodné sa nachádzajú v Ríme, kópie sú v Jeruzaleme a v Malackách. Schody sú v súčasnosti navštevované veriacimi nielen zo Slovenska, ale aj z okolitých krajín za účelom získania odpustkov. Kaplnka pozostáva z dvoch schodísk oddelených stenou a prepojených hore plošinou. Na ľavej strane sa po schodoch vystupuje kolenačky a odriekajú sa modlitby. Následne sa prejde plošinou k pravému schodisku a tu sa už schádza nadol vzpriamene. Veľmi zaujímavou prehliadkou je aj návšteva krýpt, ktoré sa nachádzajú pod kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Nachádzajú sa tu pozostatky rodu Pálfiovcov, rôzne relikvie a tiež zlatom a striebrom vyšívané kňazské rúcha. Históriu mesta Malacky a Záhoria všeobecne najlepšie spoznáte v Malackom múzeu Michala Tillnera. Nachádza sa tu záhorácka izba, zariadená nábytkom z dielne domácich dedinských stolárov.

Malacky 3

Ak Vám na Vašej dovolenke nesmie chýbať príroda, lesy a čerstvý vzduch určite navštívte Malacky a Záhorie. V okolitých lesoch Malých Karpát je množstvo chodníkov a trás ideálnych pre náročnejšiu turistiku i pokojné rodinné prechádzky. Chodníky a trasy sú vhodné aj pre tých dovolenkárov, ktorí milujú turistiku zo sedadla bicykla. To, že je toto územie naozaj bohaté na krásnu prírodu potvrdzuje aj fakt, že sa tu nachádzajú dve chránené krajinné oblasti a to Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty a Chránená krajinná oblasť Záhorie. Nájdete tu aj viacero riek a jazier ideálnych pre dovolenkárov, ktorí sa chcú v lete osviežiť, alebo pre milovníkov rybolovu.

V Malackách sú aj dve známe golfové ihriská vyhľadávané milovníkmi tohto športu. Pre tých čo majú radi kone alebo rodiny s deťmi je nezabudnuteľná návšteva Ranča u Indiánky, kde sa na koňoch môžete povoziť. Ubytovanie počas Vašej dovolenky Vám ponúka množstvo hotelovpenziónov nachádzajúcich sa priamo v meste alebo v blízkom okolí. Dovolenka v tomto malebnom mestečku je plná oddychu a relaxu no je aj plná poznania malackej a záhoráckej histórie.